Aktualności
KLAUZULA INFORMACYJNA
BEZPIECZEŃSTWO UCZNIÓW W ŚRODKACH TRANSPORTU ZBIOROWEGO – WSPÓLNY LIST SZEFÓW MEN, MI I GIS
Szanowni Państwo Dyrektorzy,
uprzejmie informuję, że Minister Edukacji Narodowej, Minister Infrastruktury oraz Główny Inspektor Sanitarny przygotowali wspólny list dotyczący bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. W liście podkreślili m.in., że zarówno uczniowie korzystający z komunikacji publicznej, jak i szkolnych autobusów są zobowiązani do zasłaniania nosa i ust.
Załącznikiem do listu są Zasady bezpiecznego korzystania z pojazdów publicznego transportu zbiorowego w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce. Zostały one opracowane przez Ministerstwo Infrastruktury wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym. W wytycznych zostały wymienione obowiązki, jakie leżą po stronie pasażera, kierowcy i obsługi pojazdu oraz przedsiębiorcy w czasie korzystania z transportu zbiorowego.
List oraz wytyczne przekazuję w załączniku.Uprzejmie proszę o przekazanie ich rodzicom i opiekunom uczniów z Państwa szkoły i placówki.
Z wyrazami szacunku Anna Ostrowska Rzecznik Prasowy MEN
EWAKUACJA 2020
Przypomnienie procedur na wypadek pożaru w Szkole Podstawowej nr 1
im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim.SKRÓT INFORMACJI
- Alarm ogłasza się przy pomocy 5 krótkich sygnałów dźwiękowych dzwonkiem elektrycznym oraz okrzykiem „PALI SIĘ – POŻAR!”
- Uczniowie wszystkie rzeczy ( tornistry, zeszyty, podręczniki) pozostawiają w salach lekcyjnych.
- Nauczyciel przed wyjściem z sali lekcyjnej zamyka okna.
- Drzwi do sali lekcyjnej nie są zamknięte na klucz.
- Zmiany procedury ze względu na COVID -19!
- W tym roku podczas ćwiczeń ważne jest przede wszystkim bezpieczeństwo a nie czas ewakuacji.
- Uczniowie przed wyjściem z sali zakładają maski.
- Nauczyciel decyduje o wyjściu z klasy gdy nie ma tłoku na korytarzu.
- Uczniowie wychodzą „gęsiego” zachowując odstępy społeczne (około 1,5 m).
- Uczniowie klas IV-VIII ewakuują się do wyznaczonego punktu ewakuacji. Klasy i uczniowie stają w odstępach społecznych.
- Uczniowie klas I-III ewakuują się na boisko do koszykówki.
- Nauczyciele zdają raporty dyrektorowi szkoły o liczbie ewakuowanych uczniów.
INFORMACJA
Drodzy rodzice przypominamy o obowiązku zapoznania się z obwiązującymi procedurami, wytycznymi MEN, MZ oraz GIS, aktualnymi regulaminami w roku szkolnym 2020/2021. Jednocześnie informujemy iż szkoła nie zapewnia maseczek ochronnych.
DOWOZY UCZNIÓW 01.09.2020
W dniu 01.09.2020r. dowozy uczniów na rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędą się o godzinę później niż według harmonogramu dowozu od 02.09.2020r.
ODJAZDY
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH DOTYCZĄCA PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH.
01.09.2020 r w dniu rozpoczęcia roku szkolnego po spotkaniu z wychowawcami klasy I A oraz I B będą rozdawane podręczniki i ćwiczenia do edukacji wczesnoszkolnej oraz języka angielskiego.(17 książek)
WYKAZ UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH 2020/2021
KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
INFORMACJA
INFORMACJA
INFORMACJA
Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim, jako administrator obiektów położonych przy ul Plac Katedralny 5, należących do szkoły, w celu ochrony rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa
zakazuje wstępu
obcym osobom na teren posesji szkolnej, w tym na teren obiektów sportowych.
Informuję, że o każdym naruszeniu zakazu będą informowane służby porządkowe.
Zakaz obowiązuje do odwołania.
Dyrektor szkoły
Beata Grankin
informacje_-_strona_szkoly.docx
WEJŚCIE I WYJŚCIE Z BUDYNKU SZKOŁY Z OKREŚLONEJ SALI
MIEJSCA SPOTKAŃ Z WYCHOWAWCAMI 01.09.2020
MEN INFORMACJA PRASOWA
WYTYCZNE MEN, MZ i GIS
INFORMACJA
Informujemy, że nastąpiła zmiana w zestawie podręczników do religii dla klas:
I - "Pan Bóg jest naszym ojcem." część I i II Koordynator zespołu ks. Paweł Płaczek
V- "Bóg szuka człowieka" część 1 i 2 Koordynator zespołu Beata Zawiślak.
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
Rozpoczęcie roku szkolnego
w Szkole Podstawowej nr 1
im. Bolesława Chrobrego
w Kamieniu Pomorskim
Rozpoczęcie roku szkolnego przypada w roku szkolnym 2020/2021 na wtorek 01.09.2020r.
Ministerstwo Edukacji Narodowej nie przedstawiło jednoznacznych wytycznych dotyczących tego, jak szkoła powinna zorganizować rozpoczęcie roku podczas pandemii, dlatego decyzje w tym zakresie podejmuje dyrektor szkoły w uzgodnieniu z organem prowadzącym.
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim uprzejmie informuje, że uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego w naszej szkole,w formie tradycyjnej, ze względu na obowiązujące obostrzenia, nie będzie. Nie będzie uroczystości, przemów, wydarzeń towarzyszących.
Uczniowie klas II- VIII spotkają się z wychowawcami klas w skalach lekcyjnych. Uczniowie klas I wraz z rodzicami spotkają się w auli i/lub sali gimnastycznej. Spotkania zostaną zorganizowane wg harmonogramu opracowanego przez wicedyrektora i zamieszczonego w dzienniku elektronicznym i na stronie szkoły.
Uczeń, rodzic który nie był obecny na spotkaniu z wychowawcą, podczas pełnionego przez niego dyżuru, może spotkać się indywidualnie z wychowawcą po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym, mailowym, przez dziennik elektroniczny lub za pośrednictwem komunikatora, który dotychczas był stosowany w kontaktach miedzy wychowawcą a rodzicami.
Ze względu na dużą liczbę dzieci w szkole, a tym samym troskę o zdrowie i bezpieczeństwo przebywających w budynku uczniów, nauczycieli i pracowników administracji i obsługi szkoły, bardzo proszę, by rodzice ograniczyli bezpośredni kontakt ze szkołą do niezbędnego minimum.
Prosimy, by rodzice przyprowadzali dzieci i odbierali je na zewnątrz budynku, w wyznaczonym miejscu.
Bardzo proszę o stosowanie się do obowiązujących w szkole procedur, wytycznych MEN, MZ, GIS oraz zarządzeń i komunikatów dyrektora szkoły.
Wszystkie sprawy można załatwić telefonicznielub mailowo od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 15.00. Tel 91-38.20-841, sekretariat email chrobry80@wp.pl,
Kontakt z wicedyrektorem - telefonicznie lub mailowo wtorek, piątek w godzinach 8.00 – 15.00. Tel 91-38.20-841, email info.sp1kamienpomorski@gmail.com,
Kontakt z dyrektorem - telefonicznie lub mailowo poniedziałek, czwartek w godzinach 8.00 – 15.00. Tel 91-38.20-841, email dyrektor.sp1kamienpomorski@gmail.com,
W wyjątkowych przypadkach osobiście, po uprzednim telefonicznym lub mailowym umówieniu się Tel 91-38.20-841, email chrobry80@wp.pl
W celu ułatwienia kontaktów emerytowanych pracowników szkoły, uczniów i rodziców na drzwiach szkoły od strony boiska zamontowana została skrzynka, w której można pozostawić dokumenty: listy, wnioski, podania, zaświadczenia, oświadczenia itp.
Szczegółowe informacje, procedury oraz harmonogram spotkań z wychowawcami, pedagogiem, specjalistami zostaną opublikowanew przyszłym tygodniu.
Bardzo proszę o przestrzeganie zaleceń Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Zdrowia i GIS oraz,bieżące śledzenie informacji, wiadomości, ogłoszeń w dzienniku elektronicznym i na stronie szkoły.
Beata Grankin
WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY
WYPRAWKA PIERWSZOKLASITY
ROK SZKOLNY 2020/2021
Przybory szkolne, które należy przynieść do klasy:
- Farby plakatowe
- Pędzelki – 2 szt. (gruby, cienki)
- Kubeczek na wodę plastikowy
- Blok rysunkowy biały mały
- Blok rysunkowy kolorowy mały
- Blok techniczny biały mały
- Blok techniczny kolorowy mały
- Blok techniczny kolorowy duży
- Plastelina
- Wycinanki – 2 szt.
- Teczki wiązane lub na gumkę - 3 szt.
- Szczoteczka do zębów w etui
Wszystkie przybory szkolne należy podpisać imieniem dziecka.
Przybory, które uczeń potrzebuje do codziennej pracy na zajęciach szkolnych:
- Piórnik i jego wyposażenie (ołówek – 2 szt.; długopis zmazywalny – 2 szt.; gumka, temperówka z pojemnikiem, kredki ( proponujemy Bambino), nożyczki, klej w sztyfcie).
- Zeszyt 16 – kartkowy w trzy linie
- Zeszyt 16 - kartkowy w kratkę
Na zajęcia wychowania fizycznego należy zakupić:
- Biała koszulka (T- shirt) bez nadruków – 2 szt.
- Krótkie spodenki sportowe czarne lub granatowe
- Buty sportowe na podeszwie halowej lub gumowej białej sznurowane lub na rzepy (tenisówki lub halówki).
Strój należy spakować do woreczka z materiału i podpisać imieniem dziecka.
Koszulka i spodenki również powinny być podpisane imieniem dziecka.
- W szkole od miesiąca października obowiązuje zmienne obuwie, które oddajemy do szatni w podpisanym woreczku ( można zakupić dodatkowe tenisówki lub korzystać z obuwia na w-fiz)
WYPRAWKA_PIERWSZOKLASISTY.docx
Strona internetowa szkoły: sp1kamienpomorski.edupage.org
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie!
Przed nami dwa miesiące zasłużonego wypoczynku. Za chwilę urzeczywistnią się Wasze wakacyjne plany, jednak proszę pamiętać, że zagrożenie nadal istnieje i nie wolno go bagatelizować. Wypoczywajcie bezpiecznie, ale starajcie się zachować reżim bezpieczeństwa i stosować do wytycznych GIS oraz MEN.
Żałuję, że nie możemy wspólnie pożegnać mijającego roku szkolnego w sposób tradycyjny.
Ostatnie miesiące były pełne wyzwań dla każdego z nas. Nasze życie uległo diametralnej zmianie - zarówno zawodowe, jak i prywatne. Z dnia na dzień musieliśmy podporządkować się nowym zasadom współżycia społecznego, zmodyfikować nasze przyzwyczajenia i sposób pracy. Całkowite przeniesienie nauczania i zarządzania pracą szkoły do przestrzeni wirtualnej stanowiło nie lada wyzwanie. W ciągu kilkunastu dni musieliśmy dostosować się do nowych oczekiwań i potrzeb. W tym krótkim czasie zostaliśmy zobligowani do ustalenia i utrzymania nowego porządku, zarządzania zupełnie inną szkołą niż ta, z którą mieliśmy do czynienia od początku swojej kariery zawodowej.
Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice! Również Wy musieliście sprostać nowym oczekiwaniom, wyzwaniom i obowiązkom, które spadły na Was z dnia na dzień. Był to okres ważny i pracowity, ale też bogatszy w wiele doświadczeń. To dzięki ogromnemu wsparciu Waszych Rodziców możecie się cieszyć z tego, co osiągnęliście, a Wasi rodzice mogą być dumni z Waszych osiągnięć.
Drodzy Rodzice! Dziękuję Wam dziś za współpracę, za okazaną życzliwość. Wierzę, że nadal możemy liczyć na Waszą pomoc i wsparcie.
Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, jak poradziliście sobie w tej trudnej sytuacji.
Drodzy Nauczyciele! Miniony rok szkolny był kolejnym rokiem Waszej wytężonej pracy. Dziękuję Wam za to, że każdego dnia wykonywaliście ją z wielką odpowiedzialnością i poświęceniem. Tempo zmian było zawrotne, ale dostosowaliście się do niego dzięki swojej determinacji, kompetencjom i nowatorskim pomysłom.
Dziękuję w sposób szczególny obsłudze i administracji szkoły. Państwa praca jest dla nas wszystkich niezwykle ważna i potrzebna – dziękuję za solidne i rzetelne wypełnianie wszystkich zadań, nie tylko tych obowiązkowych.
Dziękuję darczyńcom i przyjaciołom szkoły za czas spędzony z nami, za Państwa zaangażowanie i otwartość na potrzeby placówki, za okazane serce, za wszelkie przejawy ludzkiej życzliwości, której doświadczaliśmy od Państwa w ciągu całego roku szkolnego.
Bardzo dziękuję Wicedyrektorowi Jarosławowi Wołoszczakowi za zaangażowanie w pomoc w zarządzaniu szkołą. Jestem wdzięczna za Pana cierpliwość i wsparcie, na które w każdej chwili mogę liczyć.
Życzę wszystkim wspaniałych wakacji, dużo słońca i radosnych chwil. Pamiętajcie, że właściwy odpoczynek to odpoczynek bezpieczny.
Za dwa miesiące spotkamy się wypoczęci i gotowi do dalszej pracy. Tego Wam i sobie gorąco życzę.
Archiwum Aktualności