Aktualności

          • Powiatowy etap XLVII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych

          • W dniu 24 kwietnia 2026r. na Hali Widowiskowo-Sportowej w Kamieniu Pomorskim odbył się powiatowy etap XLVII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych. Turniej miał na celu podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez popularyzację przepisów i zasad bezpieczeństwa poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy, popularyzowanie roweru jako środka transportu a także rekreacji sportu oraz inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

            Uczestnicy z 5 szkół podstawowych z powiatu kamieńskiego rywalizowali ze sobą w konkursie indywidualnym oraz grupowym wykonując zadania z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jazdy sprawnościowej rowerem na torze przeszkód i w miasteczku ruchu drogowego.

            III miejsce zajęła grupa starsza uczniów naszej szkoły Natasza BorowaVIIIA, Szymon Beczak VIIIA,Marek FlorczyńskiVIIIA. Uczeń klasy VIIIA Marek Florczyński indywidualnie zajął III miejsce.

            Turniej był finansowany przez różne instytucje, a jego organizację wsparli pracownicy Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim, przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kamieniu Pomorskim, przedstawiciele szkół oraz członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Powiatu Kamieńskiego.

            Opiekun:

            Bartosz Strzałka

          • ZIELONA MISJA KLAS 5

          • Uczniowie klas 5 udowodnili, że o roślinach wiedzą już naprawdę sporo! Podczas zajęć biologii przypomnieli sobie, do czego służy korzeń, łodyga, liść i pęd – i nie, żadna z tych części nie jest „tylko do ozdoby” ?

            Najwięcej emocji wzbudziła jednak część praktyczna, czyli sadzenie kwiatów. Było trochę ziemi na ławkach, trochę na rękach (a może nawet i na twarzach ?), ale przede wszystkim było dużo zaangażowania i świetnej zabawy.

            Każdy uczeń miał okazję wcielić się w rolę młodego ogrodnika i przekonać się, że rośliny też mają swoje wymagania – nie wystarczy im tylko powiedzieć „rośnij!”.

            Efekt? Pięknie posadzone kwiaty i nowa wiedza, która – mamy nadzieję – zapuści korzenie na długo ?

             

                                                                                                                  NAUCZYCIEL BIOLOGII NATALIA KĘPIŃSKA