Aktualności

          • BEZPIECZEŃSTWO UCZNIÓW W ŚRODKACH TRANSPORTU ZBIOROWEGO – WSPÓLNY LIST SZEFÓW MEN, MI I GIS

          • Szanowni Państwo Dyrektorzy,

            uprzejmie informuję, że Minister Edukacji Narodowej, Minister Infrastruktury oraz Główny Inspektor Sanitarny przygotowali wspólny list dotyczący bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. W liście podkreślili m.in., że zarówno uczniowie korzystający z komunikacji publicznej, jak i szkolnych autobusów są zobowiązani do zasłaniania nosa i ust.

            Załącznikiem do listu są Zasady bezpiecznego korzystania z pojazdów publicznego transportu zbiorowego w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce. Zostały one opracowane przez Ministerstwo Infrastruktury wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym. W wytycznych zostały wymienione obowiązki, jakie leżą po stronie pasażera, kierowcy i obsługi pojazdu oraz przedsiębiorcy w czasie korzystania z transportu zbiorowego. 

            List oraz wytyczne przekazuję w załączniku.Uprzejmie proszę o przekazanie ich rodzicom i opiekunom uczniów z Państwa szkoły i placówki.

             

            Z wyrazami szacunku Anna Ostrowska Rzecznik Prasowy MEN 

          • EWAKUACJA 2020

          • Przypomnienie procedur na wypadek pożaru w Szkole Podstawowej nr 1
             im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim.

             

            SKRÓT INFORMACJI

             

            1. Alarm ogłasza się przy pomocy 5 krótkich sygnałów  dźwiękowych dzwonkiem elektrycznym oraz okrzykiem „PALI SIĘ – POŻAR!”
            2. Uczniowie wszystkie rzeczy ( tornistry, zeszyty, podręczniki) pozostawiają w salach lekcyjnych.
            3. Nauczyciel przed wyjściem z sali lekcyjnej zamyka okna.
            4. Drzwi do sali lekcyjnej nie są zamknięte na klucz.
            5. Zmiany procedury ze względu na COVID -19!
            6. W tym roku podczas ćwiczeń ważne jest przede wszystkim bezpieczeństwo a nie czas ewakuacji.
            7. Uczniowie przed wyjściem z sali zakładają maski.
            8. Nauczyciel decyduje o wyjściu z klasy gdy nie ma tłoku na korytarzu.
            9. Uczniowie wychodzą „gęsiego” zachowując odstępy  społeczne (około 1,5 m).
            10. Uczniowie klas IV-VIII ewakuują się do wyznaczonego punktu ewakuacji. Klasy i uczniowie stają w odstępach społecznych.
            11. Uczniowie klas I-III ewakuują się na boisko do koszykówki.
            12. Nauczyciele zdają raporty dyrektorowi szkoły o liczbie ewakuowanych uczniów.

             

             

          • INFORMACJA

          • Drodzy rodzice przypominamy o obowiązku zapoznania się z obwiązującymi procedurami, wytycznymi MEN, MZ oraz GIS, aktualnymi regulaminami w roku szkolnym 2020/2021. Jednocześnie informujemy iż szkoła nie zapewnia maseczek ochronnych.

          • DOWOZY UCZNIÓW 01.09.2020

          • W dniu 01.09.2020r. dowozy uczniów na rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędą się o godzinę później niż według harmonogramu dowozu od 02.09.2020r.

          • INFORMACJA

          • INFORMACJA


                 Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim, jako administrator obiektów położonych przy ul Plac Katedralny 5, należących do szkoły, w celu ochrony rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa


            zakazuje wstępu


            obcym osobom na teren posesji szkolnej, w tym na teren obiektów sportowych.


            Informuję, że o każdym naruszeniu zakazu będą informowane służby porządkowe.


            Zakaz obowiązuje do odwołania.


            Dyrektor szkoły


            Beata Grankin

            informacje_-_strona_szkoly.docx​​​​​​​


          • INFORMACJA

          • Informujemy, że nastąpiła zmiana w zestawie podręczników do religii dla klas:

            - "Pan Bóg jest naszym ojcem." część I i II Koordynator zespołu ks. Paweł Płaczek

            V- "Bóg szuka człowieka" część 1 i 2 Koordynator zespołu Beata Zawiślak.

          • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

          • Rozpoczęcie  roku szkolnego

                w Szkole Podstawowej nr 1       

            im. Bolesława Chrobrego

            w Kamieniu Pomorskim

             

            Rozpoczęcie roku szkolnego przypada w roku szkolnym 2020/2021 na wtorek 01.09.2020r.

            Ministerstwo Edukacji Narodowej nie przedstawiło jednoznacznych wytycznych dotyczących tego, jak szkoła powinna zorganizować rozpoczęcie roku podczas pandemii, dlatego decyzje w tym zakresie podejmuje dyrektor szkoły w uzgodnieniu z organem prowadzącym.

            Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim uprzejmie informuje, że uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego w naszej szkole,w formie tradycyjnej, ze względu na obowiązujące obostrzenia, nie będzie. Nie będzie uroczystości, przemów, wydarzeń towarzyszących.

            Uczniowie klas II- VIII spotkają się z wychowawcami klas w skalach lekcyjnych. Uczniowie klas I wraz z rodzicami spotkają się w auli i/lub sali gimnastycznej. Spotkania zostaną zorganizowane wg harmonogramu opracowanego przez wicedyrektora  i zamieszczonego w dzienniku elektronicznym i na stronie szkoły.

            Uczeń, rodzic który nie był obecny na spotkaniu z wychowawcą, podczas pełnionego przez niego dyżuru, może spotkać się indywidualnie z wychowawcą po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym, mailowym, przez dziennik elektroniczny lub za pośrednictwem komunikatora, który dotychczas był stosowany w kontaktach miedzy wychowawcą a rodzicami.

            Ze względu na dużą liczbę dzieci w szkole, a tym samym troskę o zdrowie i bezpieczeństwo przebywających w budynku uczniów, nauczycieli i pracowników administracji i obsługi szkoły, bardzo proszę, by rodzice ograniczyli bezpośredni kontakt ze szkołą do niezbędnego minimum.

            Prosimy, by rodzice przyprowadzali dzieci i odbierali je na zewnątrz budynku, w wyznaczonym miejscu.

            Bardzo proszę o stosowanie się do obowiązujących w szkole procedur, wytycznych MEN, MZ, GIS oraz zarządzeń i komunikatów dyrektora szkoły.

            Wszystkie sprawy można załatwić telefonicznielub mailowo od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 15.00. Tel 91-38.20-841,  sekretariat email chrobry80@wp.pl,

            Kontakt z wicedyrektorem -  telefonicznie lub mailowo wtorek, piątek w godzinach 8.00 – 15.00. Tel 91-38.20-841, email info.sp1kamienpomorski@gmail.com,

            Kontakt z dyrektorem -  telefonicznie lub mailowo poniedziałek, czwartek w godzinach 8.00 – 15.00. Tel 91-38.20-841, email dyrektor.sp1kamienpomorski@gmail.com,

            W wyjątkowych przypadkach osobiście, po uprzednim telefonicznym lub mailowym umówieniu się Tel 91-38.20-841, email chrobry80@wp.pl

            W celu ułatwienia kontaktów emerytowanych pracowników szkoły, uczniów i rodziców na drzwiach szkoły od strony boiska zamontowana została skrzynka, w której można pozostawić dokumenty: listy, wnioski, podania, zaświadczenia, oświadczenia itp.

            Szczegółowe informacje, procedury oraz harmonogram spotkań z wychowawcami, pedagogiem, specjalistami zostaną opublikowanew przyszłym tygodniu.

            Bardzo proszę o przestrzeganie zaleceń Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Zdrowia i GIS oraz,bieżące śledzenie informacji, wiadomości, ogłoszeń w dzienniku elektronicznym i na stronie szkoły.

            Beata Grankin

             

          • WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY

          • WYPRAWKA PIERWSZOKLASITY

            ROK SZKOLNY 2020/2021


            Przybory szkolne, które należy przynieść do klasy:

            • Farby plakatowe
            • Pędzelki – 2 szt. (gruby, cienki)
            • Kubeczek na wodę plastikowy
            • Blok rysunkowy biały mały
            • Blok rysunkowy kolorowy mały
            • Blok techniczny biały mały
            • Blok techniczny kolorowy mały
            • Blok techniczny kolorowy duży  
            • Plastelina
            • Wycinanki – 2 szt.
            • Teczki wiązane lub na gumkę - 3 szt.
            • Szczoteczka do zębów w etui

            Wszystkie przybory szkolne należy podpisać  imieniem dziecka.

            Przybory, które uczeń potrzebuje do codziennej pracy na  zajęciach  szkolnych:

            • Piórnik i jego wyposażenie (ołówek – 2 szt.; długopis zmazywalny – 2 szt.; gumka, temperówka z pojemnikiem, kredki ( proponujemy Bambino), nożyczki, klej w sztyfcie).
            • Zeszyt 16 – kartkowy w trzy linie
            • Zeszyt 16 - kartkowy w kratkę

            Na zajęcia wychowania fizycznego należy zakupić:

            • Biała koszulka  (T- shirt) bez nadruków – 2 szt.
            • Krótkie spodenki sportowe czarne lub granatowe  
            • Buty sportowe na podeszwie halowej lub gumowej białej sznurowane lub na rzepy (tenisówki lub halówki).

            Strój należy spakować do woreczka z materiału i podpisać  imieniem dziecka.

            Koszulka i spodenki również powinny być podpisane imieniem dziecka.

            • W szkole od miesiąca października obowiązuje zmienne obuwie, które oddajemy do szatni w podpisanym woreczku ( można zakupić dodatkowe tenisówki lub korzystać z obuwia na w-fiz)

            WYPRAWKA_PIERWSZOKLASISTY.docx​​​​​​​

            Strona internetowa szkoły: sp1kamienpomorski.edupage.org

          • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

          • Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie!

             

                Przed nami dwa miesiące zasłużonego wypoczynku. Za chwilę urzeczywistnią się Wasze wakacyjne plany, jednak proszę pamiętać, że zagrożenie nadal istnieje i nie wolno go bagatelizować. Wypoczywajcie bezpiecznie, ale starajcie się zachować reżim bezpieczeństwa i stosować do wytycznych GIS oraz MEN.

                Żałuję, że nie możemy wspólnie pożegnać mijającego roku szkolnego w sposób tradycyjny.

                  Ostatnie miesiące były pełne wyzwań dla każdego z nas. Nasze życie uległo diametralnej zmianie - zarówno zawodowe, jak i prywatne. Z dnia na dzień musieliśmy podporządkować się nowym zasadom współżycia społecznego, zmodyfikować nasze przyzwyczajenia i sposób pracy. Całkowite przeniesienie nauczania i zarządzania pracą szkoły do przestrzeni wirtualnej stanowiło nie lada wyzwanie. W ciągu kilkunastu dni musieliśmy dostosować się do nowych oczekiwań i potrzeb. W tym krótkim czasie zostaliśmy zobligowani do ustalenia i utrzymania nowego porządku, zarządzania zupełnie inną szkołą niż ta, z którą mieliśmy do czynienia od początku swojej kariery zawodowej.

                Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice! Również Wy musieliście sprostać nowym oczekiwaniom, wyzwaniom i obowiązkom, które spadły na Was z dnia na dzień. Był to okres ważny i pracowity, ale też bogatszy w wiele doświadczeń. To dzięki ogromnemu wsparciu Waszych Rodziców możecie się cieszyć z tego, co osiągnęliście, a Wasi rodzice mogą być dumni z Waszych osiągnięć.

                  Drodzy Rodzice! Dziękuję Wam dziś za współpracę, za okazaną życzliwość. Wierzę, że nadal możemy liczyć na Waszą pomoc i wsparcie.

            Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, jak poradziliście sobie w tej trudnej sytuacji.

               Drodzy Nauczyciele! Miniony rok szkolny był kolejnym rokiem Waszej wytężonej pracy. Dziękuję Wam za to, że każdego dnia wykonywaliście ją z wielką odpowiedzialnością i poświęceniem. Tempo zmian było zawrotne, ale dostosowaliście się do niego dzięki swojej determinacji, kompetencjom i nowatorskim pomysłom.

                Dziękuję w sposób szczególny obsłudze i administracji szkoły. Państwa praca jest dla nas wszystkich niezwykle ważna i potrzebna – dziękuję za solidne i rzetelne wypełnianie wszystkich zadań, nie tylko tych obowiązkowych.

              Dziękuję darczyńcom i przyjaciołom szkoły za czas spędzony z nami, za Państwa zaangażowanie i otwartość na potrzeby placówki, za okazane serce, za wszelkie przejawy ludzkiej życzliwości, której doświadczaliśmy od Państwa w ciągu całego roku szkolnego.

             Bardzo dziękuję Wicedyrektorowi Jarosławowi Wołoszczakowi za  zaangażowanie w pomoc w zarządzaniu szkołą. Jestem wdzięczna za Pana cierpliwość i wsparcie, na które w każdej chwili mogę liczyć.

              Życzę wszystkim wspaniałych wakacji, dużo słońca i radosnych chwil. Pamiętajcie, że właściwy odpoczynek to odpoczynek bezpieczny.

               Za dwa miesiące spotkamy się wypoczęci i gotowi do dalszej pracy. Tego Wam i sobie gorąco życzę.