Aktualności
PLAN IMPREZ 2021/2022
LEKCJA MUZEALNA KLAS VI
LEKCJA MUZEALNA KLAS VI
Dnia 8 września uczniowie klas VI brali udział w niezwykłych lekcjach muzealnych. Odwiedzili Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej, gdzie Pan Błażej Bubnowicz w ciekawy sposób opowiedział im o historii miasta, odkryciach archeologicznych, przybliżył tajemniczą postać Wampira z Kamienia oraz zaprezentował prace artystyczne mieszkańców miasta i okolic. Po historycznych opowieściach nadszedł czas by uczniowie przenieśli się w elektryzujący świat przedstawiony w Dworku Ewalda Jurgen von Kleista. Na miejscu Pani Anna Rogacka przybliżyła wszystkim historię wynalazku pierwszego na świecie kondensatora elektrycznego. Na kilka chwil wszyscy znaleźli się w zaaranżowanym świecie wynalazcy i mogli wziąć udział w zaskakujących zabawach z elektrostatyką. Wyjście grup zakończyło się wspólnym ogniskiem na Kamieńskiej Marinie.
Wychowawcy klas VI
VI a Katarzyna Burknap-Miechowicz
VI b Natalia Kępińska
AKCJA ,,SPRZATANIE ŚWIATA"
Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety? Można! W piątek 17 września , uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata" . Tegoroczna Akcja została opatrzona hasłem Myślę, więc nie śmiecę”.
Uczniowie klas I-III mieli pogadankę na temat ekologii - przy tym zwrócenie uwagi, by pamiętali o zasadzie nie śmiecenia ,oglądali bajkę ekologiczną. Na koniec zajęć wykonywali pracę plastyczne ” Jak dbać o naszą planetę ziemię”.
Natomiast uczniowie klas 4-8 wzięli się do roboty i usunęli śmieci zalegające na terenie naszej szkoły jak również wykonywali grę zespołową pod hasłem: „Pomyśl, policz, nie śmieć!”, w której zwracamy uwagę na skalę zaśmiecania miejsc naszego wypoczynku.
Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów klas nazbieraliśmy kilka worków pełnych odpadów. Tegoroczne działania uświadomiły uczniom, że wyrzucone do wody lub porzucone w lesie szklane i plastikowe butelki, foliowe torby i opakowania po produktach spożywczych, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska. Praca na rzecz ochrony środowiska trwa w naszej szkole przez cały rok.
Notatka : Kępińska Natalia
Zdjęcia ; Nauczyciele
DZIEŃ CHŁOPAKA
PROCEDURY ZAPEWNIAJĄCE PRZECIWDZIAŁANIE COVID-19
WYTYCZNE MEN MZ i GIS
INFORMACJA- SZCZEPIENIA
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
WYKAZ PROGRAMÓW I PODRĘCZNIKÓW DO NAUCZANIA RELIGII 2021/2022
WYTYCZNE MEiN MZ I GIS WRZESIEŃ 2021
LISTY DZIECI PRZYJĘTYCH DO KLAS 1
ZARZĄDZENIE DYREKTORA SZKOŁY - EGZAMINY POPRAWKOWE
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
SZCZEPIENIA
SZCZEPIENIA
Warszawa, 11 czerwca 2021 roku
Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat
– informacje dla szkół i placówekOd 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Przygotowaliśmy informacje dla szkół i placówek w tej sprawie. Wraz z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Wszystkie materiały zostaną przekazane do szkół za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej.
Organizacja szczepień
Szczepienia będą odbywały się w istniejącej bazie punktów szczepień populacyjnych
i powszechnych oraz na terenie placówek oświatowych (tryb mobilny).Tryb mobilny będzie realizowany przez doświadczone podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.
Mapa punktów szczepień https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/
Gdzie i kiedy uczniowie mogą się szczepić?
Już od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować dzieci od 12. roku życia na szczepienie przeciw COVID-19. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. W tych miejscach jest realizowany cały proces szczepienia, który obejmuje:
- zgodę rodzica,
- kwestionariusz,
- kwalifikację lekarza,
- szczepienie.
Harmonogram szczepień po wakacjach
Po zakończeniu wakacji szczepienia będą wykonane w dotychczasowych miejscach oraz w tymczasowych mobilnych punktach szczepień. Zorganizują je podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.
Szczepienia będą odbywały się według następującego harmonogramu:
- I tydzień września (1.09-5.09) – tydzień informacyjny – lekcje wychowawcze i spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym,
- II tydzień września (6.09-12.09 – tydzień przygotowania do szczepienia – zbieranie przez wychowawców zgód od rodziców i opiekunów prawnych na szczepienie dzieci,
- III tydzień września (13.09-19.09) – tydzień szczepień.
Przygotowanie się ucznia do szczepienia – rekomendacje dla rodziców
Wspólnie z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Są one skierowane przede wszystkim do rodziców i opiekunów. W zaleceniach znalazły się m.in. informacje dotyczące spożywania posiłków przed szczepieniem czy przyjmowania leków. Przed szczepieniem rodzice powinni zwrócić także szczególną uwagę na rzetelne wypełnienie kwestionariusza. Ważne jest, aby podali wszystkie istotne informacje o zdrowiu dziecka.
Dlaczego warto się zaszczepić?
Szczepionka to najlepszy sposób na przerwanie transmisji wirusa, a tym samym na powrót do życia, które znamy sprzed okresu pandemii. Zaszczepienie się jak największej liczby osób zwiększa szansę na trwały powrót do stacjonarnych zajęć w szkołach, placówkach i na uczelniach, wydarzeń kulturalnych czy spotkań rodzinnych i towarzyskich. Dzięki szczepionce możemy chronić nie tylko nas samych, ale także naszych najbliższych.
Jak działa szczepionka?
Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19. Szczepionka jest darmowa i dobrowolna.
Ministerstwo Edukacji i Nauki
Departament Informacji i Promocji
20210611szczepieniauczniowwwieku1218latinformacjedlaszkoli.docx
KWESTIONARIUSZ DO POBRANIA kwestionariuszwstepnegowywiaduprzesiewowegoprzedszczepieniemosobyniepelnoletniejprzeciwcovid19.pdf
INFORMACJA
INFORMACJA
Serdecznie zapraszamy rodziców klas I roku szkolnego 2021/2022 na zebranie organizacyjne, które odbędzie się dnia 14.06.2021 o godzinie 16.00 w auli naszej szkoły.
PODWÓRKO NIVEA
Kochani po raz kolejny organizowana jest akcja „Podwórko NIVEA”. Dzięki tej akcji w tym roku ponownie zostanie utworzonych 20 placów zabaw w całej Polsce. Gdzie powstaną zależy to od każdego z nas, bowiem już teraz można głosować na nasze miasto Kamień Pomorski!!! za pośrednictwem strony https://podworko.nivea.pl/ Po rejestracji w serwisie każdego dnia można oddać jeden głos na wybraną lokalizację (oczywiście naszą :)).
Głosujmy codziennie, aby kamieńskie dzieci mogły cieszyć się jednym z „Podwórek NIVEA”!
A. Leszczyńska
KONSULTACJE PEDAGOGICZNE
KONSULTACJE PEDAGOGICZNE PO POWROCIE UCZNIÓW DO SZKOŁY ODBYWAJĄ SIĘ:
- dla uczniów : codziennie w godzinach od 8.00 do 14.00,
- dla rodziców: środa od 9.00 do 11.00
czwartek od 14.30 do 15.30,
- dla nauczycieli : codziennie wg potrzeb.
SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW 2021/2022
Archiwum Aktualności