Aktualności

          • 1 GRUDNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS

          • Dzień ten obchodzony jest z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku. Jest jedną z ośmiu najważniejszych kampanii na rzecz zdrowia publicznego prowadzonych przez tę organizację. Co roku Światowy Dzień AIDS obchodzony jest 1 grudnia.

            Nieodłącznym elementem Światowego Dnia AIDS jest czerwona kokardka – symbol solidarności z osobami żyjącymi z HIV, chorymi na AIDS i ich bliskimi. Ideę tę po raz pierwszy zainicjowano w 1991 roku. Czerwony kolor wybrano ze względu na skojarzenia, jakie wywołuje: krew, walkę, alerównież miłość. Czerwona kokardka jest w kształcie odwróconego V, ponieważ jeszcze nie odniesiono zwycięstwa nad epidemią HIV i AIDS.

            Na świecie żyje blisko 38 mln osób zakażonych HIV. Codziennie około 6 tys. mieszkańców naszego globu zakaża się HIV, a około 4,5 tys. umiera z przyczyn związanych z HIV/AIDS.

            Dlatego w tym roku nasza szkoła po raz kolejny  włączyła się w obchody Światowego Dnia Walki z AIDS. Podczas pogadanek przeprowadzonych na lekcjach biologii, wychowania do życia w rodzinie zwróciliśmy uwagę na podstawowe fakty dotyczące HIV/AIDS, dróg zakażenia się wirusem i objawów choroby. Poruszony został również problem tolerancji wobec osób zarażonych HIV i chorych na AIDS.

            Na koniec zostały przygotowane plakaty wykonane przez uczniów klas siódmych, ósmych.

                                                                                                                                                                             NAUCZYCIEL: KĘPIŃSKA NATALIA

             

          • I LOVE THIS GAME

          • Dnia 26 listopada 2023 r. uczniowie klas 5-8 wraz z opiekunami udali się do Szczecina do Netto Areny na mecz ekstraklasy koszykarzy King Wilki Morskie Szczecin vs Grupa Sierleccy Czarni Słupsk.

            Dla wielu z uczestników był to pierwszy mecz koszykówki widziany na żywo. Nasi uczniowie mogli z bliska zobaczyć jak wygląda mecz koszykówki i podpatrzeć tajniki tego sportu. Sam mecz był ciekawy, miał wiele zwrotów akcji i do końca trzymał kibiców w napięciu. Mimo żywiołowego dopingu nasza drużyna w końcowym rozrachunku okazała się słabsza od Czarnych Słupsk. Końcowy wynik meczu to Wilki- Czarni 82:86 (12:20 | 23:27 | 29:17 | 18:22).

            Najlepszym zawodnikiem wśród gospodarzy był Morris Udeze zdobywca 24 punktów. Wśród gości świetny mecz zanotował Michał Michalak, który zdobył dla Czarnych 16 punktów.

            Mimo porażki uczestnicy wyjazdu byli bardzo zadowoleni. Mielimożliwość zakupienia sobie pamiątek w sklepie kibica, a co najważniejsze po meczu mogli sobie zrobić zdjęcia, poprosić o autografy koszykarzy Wilków Szczecin. Mamy nadzieję, że ten mecz otworzy serię kolejnych wyjazdów do Netto Areny na meczeWilków.  Szczególne podziękowania dla rodziców uczniów klasy 5b, którzy z wielką chęcią towarzyszyli nam w wyjeździe.

                                                                                                                                                            SŁAWOMIR GUZIK

          • PASOWANIE NA ŚWIETLICZAKA

          • Dnia 12 października 2023r w świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej Nr 1 im.

            Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim odbyło się uroczyste pasowanie na

            Świetliczaka uczniów klas I. Aby zostać przyjętym do grona świetliczaków naszej szkoły uczniowie musieli przejść pozytywnie kilka prób m.in. sprawności, smaku, wykazać się też wiedzą teoretyczną dotyczącą znajomości regulaminu świetlicy. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zabawach.

            Na koniec złożyły uroczyste ślubowanie, po którym Pani Dyrektor pasowała ich na Świetliczaków. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominek. Całą uroczystość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

            Nie obyło się też bez zabaw tanecznych przy muzyce.

            Wychowawcy świetlicy życzą nowym Świetliczakom wielu sukcesów w nauce oraz

            radości w życiu świetlicowym.

                                                                                                                                                                            EWA TŁOK

          • ZAJĘCIA PRAKTYCZNE - MODELE KOMÓRKI ROŚLINNEJ I ZWIERZĘCEJ W WYKONANIU UCZNIÓW KLASY V

          • Uczniowie klasy V, w ramach zajęć z biologii, wykonali modele komórki roślinnej i zwierzęcej.

            Wszyscy wykazali się wielką kreatywnością. Do wykonania modeli wykorzystali różne materiały: masę solną, plastelinę, styropian, filc itd. Wykonane prace przyciągają wzrok kolorami i kształtami oraz zadziwiają precyzją wykonania. Trójwymiarowa powierzchnia przekroju komórek, wyraźnie przedstawiająca organelle, pozwoliła uczniom w sposób ciekawszy zapoznać się z ich budową i funkcjami.

                                                                                                                                 NAUCZYCIEL BIOLOGII KĘPIŃSKA NATALIA

          • WARSZTATY GASTRONOMICZNE

          • Dnia 17 listopada 2023 roku uczniowie klasy Va brali udział w warsztatach gastronomicznych organizowanych w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Kamieniu. Nasi uczniowie zostali zapoznanie z zasadami panującymi na

            Pracowni obsługi konsumenta. W późniejszym czasie podczas zajęć wykonywali wraz

            z uczniami piątej klasy technikum żywienia pizzerki z pieczarkami i serem, bezy z kremem mascarpone i babeczki kruche śmietankowe. Uczniowie mieli również możliwość zapoznania się z właściwym nakrywaniem stołu.

            Wszyscy uczestnicy warsztatów bardzo dobrze się bawili. Uczniowie poznawali tajniki wypieków. Obie strony miały dużo przyjemności z prac kulinarnych.

            Bardzo serdecznie dziękujemy Dyrekcji ZSP, nauczycielom i uczniom za ciepłe przyjęcie.

                                                                                                                                                          SŁAWOMIR GUZIK

                                                                                                                                                                                             ALICJA KULAWY

          • DNI TEMATYCZNE W SP1

          • Aby wprowadzić trochę koloru i humoru na listopadowe, szkolne korytarze Samorząd Uczniowski ogłosił dwa tematyczne dni – dzień piżamy i kapcia, oraz dzień czapki i okularów. Wielu uczniów naszej szkoły wykazało się kreatywnym podejściem do danych tematów. Za wspólne świętowanie –dziękujemy!

                                                                                                  PRZEWODNICZĄCA SU HANIA ANDRZEJEWSKA

          • 105 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

          •  

            Przedstawiciele społeczności uczniowskiej wraz z Pocztem Sztandarowym 11 listopada wzięliudział w miejskich obchodach Dnia Niepodległości. Po uroczystej mszy świętej przemaszerowano podpomnik Józefa Piłsudskiego, gdzie złożono kwiaty i uczczono pamięć bohaterów walczących owolność i niepodległość naszego kraju.

                                                                                                                                         OPIEKUN SU KATARZYNA BURKNAP-MIECHOWICZ

             

          • CERTYFIKAT

          •                                                                                                                          KOORDYNATOR D.S EKOLOGII: KĘPIŃSKA NATALIA

          • DZIEŃ POTWORKA

          • Uczniowie VII „b” 31 października zorganizowali szkolny „Dzień Potworka”, aby na wesoło i zprzymrużeniem oka obchodzić tradycyjne Halloween. Na korytarzach, co kilka chwil można byłozauważyć różne stworki i podziwiać mroczno – radosne makijaże.

                                                                                                                                      PRZEWODNICZĄCA SU HANIA ANDRZEJEWSKA

          • W KRÓLESTWIE POSEJDONA

          • Na kilku lekcjach języka polskiego klasa V b omawiała mity. Jednym z nich był utwór „Królestwo morza” Jana Parandowskiego, który stał się inspiracją do powstania projektów o wyobrażeniach podwodnego królestwa.

            Uczniowie uruchomili swoją wyobraźnię oraz kreatywność i przygotowali piękne, pomysłowe makiety. Okazuje się, że przy pomocy zwykłych rzeczy, takich jak: kartony, bibuła, muszelki, plastelina można stworzyć niezwykłe projekty.

            W przygotowaniu prac pomagali dzieciom rodzice i rodzeństwo. Wystawę prac zorganizowano w sali języka polskiego.

                                                                                                                                                                  BEATA GRANKIN

            ,

          • PRZEWODNICZĄCA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

          • Na przełomie września i października odbyły się wybory uzupełniające skład prezydiumSamorządu Uczniowskiego. Po podliczeniu wszystkich głosów informujemy, że nową Przewodniczącą Samorządu Szkolnego została Hanna Andrzejewska, uczennica klasy VII „b”.

            Gratulujemy i trzymamy kciuki za realizację założonych planów!     

                                                                                                                                                                                         Opiekun SU

                                                                                                                                                                                         Katarzyna Burknap-Miechowicz

          • PASOWANIE NA UCZNIA

          • W środę 25.10.2023r.w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim odbyła sięuroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. 

            Uczniowie recytowali wiersze, rozwiązywali zagadki i odpowiadali na pytania zadane im przez starszych kolegów.

            Po wykonaniu wszystkich zadań pierwszoklasiści otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe medale. Na zakończenie uroczystości nie zabrakło słodkiego poczęstunku przygotowanego przez Rodziców.

                                                                                                                                                MAŁGORZATA CHOŁODOWSKA

          • TALENTY U CHROBREGO

          • Na początku października rozpoczęliśmy szkolną promocję talentów uczniowskich. Wychodząc z założenia, że w naszej szkole jest wiele niesamowitych osobliwości postanowiliśmy ukazać to na forum placówki.

            Zaplanowane cykliczne wystawy ukazujące różnego rodzaju talenty rozpoczęła wystawa uczennicy klasy VIIIa. Karina Vapnichna podzieliła się z nami swoją artystyczną duszą. Przedstawiła swoje prace, w których opierała się na wykorzystaniu ołówka w przedstawieniu swojej wizji otaczającego świata.

                                                                                                                                                     OPIEKUN SU KATARZYNA BURKNAP-MIECHOWICZ

          • „ZA TRUD, ZA SERCE, ZA UŚMIECH – DZIĘKUJEMY” DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

          • Dnia 13 października odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od życzeń i przemówienia Pani Dyrektor i przedstawicieli Rady Rodziców.

            Po oficjalnych wystąpieniach przyszedł czas na uświetnienie tego spotkania muzyką, tańcem, słowem i odrobiną poczucia humoru w wykonaniu przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.

            Młodzi artyści w imieniu całej społeczności uczniowskiej docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczycieli, ich poświęcenie, czujność i troskę.

                                                                                                   OPIEKUN SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO KATARZYNA BURKNAP-MIECHOWICZ

             

          • Z WIZYTĄ W SOSNOWICACH

          • W dniu 12 października 2023 roku wolontariusze działający w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim udali się z wizytą do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Sosnowicach. Uczniowie przekazali na rzecz schroniska karmę mokrą i suchą, koce oraz legowiska dla psiaków.

            Podczas spotkania z dyrektorem ośrodka poznali specyfikę funkcjonowania sosnowickiego schroniska. Po oprowadzeniu po ośrodku nasi uczniowie zabrali psy na długi spacer w trakcie którego, mieli możliwość zaprzyjaźnienia się z czworonogami.

            Wolontariusze dziękują wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy w jakikolwiek sposób wsparli ich akcję. Wolontariusze już dziś planują kolejny wyjazd:)

                                                                                                                                                                SŁAWOMIR GUZIK

          • PORZĄDKOWANIE CMENTARZA

          • Dnia 5 października 2023 roku wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 1 sprzątali nagrobki na kamieńskim cmentarzu. W akcji wzięli udział uczniowie klas piątych, siódmych i ósmych naszej szkoły.

                                                                                                                                                                                                        SŁAWOMIR GUZIK                                                   

          • VI EDYCJA #SPRZĄTAMYDLAPOLSKI

          • 6 października uczniowie klas I-VIII zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej.

            Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Wspólne przedsięwzięcie miało również na celu pokazanie uczniom, że rozwiązanie problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczną zbiórką śmieci lecz głównie zmianą nawyków w codziennym życiu.

            Akcja przebiegła szybko i sprawnie a efekty pracy uczniów były zadowalające. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

                                                                                TEKST KOORDYNATOR DS.EKOLOGII NATALIA KĘPIŃSKA

                                                                                                                           ZDJĘCIA WYCHOWAWCY KLAS

          • WYCIECZKA DO MORSKIEGO CENTRUM NAUKI W SZCZECINIE

          • 27 września 2023 roku klasy VIIB i VIIIb odwiedzili najnowocześniejszy obiekt w Polsce - Morskie Centrum Nauki.

            Interaktywne stanowiska na trzech poziomach prezentują różnorodne zjawiska związane z żeglugą, falami, wiatrem, rybołówstwem oraz życiem w porcie. Dzieci bawiły się znakomicie. Zwiedzały, badały, testowały ciekawe eksponaty, uczestniczyły w multimedialnej zabawie.

            Po zwiedzaniu udaliśmy się na seans filmowy do kina Helios na film ”Kosmiczny chłopiec”.

            Po wielu godzinach dobrej zabawy, zmęczone ale bardzo zadowolone dzieci wróciły do domu.

            To był super dzień pełen niezapomnianych wrażeń i emocji.

                                                                                                                                              WYCHOWAWCY KLAS:

                                                                                                                                              MAŁGORZATA GOLUSDA KLASA VIIB

                                                                                                                                              NATALIA KĘPIŃSKA KLASA VIIIB

                                                                                                                                              MAŁGORZATA KULIŃSKA- OPIEKUN

                                                                                                                                              NOTATKA /ZDJĘCIA NATALIA KĘPIŃSKA,

                                                                                                                                              ZDJĘCIA: NATALIA KĘPIŃSKA, MAŁGORZATA GOLUSDA

          • (NIE)ZAPOMNIANE SŁOWA

          • 14 września uczniowie klasy VB w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej uczestniczyli w spotkaniu dotyczącym konkursu literacko-plastycznego (Nie)zapomniane słowa.

            Spotkanie okazało się intersującą lekcją historii i języka polskiego oraz inspirującym wydarzeniem międzypokoleniowym dzięki bibliotekarzom, członkom kamieńskiego SUTW oraz pani z Zespołu Ludowego Stawnianki.

                                                                                                                        TEKST ZDJĘCIA MAŁGORZATA KULIŃSKA

          • ŚWIETLICA SZKOLNA

          • Dnia 06.09.2023 odbyła się weryfikacja wniosków o przyjęcie uczniów do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2023/2024.Informuję, że wnioski, które do dnia dzisiejszego zostały złożone i nie zawierały błędów formalnych rozpatrzono pozytywnie. 

                                                                                                                      NAUCZYCIEL ŚWIETLICY MAGDALENA CZESNOWICZ