Aktualności

          • PRZEMÓWIENIE DYREKTORA

          •     Drodzy ÓSMOKLASIŚCI, dziś spotykaliśmy się po długiej kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią. Czas ten był trudny zarówno dla Was, Waszych rodziców, oraz dla nauczycieli.

              Przyszło nam sprostać nowym wyzwaniom, do których nie byliśmy przygotowani. Jednak uważam, że dzięki współpracy, wspólnemu wysiłkowi i wytrwałości udało nam się osiągnąć zamierzone cele i podołać zdalnemu nauczaniu.

                Dziś po raz ostatni przekroczyliście próg naszej szkoły, jako pełnoprawni jej uczniowie, by odebrać świadectwa, nagrody i wyróżnienia.

                Cieszę się, że  mogliśmy z Wami pracować i uczyć się od siebie nawzajem. Wy od nas czerpaliście wiedzę i umiejętności, my podzielaliśmy Wasz entuzjazm i pasje. Dzięki Waszym sukcesom, osiągnięciom mogliśmy promować szkołę w środowisku lokalnym.

                Mam nadzieję, że będziecie z dumą podkreślać, że jesteście absolwentami Szkoły Podstawowej nr 1im. Bolesława Chrobregow Kamieniu Pomorskim i godnie ją reprezentować.Postarajcie się w nowej szkole pokazać z jak najlepszej strony. Rozwijajcie swoje pasje, zdolności i umiejętności najlepiej jak potraficie. Czujcie się dobrze, swobodnie, ale miejcie w pamięci nasze przestrogi, dzięki temu będziecie się mniej potykać.

              Życzę Wam samych wspaniałych ludzi wokół, serdecznych kolegów, wyrozumiałych, ale jednocześnie wymagających nauczycieli. By nauka przynosiła Wam radość i satysfakcję.

                Waszym rodzicom życzę  dużo zdrowia, cierpliwości, jak najmniej problemów, byście Państwo byli dumni ze swoich dzieci i wspierali je w każdej chwili. To oni są przyszłością narodu.

              Wychowawcom i nauczycielom  dziękuję za lata wytężonej pracy. Za to, że staraliście się być nie tylko dobrymi nauczycielami, ale przede wszystkim,  wspieraliście uczniów i rodziców w trudnych chwilach, wskazywaliście kierunki pracy jakimi powinni podążać, by sprostać oczekiwaniom współczesnego świata, cieszyliście się wspólnie ich sukcesami i osiągnięciami.

             Pracownikom niepedagogicznym dziękuję za to, że dbaliście o estetykę i wygląd pomieszczeń szkolnych, że rzetelnie wykonywaliście powierzone obowiązki, zawsze staliście na straży porządku, przestrzegając procedur i regulaminów, których w ostatnim czasie ze względu na COVID – 19 powstało bardzo dużo, za życzliwość i serce.

             

             

          • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

          •               Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 

                               im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim

            Zakończenie roku szkolnego - według kalendarza roku szkolnego przypada      w piątek 26 czerwca.

            Ministerstwo Edukacji Narodowej nie przedstawiło wytycznych dotyczących tego, jak szkoła powinna zorganizować zakończenie roku podczas epidemii, dlatego decyzje w tym zakresie podejmuje dyrektor szkoły.

            Mając na uwadze obowiązujące ograniczenia spowodowane epidemią, w tym ograniczenie stacjonarnej pracy szkół, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim uprzejmie informuje, że zakończenie roku szkolnego w naszej szkole odbywać się będzie zdalnie. Nie będzie uroczystości, przemów, wszystkich wydarzeń towarzyszących, które poprzedzały wręczenie nagród i świadectw. Będzie polegało na tym, że na stronie szkoły oraz w dzienniku elektronicznym zostanie opublikowane przemówienie dyrektora oraz przemówienia władz, przewodniczącego rady rodziców, itp.

            Świadectwa wychowawcy będą rozdawać swoim uczniom podczas specjalnych dyżurów. Spotkania zostaną zorganizowane wg harmonogramu opracowanego przez wicedyrektora i zamieszczonego w dzienniku elektronicznym i na stronie szkoły.

            Uczeń, który będzie potrzebował dokumentu, a nie był obecny na spotkaniu z wychowawcą, podczas pełnionego przez niego dyżuru, może odebrać świadectwo indywidualnie, w sekretariacie szkoły, po uprzednim telefonicznym lub mailowym umówieniu się z pracownikiem. 

            Tel 91-38.20-841, email chrobry80@wp.pl

            Bardzo proszę o przestrzeganie zaleceń Ministra Zdrowia i GIS oraz, mimo zakończenia zajęć dydaktycznych, bieżące śledzenie informacji,  wiadomości, ogłoszeń  w dzienniku elektronicznym i na stronie szkoły.

                                                                                                            Beata Grankin

          • PODZIĘKOWANIA OD RADY RODZICÓW

          • Z okazji zakończenia roku szkolnego 2019/2020

            Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom oraz Rodzicom

            składamy serdeczne podziękowania za całoroczną współpracę.

            Życzymy aby wakacje były dla Państwa czasem odpoczynku i radości.

             

            Drodzy Uczniowie!

            Niech okres wakacyjny będzie dla Was czasem relaksu i zabawy,

            pełnym słońca, przygód i uśmiechów.

            Życzymy zwiedzania pięknych miejsc, poznania ciekawych ludzi

            i bezpiecznych powrotów.

             

            Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1

            w Kamieniu Pomorskim

            podziekowania_.pdf

          • BEZPIECZNE WAKACJE

          • Zbliżają się długo wyczekiwane przez Was wakacje będą one inne niż zwykle, bo wszyscy musimy nauczyć się nowych zasad bezpieczeństwa i wyrobić w sobie nawyki, które pomogą nam chronić się przed wirusem. Pamiętajcie o bezwzględnej higienie i innych nadzwyczajnych środkach ostrożności rekomendowanych przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Ministra Zdrowia. Pamiętajcie też o tych podstawowych zasadach bezpieczeństwa.                                                                                                                                                   

            Oto najważniejsze zasady, którymi powinniśmy się kierować, aby bezpiecznie spędzić wakacje:

            • Pamiętaj o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię – przechodź na pasach dla pieszych i na zielonym świetle.
            • Do zabawy wybieraj zawsze miejsca oddalone od jezdni.
            • Nie rozmawiaj z obcymi.
            • Poinformuj rodziców, gdyby ktoś Cię zaczepiał.
            • Nie oddalaj się z nieznajomymi, nie wsiadaj z nimi do samochodu.
            • Kąp się tylko w miejscach do tego przeznaczonych, na strzeżonych i bezpiecznych kąpieliskach.
            • Nie wchodź do wody bez opieki osoby dorosłej.
            • Zadbaj o właściwy ubiór – strój z elementami odblaskowymi, kask ochronny podczas jazdy na rowerze czy odpowiednie buty w czasie wycieczki w góry.
            • Podczas górskich wycieczek nie schodź ze szlaku.
            • Nie oddalaj się bez pytania od rodziców – w nowych miejscach łatwo się zgubić.
            • Bądź rozsądny i zachowaj umiar we wszystkim, co robisz.
            • Pamiętaj o numerach alarmowych. W razie potrzeby dzwoń i wezwij pomoc.

            ZAPAMIĘTAJ! WAŻNE TELEFONY:

            112– telefon alarmowy służb ratowniczych

            997– telefon alarmowy Policji

            998– telefon alarmowy Straży Pożarnej

            999– telefon alarmowy Pogotowia Ratunkowego

            601 100 100 – telefon alarmowy WOPR

             

          • INFORMACJA

          • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim informuje, że sprawozdanie finansowe za rok 2019 znajduje się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Kamieniu Pomorskim.

          • KOMUNIKAT

          • Dyrektor szkoły informuje ,że  dzień  12.06 /piątek po Bożym Ciele/ jest dniem wolnym od zajęć dla wszystkich uczniów.            

            W dniach  16,17 i18.06.2020 odbywają się egzaminy klas ósmych i uczniowie klas I-VII mają  te dni wolne od zajęć .