• DOSKONALIMY JĘZYK ANGIELSKI – WYMIANA KARTEK ŚWIĄTECZNYCH

• Grudniowa lekcja w praktyce – już po raz drugi chętni uczniowie klasy VI „a” i VII „b” przygotowali własnoręcznie kartki świąteczne oraz redagowali życzenia w języku angielskim, by wtym magicznym okresie przedświątecznym kontynuować współpracę z rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej z Rzepina.

Wszystkie kartki zostały przesłane do adresata. W zamian i do nas dotarła koperta wypełniona świątecznymi karnetami. Ten miły gest wymiany życzeń wprawił wszystkich w cudowny nastrój.

TEKST/ZDJĘCIA K.BURKNAP-MIECHOWICZ

• KOLEJNY TALENT U CHROBREGO

• Uczennica klasy VIII „b” – Yelizaveta Silik okazała się kolejnym utalentowanym diamentem naszej szkoły. Prace przedstawione podczas jej wystawy, były niesamowite i wzbudziły zachwyt u wszystkich, którzy mieli okazję je podziwiać. Gratulujemy!

OPIEKUN SU KATARZYNA BURKNAP-MIECHOWICZ

• SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW 2

• Nasza szkoła brała udział w drugiej edycji akcji sieci sklepów Lidl – „Szkoły Pełne

Talentów”, mającej na celu rozbudzanie aktywności i wsparcia placówek oświatowych w podejmowanych przez nie działaniach na rzecz uczniów / wychowanków. Po rejestracji na stronie organizatora, rozpoczęliśmy zbiórkę „Talenciaków” – specjalnych kuponów wydawanych przy zakupach. Każdy „Talenciak”, to 1 punkt. Kody z kuponów były sukcesywnie wprowadzane na profilu naszej szkoły. Dzięki zaangażowaniu rodziców, uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły udało się uzbierać w sumie 7302 kuponów, co przełożyło się na taką samą ilość punktów na koncie naszej szkoły.

Po rozmowach z nauczycielami, oraz w odpowiedzi na potrzeby uczniów, zebrane punkty zostały wymienione do dnia 19 listopada 2023 r., na następujące nagrody:

1. Klocki Gigo – energia wiatrowa (600 talenciaków)

2. Zestaw 10 piłek do piłki ręcznej, rozmiar 1 (900 talenciaków)

3. Zestaw 10 piłek do piłki ręcznej, rozmiar 2 (900 talenciaków)

4. Zestaw 10 piłek do koszykówki, rozmiar 5 (800 talenciaków)

5. Zestaw 10 piłek do koszykówki, rozmiar 7 (800 talenciaków)

6. Zestaw 10 piłek do siatkówki (850 talenciaków)

7. Siatka do siatkówki (600 talenciaków)

8. Zestaw piłek do gry ( 900 talenciaków)

9. Zestaw 10 piłek do piłki nożnej (900 talenciaków)

W sumie wykorzystano 7250 kuponów, niewykorzystanych zostało 52.

Od zakończenia akcji i złożenia zamówienia, do szkoły będą napływały wybrane nagrody. Na dzień dzisiejszy mamy informację o nadaniu do nas jednej przesyłki.

Raz jeszcze, serdecznie dziękujemy każdemu, kto włączył się w akcję „Szkoły Pełne Talentów2"

KOORDYNATORZY AKCJI NA TERENIE SZKOŁY KATARZYNA  BURKNAP-MIECHOWICZ,  NATALIA KĘPIŃSKA

• WYCIECZKA DO SZCZECINA

• Dnia 12.12.2023r. klasy VA, VIIA, VIIIA, VIIIB wybrali się nalodowisko w Szczecinie. Kiedy już wszyscy mieli na czym jeździć, zaczęła sięprawdziwa zabawa. Prawie wszyscy koledzy i koleżanki potrafili jeździć nałyżwach. Tylko kilka osób z naszej grupy dopiero zaczynała swoją przygodę nalodowisku. Śmiechu przy tym było co nie miara. Jedni śmigali i tańczyli nalodowisku,a inni przewracali się co krok. Chociaż trzeba przyznać, że i tym którzy dopierostawiali pierwsze kroki z minuty na minutę szło coraz lepiej.

Na lodowiskuspędziliśmy dwie godziny. Zabawa była wyśmienita tak samo jak i nasze humory. Nad bezpieczeństwem uczniów podczas jazdy na lodowisku czuwałyPanie instruktorki.

Na koniec wszyscy wybrali się na seans filmowy do kina. Uczniowie braliudział w projekcji filmu „Najpiękniejsze Święta” pokazującego pierwsze Boże Narodzenie po wojnie w jednej z górskich wiosek w północnej Europie.

WYCHOWAWCA KLASY VA, VIIIA ,VIIIB- SŁAWOMIR GUZIK, KATARZYNA BURKNAP-MIECHOWICZ , NATALIA KĘPIŃSKA

ORAZ ALICJA KULAWY