Aktualności

        • KONKURS
          • KONKURS

          • KONKURS

            „CHOINKOWE ŻYCIE ODPADÓW”


            Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim zaprasza do wzięcia udziału w konkursie polegającym na wykonaniu ozdoby choinkowej z surowców wtórnych.

            Termin składania prac: do 6 grudnia 2019 r. (wraz z oświadczeniem, które stanowi załącznik do regulaminu).

            Miejsce składania prac: gabinet Pani Pedagog sala nr 28:

            poniedziałek, wtorek, czwartek w godzinach 12:00-15:00,

            środa w godzinach 08:00-13:00.

            REGULAMIN.docx

            ZALaCZNIK_OSWIADCZENIE(1).docx







          • WIEŚCI ZE ŚWIETLICY

          • "Dziś w świetlicy wydarzenie:
            przyjmujemy nowe dzieci!
            Będzie uroczystość mała,
            atrakcyjnie czas nam zleci!"

                      W piątek 18 października 2019 r. w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste ,,Pasowanie na Świetliczaka". W uroczystości wzięli udział uczniowie klas pierwszych uczęszczający do świetlicy szkolnej. Aby dostać się do grona Świetliczaków  zostali poddani próbie gotowości świetlicowej. Była próba wygimnastykowania języka i obowiązkowy uśmiech  po zjedzeniu plasterka cytryny. Były wiersze i zagadki przygotowane przez starsze koleżanki. W niezwykle podniosłej atmosferze dzieci ślubowali być dobrymi Świetliczakami, swym zachowaniem    i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po ślubowaniu każde dziecko było pasowane na Świetliczaka. Uroczystego aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor.                  

            Na pamiątkę wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy.                                                                                 

            Po części oficjalnej świeżo upieczone Świetliczaki zasiedli do słodkiego poczęstunku przygotowanego przez ich rodziców.

            Wszystkim nowym ,,Świetliczakom" życzymy dużo sukcesów w nauce oraz wspaniałej zabawy w świetlicy szkolnej.

             

            Tekst: Agnieszka Leszczyńska

          • WIEŚCI ZE ŚWIETLICY

          • WIEŚCI ZE ŚWIETLICY GRUPY ,,A” - ,,Świetliczak Miesiąca” września wybrany!

            Od 03 września w świetlicy organizowane jest współzawodnictwo między uczniam o tytuł : „Świetliczak miesiąca”. Plusami nagradzane są wszystkie pozytywne zachowania i postawy, które są sumowane na koniec każdego miesiąca. Plusy można otrzymać za koleżeńskie zachowanie, pomoc nauczycielowi  świetlicy, a także za aktywny udział  w zajęciach i wzorowe zachowanie. Konkurs ten cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci, a przy tym uczy życzliwości, grzecznego zachowania, odpowiedzialności i systematyczności oraz zachęca do angażowania się w codzienne życie świetlicy. Osoba, która zostaje ,,Świetliczakiem Miesiąca” otrzymuje dyplom i upominek.

            04 października  miało miejsce podsumowanie zmagań Świetliczaków o tytuł ,,Świetliczaka Miesiąca”.

            Wyróżnienia otrzymali: Berenika Wójcik, Jacek Siomka, Aleks Pietrasik, Dawid Bardyn.

            Tytuł ,,Świetliczaka Miesiąca” otrzymała uczennica - Zuzanna Dyjak!
            GRATULUJEMY!

            tekst: mgr Agnieszka Leszczyńska

          • Zajęcia z MegaKod

          • Dnia 07.06.2019 roku gościliśmy w szkole przedstawicieli firmy  MegaKod          z Warszawy, którzy prowadzili z uczniami klas V i VI zajęcia z programowania blokowego wykorzystując technologie Micro:bit oraz Microsoft MakeCode.

             

            • Micro:bit jest urządzeniem stworzonym przez BBC w Wielkiej Brytanii        i jest powszechnie wykorzystywany na lekcjach informatyki w Brytyjskich szkołach. Głównym założeniem projektu jest to, żeby dzieci przestałby być jedynie konsumentami technologii i zaczęły ją same tworzyć. Więcej szczegółów tutaj: https://microbit.org/
            • Technicznie rzec biorąc Micro:bit to mikrokontroler, który ma w sobie żyroskop, akcelerometr, termometr, kompas, czujniki podczerwieni, radio, diody led i wiele innych. Wgrywa się na niego program zaprojektowany przez ucznia, dzięki czemu Micro:bit wykonuje instrukcje zakodowane      w programie.
            • Podczas zajęć Micro:bit był połączony z robotem maqueen, dzięki czemu dzieci mogły zaprogramować robota, który był sterowany... uwaga, uwaga... pilotem do zwykłego telewizora wykorzystując podczerwień.
            • Podczas zajęć pokazywaliśmy też elementy elektroniki, w tym to jak Micro:bit przewodzi prąd do zwykłych słuchawek
            • Główną przewagą Micro:bita nad np. Scratchem jest to, że dzieci mają namacalne efekty swojej pracy z wieloma efektami specjalnymi                  i technologiami Internet of Things, czyli łączeniu między sobą inteligentnych urządzeń

             

            • MegaKod planuje prowadzić dalsze zajęcia od września, jeżeli zbierze się grupa chętnych
            • MegaKod będzie organizować połkolonie i kursy w drugiej połowie lipca 2019 w Rewalu
            • Szczegóły na www.megakod.pl

             

             

             

             

             

          • ROZPORZĄDZENIE W SPRAWIE ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2019

          • Zajęcia w szkołach kończą się w tym roku szkolnym 19 czerwca

            Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski podpisał dziś rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego. Zgodnie z tym, uczniowie odbiorą świadectwa w środę 19 czerwca. To będzie ostatni dzień zajęć dydaktyczno-wychowawczych w tym roku szkolnym.

            Utrzymujemy zasadę, że każdego roku zajęcia w szkołach będą się kończyły w najbliższy piątek po 20 czerwca. Wprowadzamy natomiast przepis szczegółowy, który stanowi, że jeżeli przed tym piątkiem będzie dzień ustawowo wolny od pracy, to zajęcia w szkołach skończą się w środę. Tak jak w tym roku. 

            Wakacje, tak jak dotychczas będą trwały do 31 sierpnia. Rok szkolny rozpocznie się  1 września.

            W tym roku kalendarzowym uczniowie pójdą do szkoły 2 września, ponieważ 1 września wypada

            w niedzielę.

            Rozporządzenie wejdzie w życie następnego dnia po publikacji w Dzienniku Ustaw. 

            Podstawa prawna

            Projekt rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej zmieniającego rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego(https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12321778 )

            Projekt rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej zmieniającego rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego(https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12321777 )

             

          • INFORMACJA O OPŁATACH ZA DUPLIKATY ŚWIADECTW I LEGITYMACJI SZKOLNYCH

          • INFORMACJA O OPŁATACH ZA DUPLIKATY ŚWIADECTW I LEGITYMACJI SZKOLNYCH

            W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 IM. B. CHROBREGO

            W KAMIENIU POMORSKIM

            I  Podstawa prawna                     

            Duplikaty świadectw i dyplomów państwowych wydaje się zgodnie z § 23 ustęp 1 - 10 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 stycznia 2017 roku w sprawie świadectw, dyplomów państwowych                 i innych druków szkolnych, (Dz. U.2017.170). Duplikaty o których mowa wydaje się na podstawie dokumentacji pedagogicznej znajdującej się w archiwum szkoły.

            II  Wymagane dokumenty

            Szkoła wydaje duplikaty wyłącznie w przypadku utraty (zniszczenia) oryginału świadectwa lub legitymacji szkolnej. W  celu wystawienia duplikatu - należy złożyć:

            1. Podanie o wydanie duplikatu legitymacji szkolnej.
            2. Podanie do dyrektora szkoły o wydanie duplikatu świadectwa powinno zawierać: imię                   i nazwisko, datę i miejsce urodzenia, pesel osoby zainteresowanej (w przypadku kobiet również nazwisko panieńskie), adres do korespondencji, numer tel. oraz szczegółowy opis sprawy. Ważny jest również rok ukończenia nauki. Na końcu podania musi znajdować się dopisek: „oświadczam, że nie posiadam oryginału świadectwa” oraz czytelny podpis osoby zainteresowanej.

                  3.   Aktualne podpisane zdjęcie (w przypadku duplikatu legitymacji szkolnej).

            III  Opłaty

                   Opłata za sporządzenie duplikatu świadectwa wynosi 26 zł

                   Opłata za sporządzenie duplikatu legitymacji szkolnej wynosi 9zł

            zgodnie z ustawą o opłacie skarbowej z dnia 16 listopada 2006 roku (Dz. U. 2016.1827), którą  należy uiścić na konto szkoły: 6993930000007400420000010 z dopiskiem: za wydanie duplikatu

            świadectwa szkolnego lub legitymacji szkolnej.

            IV  Termin i sposób załatwienia

            1. Jeżeli przedłożony wniosek zawiera wymagane informacje, a dokumentacja niezbędna do wystawienia duplikatu znajduje się w posiadaniu szkoły,  duplikat świadectwa wydaje się nie później niż w terminie  do 10 dni roboczych.

            2. Duplikat wystawia się na druku obowiązującym w okresie wystawienia oryginału lub  na formularzu zgodnym z treścią oryginalnego dokumentu.

                  3. Duplikat legitymacji szkolnej wystawia się nie później niż do 3 dni roboczych.

             

        • KONKURS GEOLOGICZNY
          • KONKURS GEOLOGICZNY

          • KONKURS GEOLOGICZNY

            Dnia 17 maja 2019 roku odbył się w Szczecinie Półfinał Regionalny XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro pod hasłem: „Potęga Żywiołów Ziemi”. Organizatorem imprezy był Oddział Pomorski Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego w Szczecinie. Honorowy patronat nad konkursem sprawował Prezydent Miasta Szczecin oraz Lubuskie Kuratorium Oświaty. Miło nam poinformować, że uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim Marianna Konwisarz z klasy VII A zajęła w nim II miejsce. Opiekunem uczennicy był pan Sławomir Guzik.

            Serdecznie gratulujemy.

          • ELIMINACJE WOJEWÓDZKIE XLII BRD

          • Eliminacje Wojewódzkie XLII Turnieju BRD Szkół Podstawowych w Województwie Zachodniopomorskim - Koszalin 2019.

            Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie we współpracy z koszalińskim Zachodniopomorskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego rozpoczęli wojewódzkie eliminacje XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji stanęły 33 szkoły podstawowe – 20 szkół grupa II (starsza) i 13 szkół grupa I (młodsza).

            Organizowane corocznie zawody mają na celu popularyzację przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach wśród najmłodszych, jak również kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego poprzez zabawę i sportową rywalizację. Policjanci cyklicznie prowadzą zajęcia edukacyjne w szkołach, uświadamiając najmłodszym potrzebę
            i obowiązki przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

            Zawodnicy zmagali się w kilku konkurencjach. Pierwszym zadaniem był test z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego. Kolejnym etapem była pierwsza pomoc przedmedyczna, gdzie uczestnicy turnieju prezentowali swoje praktyczne umiejętności. Natomiast na rowerowym torze przeszkód należało wykazać się umiejętnościami jazdy jednośladem.

            Celem turnieju współorganizowanego przez policjantów jest popularyzowanie roweru jako środka transportu a także rekreacji i sportu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie którzy wygrali eliminacje powiatowe, grupa starsza to uczniowie klasy VIIIB: Zuzanna Wawrzyniak, Michał Miśko, Natalia Zwolska, którzy zajęli ósme miejsce w eliminacjach wojewódzkich. Natomiast grupa młodsza to uczniowie klasy VB: Magda Siomka, Martyna Miśko, Patryk Bajda, Hubert Markiewicz i zajęli czwarte miejsce.

            Serdecznie gratulujemy!