Zajęcia praktyczne - „Miniaturowy las w słoiku”
Uczniowie klas czwartych na lekcji przyrody po zapoznaniu się z podstawowymi wiadomościami na temat lasu przeszli do działania czyli wykorzystali zdobytą wiedzę w praktyce.Swoją pracę uczniowie zaczęli od zgromadzenia potrzebnych materiałów a następnie, z ogromnym zapałem, zaczęli tworzyć swoje mini ekosystemy. Efekt przerósł ich najśmielsze oczekiwania, a zadowolenie i duma malowały się na twarzach czwartoklasistów. Las w słoiku, czyli miniaturowych rozmiarów zagajnik, szczelnie zamknięty w szklanym słoju, to trend, który podbił serca miłośników, jak i amatorów roślin.
Notatka i zdjęcia
nauczyciel przyrody
Kępińska Natalia