


Dzień ten obchodzony jest z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku. Jest jedną z ośmiu najważniejszych kampanii na rzecz zdrowia publicznego prowadzonych przez tę organizację. Co roku Światowy Dzień AIDS obchodzony jest 1 grudnia.
Nieodłącznym elementem Światowego Dnia AIDS jest czerwona kokardka – symbol solidarności z osobami żyjącymi z HIV, chorymi na AIDS i ich bliskimi. Ideę tę po raz pierwszy zainicjowano w 1991 roku. Czerwony kolor wybrano ze względu na skojarzenia, jakie wywołuje: krew, walkę, alerównież miłość. Czerwona kokardka jest w kształcie odwróconego V, ponieważ jeszcze nie odniesiono zwycięstwa nad epidemią HIV i AIDS.
Na świecie żyje blisko 38 mln osób zakażonych HIV. Codziennie około 6 tys. mieszkańców naszego globu zakaża się HIV, a około 4,5 tys. umiera z przyczyn związanych z HIV/AIDS.
Dlatego w tym roku nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w obchody Światowego Dnia Walki z AIDS. Podczas pogadanek przeprowadzonych na lekcjach biologii, wychowania do życia w rodzinie zwróciliśmy uwagę na podstawowe fakty dotyczące HIV/AIDS, dróg zakażenia się wirusem i objawów choroby. Poruszony został również problem tolerancji wobec osób zarażonych HIV i chorych na AIDS.
Na koniec zostały przygotowane plakaty wykonane przez uczniów klas siódmych, ósmych.
NAUCZYCIEL: KĘPIŃSKA NATALIA





























































