• CZYTELNICY ROKU 2022/2023

• NAJWIĘCEJ KSIĄŻEK W ROKU SZKOLNYM 2022/20203 WYPOŻYCZYLI UCZNIOWIE:

W KL. I – III

Alina Florczyńska IIA  40

Zofia Miechowicz IIIB  33

Anastazja Adamowicz IIIB  28

W KL. IV – VIII

Stanisław Kilanowski IVA  63

Amelia Dawidowicz VIIIB  41

Hanna Andrzejewska VIB  29

Jessica Sołtysiak VIB  29

MAŁGORZATA KULIŃSKA

• SZAFKI UCZNIOWSKIE

• Do dnia 15.06.2013r. do godziny 12:00 wszyscy uczniowie korzystający z szafek

zobowiązani są do ich opróżnienia i zwrotu wszystkich posiadanych kluczy. Klucze powinny być oznaczone numerem znajdującym się w prawym dolnym rogu szafki.

W klasach I – III klucze zbierają wychowawcy.

Uczniowie klas IV – VII oddaja klucze osobiście do p. Reginy Batiuk w pomieszczeniu 25C (dawny sklepik), w godzinach od 8:00 do 13:00.

Klasy VIII zdaja klucze wychowawcom.

Uczniowie, którzy korzystali z szafek w bieżącym roku szkolnym, będą mieli przydzielone szafki na następny rok szkolny w nowej lokalizacji.

W przypadku zgubienia kluczy lub nie zwrócenia ich z innych powodów, uczeń zobowiązany jest do wpłacenia kwoty na zakup nowego zamka ( 25zł za zamek do szafki metalowej lub 15zł za zamek do szafki drewnianej).

Wpłaty należy dokonać na konto szkoły z adnotacją: „za zamek do szafki” i okazać dowód wpłaty p. Reginie Batiuk do dn. 21.06.2023.

Numer konta szkoły:

69 9393 0000 0017 4004 2000 0010

Uczniowie, którzy nie dopełnią formalności związanych z powyższymi obowiązkami, nie będą mogli korzystać z szafek w przyszłym roku szkolnym.

REGINA BATIUK

• LAS W SŁOIKU

•         W ramach zajęć z przyrody uczniowie z klas IV po zapoznaniu się z tematyką zajęć związanych z lasem, postanowili zdobytą wiedzę wykorzystać w praktyce.

Wykonali w słoikach  miniaturowy, lecz prawdziwy i samowystarczalny ekosystem. Dzięki temu, że do roślin dociera światło, zachodzi proces fotosyntezy. Szczelne zamknięcie zapewnia odpowiednią wilgotność. W zamkniętym obiegu krąży woda oraz składniki mineralne. Natomiast bakterie bytujące w glebie pochłaniają tlen i wytwarzają dwutlenek węgla. Rośliny powinny dobrze się rozwijać, a ich właściciele muszą dbać jedynie o to, aby co jakiś czas przekręcać słoik tak, żeby wszystkie rośliny miały równomierny dostęp do światła słonecznego.

Najwięcej radości sprawiają uczniom własnoręcznie wykonane prace, które wymagajądobrego przygotowania i planowania, a ponadto doskonalą umiejętności manualne.

NAUCZYCIEL PRZYRODY NATALIA KĘPIŃSKA

• SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW - JĘZYK ANGIELSKI

• Bardzo miło nam poinformować, że nasi uczniowie w roku szkolnym 2022/2023 zostali laureatami wielu konkursów i olimpiad z języka angielskiego!

Ogólnopolska Olimpiada z języka angielskiego OLIMPUS

Oliwia Kowalińska z klasy VII b, LAUREAT, miejsce 1

Hanna Jurczak z klasy IV a- LAUREAT, miejsce 9

Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy MULTITEST z języka angielskiego

Aleksander Borczyk z klasy VIII b – WYRÓŻNIENIE

Ogólnopolski Konkurs z języka angielskiego Zuch

Agata Kilanowska z klasy I a- LAUREAT, miejsce 13

Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy Galileo 2023 z języka angielskiego

Oliwia Kowalińska z klasy VII b- LAUREAT, miejsce 3

Wiktor Mróz z klasy VII b- LAUREAT, miejsce 7

Barbara Gawęda z klasy VI b- LAUREAT, miejsce 7

Oliwia Kosierb z klasy VI a- WYRÓŻNIENIE

Wojciech Włodarczyk z klasy VII b- WYRÓŻNIENIE

Anna Pietkiewicz z klasy VIII a- WYRÓŻNIENIE

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

JOANNA KACZOROWSKA

• WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNO- JĘZYKOWEGO „MY FAVOURITE SEASON- MOJA ULUBIONA PORA ROKU”

• Komisja Konkursowa w składzie:
            p. Jadwiga Rokicka
            p. Małgorzata Kulińska

wyłoniła zwycięzców konkursu plastycznego:
            I MIEJSCE - Agata Kilanowska   kl.I a
            II MIEJSCE -Wiktor Dziuba      kl.I b
            III MIEJSCE- Kornelia Pańczak  kl.I b

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zgłosili do konkursu swoje prace!

JOANNA KACZOROWSKA i MILENA ŁUKA- STEFAŃSKA

• BIWAK NA POŻEGNANNIE MAJA

•         W dniach 29-31 maja odbył się biwak klas VIB, VIIA i VIIB. Uczniowie wraz z opiekunami zatrzymali się w ośrodku kolonijno – wypoczynkowym „Dziejba Leśna” w Pogorzelicy.

Był to czas pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji. Dobra zabawa, aktywny wypoczynek, spacery szlakiem nadmorskich miejscowości i rozmowy wieczorową porą były wspaniałą okazją dointegracji grupy, umocnienia więzi koleżeńskich oraz poznania samych siebie.

Cały pobyt był doskonałą formą wypoczynku na świeżym powietrzu przy sprzyjającej pogodzie. Dostarczył wielu wrażeń i radości dzięki czemu wszyscy mogli przenieść się myślami, do czekających tuż za rogiem wakacji.

Wychowawcy
            Małgorzata Golusda
            Natalia Kępińska
            Katarzyna Burknap-Miechowicz
            Opiekunowie:
            Małgorzata Kulińska
            Agnieszka Kulas
            Dorota Forell

TEKST KATARZYNA BURKNAP-MIECHOWICZ

• FINALIŚCI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

• Z dumą informujemy, że uczennica Oliwia Kowalińska z klasy VII b oraz uczeń Aleksander Borczyk z klasy VIII b zostali finalistami etapu wojewódzkiego Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Oliwia reprezentowała szkołę w Konkursie  Języka Angielskiego, Aleksander brał udział w Konkursie Historycznym. Serdecznie gratulujemy tak wysokich wyników!

JOANNA KACZOROWSKA