• WŁÓCZYKIJ

• Dnia 21.02.2024 roku uczniowie klas 4-8 udali się z opiekunami do Gryfina na 18. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży „Włóczykij”. Mogliśmy gościć na nietuzinkowej imprezie promującej podróże dalekie i małe.

Imprezę rozpoczęła Edyta Waszak ze swoją„Bramą Dźwięku”. Chętni mogli poddać się jej oddziaływaniu. Po uroczystym otwarciu kolejnej edycji festiwalu przez lokalne władze i organizatorów wystartował 18. „Włóczykij”.

Na początek Piotr Wnuk przedstawił prezentację „Góry – medytacja w ruchu”. Zabrał nas na Majorkę proponując trekking po wyspie przez góry Serra de Pedra szklakiem GR 221 Ruta de Pedra. Mogliśmy podziwiać urokliwe górskie miasteczka, zatoki, gaje pomarańczowe oraz zapoznać się z „Orange train”. Dostaliśmy też informacje o pobycie na największej wyspie Balearów Fryderyka Chopina. Zapoznaliśmy się również z pięknem Pirenejów.

Marta Pruchińska zabrała nas na wędrówkę po Nowym Yorku pokazując nam piękno street artu, piękno nowojorskim parków czy metra. W trakcie wystąpienia prelegentkapokazała nam również Berlin. Skupiła się na przedstawieniu miejsc, w których kręcony był popularny serial „DARK”. Po pięknych doznaniach podróżniczych przyszedł czas na coś dla ciała. Mieliśmy wielką przyjemność brać udział w degustacji „Leśne smaki” organizowanej przez Artura Piotrowskiego i Huberta Wosia. Kosztując zdrowe jedzenie mogliśmy m.in. spróbować: makaronu z runem leśnym, dębowych naleśników, zasmakować leśną zupę gulaszową, bigos myśliwski i wegetariański czy skosztować lodów z prawdziwkami. Była to kapitalna przygoda kulinarna.

Wszyscy uczestnicy festiwalu byli zachwycenie panującą na nim atmosferą. Nasi uczniowie już dziś planują wyjazd na 19. Włóczykija.

SŁAWOMIR GUZIK, BARTEK STRZAŁKA

• CZUWAJ!

• Harcerki z Kamienia serdecznie zapraszają na zbiórkę naborową zastępu wilk! Jesteśmy harcerkami z Fedaracji Skautingu Europejskiego. Jeśli jesteś dziewczyną w wieku od 12 do 17 lat i chcesz przeżyć wiele przygód, gotować na ognisku i świetnie spędzić czas to widzimy się na naszej zbiórce. Odbędzie się ona 24 lutego o godzinie 12:00 pod Pałacem Biskupim.

W razie pytań prosimy o kontakt na Instagramie naszego zastępu: zastep.wilk lub do zastępowej.

Instagram: ola._.fasola

numer: 517798209.

Widzimy się!

• WOLONTARIUSZE W SOSNOWICACH

• W dniu 8 lutego 2024 roku wolontariusze z naszej szkoły pojechali doschroniska w Sosnowicach. Celem wyjazdu było przekazanie mokrej karmy zakupionej za pieniądze zebrane podczas szkolnych wolontariatu.

Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu tego wyjazdu Kamieńskiemu Domowi Kultury i rodzicom wolontariuszy.

SŁAWOMIR GUZIK

• 32. FINAŁ WOŚP

• W dniu 28 stycznia 2024 roku uczniowie naszej szkoły brali czynny udział w 32. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tegoroczna akcja organizowana była pod hasłem „Płuca po pandemii”. Wolontariusze z naszej szkoły zbierali datki na zakup sprzętu do diagnozowania i monitorowania oraz rehabilitacji chorób płuc. Od wczesnych godzin rannych grali na rzecz tegorocznego finału na ulicach Kamienia Pomorskiego. Po południu brali udział w centralnych obchodach zorganizowanych przez Fundację Zosia na hali, gdzie wystawili stanowisko z goframi, ciastem i lemoniadom.

Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom wolontariuszy za pomoc w organizacji stanowiska oraz za zapewnienie opieki podczas kwesty na ulicach naszego miasta.

SŁAWOMIR GUZIK