• WYCIECZKA DO PLECIUGI

• W dniu 19.03.2024 r. klasy 1a i 1b udały się na wycieczkę autokarową do teatru Pleciuga w Szczecinie na spektakl pod tytułem: „Tymoteusz i Psiuńcio”. Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji.

Dzieci utrwaliły zasady bezpiecznego podróżowania autokarem  oraz poznały zasady prawidłowego zachowania się w Teatrze. Uczniowie byli zachwyceni miejscem, w którym się znajdowały. Ogromne wrażenie wywarła na nich sceneria aktorzy oraz
            kukiełki. Nie mogły oderwać oczu od tego co działo się na deskach teatru. Szerokie uśmiechy dzieci, oraz gromkie brawa po spektaklu są z pewnością dowodem na to, że wycieczkę można uznać za udaną.

AGNIESZKA LESZCZYŃSKA

• AKCJA CHARYTATYWNA W SZKOLE - "DLA KORNELKI"

• W marcu 2024 roku w naszej szkole odbyła się zbiórka pieniędzy dla

chorej, rocznej dziewczynki - Kornelki.

Chętni uczniowie wraz z rodzicami z klas: I-VIII przygotowali produkty na sprzedaż: ciasta, babeczki, galaretki, lizaki,tosty.

Dodatkowo została przeprowadzona loteria nauczycielska.

Zebrane fundusze przeznaczono na szczytny cel. Wrażliwi i empatyczni uczniowie oraz pracownicy szkoły wsparli akcję swoim zaangażowaniem, włączyli się w pomoc małej dziewczynce.

Łącznie zebrano 2034,40 zł.Pieniądze przekazano na konto Zrzutka.pl(Kornelia Jonaszak).

Dziękujemy serdecznie uczniom, rodzicom i nauczycielom za godne naśladowania działania pomocowe i liczymy na kontynuację .

KOORDYNATORZY: NATALIA KĘPIŃSKA, MILENA ŁUKA -STEFAŃSKA, SŁAWOMIR GUZIK

• MECZ KOSZYKÓWKI

• Dnia 10 marca 2024 roku uczniowie naszej szkoły wybrali się z opiekunami na mecz ekstraklasy koszykarzy pomiędzy King Wilki Morskie Szczecin a Eneą Zastalem Zielona Góra. We wczesnych godzinach popołudniowych mogliśmy raczyć się piękną grą koszykarzy. Wilki zagrały kapitalny mecz. Walcząc do od początku do końca czego efektem było zwycięstwo w meczu 95:84. Nasza drużyna wygrała wszystkie kwarty (17:15 | 28:21 | 25:24 | 25:24). Z dziennikarskiego obowiązku należy wspomnieć, żew tym meczu zadebiutował przed własną publicznością Michale Kyser. Amerykanin w niespełna 18 minut gry zdobył 5 pkt. Miał 3 asysty, 3 zbiórki i aż 6 strat. Jak widać debiuty przed własną publicznością nie należą do łatwych.

Wilki w tym meczu szalały zza obwodu. Udało im się w całym meczu trafić aż 15 trójek. Zawodnikiem meczu był grający z nr 1 Daryll Woodson, który zdobył dla Wilków 22 pkt. Przebywając na parkiecie przez 30 minut grał z wręcz niewiarygodną skutecznością. Za 1 pkt 75%, za 2 pkt 100%, a za 3 62,5%. Daryll trafił 5 trójek !!! Graczem meczu w tym elemencie był były zawodnik Wilków Paweł Kikowski, który trafił 7 trójek. Mecz nam bardzo się podobał, trzymał w napięciu a co najważniejsze zakończył się pewnym zwycięstwem szczecińskiej drużyn. Szczęśliwi wróciliśmy do Kamienia Pomorskiego z myślą, że wrócimy na Netto Arenę dopingować Wilki w meczuz Legią Warszawa.

SŁAWOMIR GUZIK, AGNIESZKA KULAS

• WYJAZD NA 8 MARCA

• W dniu 8 marca 2024 roku uczniowie klas 5a i 6a wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Szczecina. Pierwszym punktem wycieczki było kino. Uczniowie podczas seansu obejrzeli film „Emma i czarny jaguar”. Reżyser Gilles de Maistre przenosi widza na początek do Nowego Yorku, a następnie do amazońskiej dżungli. Nastoletnia Emma jedzie doniej ratować swoją przyjaciółkę z lat dziecięcych – Hope. Wraz z nią na wyprawę udaje się nauczycielka biologii i uroczy jeż Jerzy. Dynamiczna akcja, piękne krajobrazy oraz duże poczucie humoru sprawiło, że film wzbudził duże zainteresowanie u uczniów. Mimo wielu problemów udaję się Emmie wraz z nauczycielką Anją uratować samicę jaguara o imieniu Hope. Na koniec filmu zjawia się również jeż Jerzy budząc wielką radość u wszystkich odbiorców.

W dalszej kolejności udaliśmy się do Opery na Zamku. Tam mieliśmy możliwość obejrzeć spektakl profilaktyczny „ Dzieci z dworca ZOO”. Spektakl nawiązuje do książki „ My, dzieci z dworca ZOO”. Autorem scenariusza, choreografii i inscenizacji jest Robert Glumbek. Prezentowany spektakl otrzymał w 2018 roku nagrodę Bursztynowego Pierścienia dla najlepszego spektaklu sezonu. „ Dzieci z dworca ZOO” to inscenizacja ukazana za pomocą tańca współczesnego i muzyki m.in.: Dawida Bowie'go. Tak użyte środki pokazują jak trudno jest człowiekowi pokonać walkę z uzależnieniem. Spektakl zrobił na uczniach duże wrażenie. Trudność w odbiorze sprawiało to, że nie zostało w nim wypowiedziane żadne słowo. Po tak pięknych doznaniach udaliśmy się w drogę powrotną.

SŁAWOMIR GUZIK , ALICJA KULAWY