Aktualności
PROCEDURA UZYSKANIA KARTY ROWEROWEJ
MIKOŁAJKI
''Mikołajki''
6 grudnia w naszej szkole z okazji Mikołajek odwiedził nas ŚWIĘTY MIKOŁAJ który rozdał dzieciom upominki. Oprócz prezencików renifery i elfy Św. Mikołaja zabawiały dzieci wierszykami. W klasach słychać było śmiech zadowolonych dzieci i świąteczne piosenki!
Samorząd Uczniowski
ŻYCZENIA
WYNIKI KONKURSU
WYNIKI KONKURSU NA
MULTIMEDIALNĄ BOŻONARODZENIOWĄ KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ
Konkurs został już rozstrzygnięty :) nagrody i dyplomy zostaną wręczone po powrocie z nauki zdalnej
w wyznaczonym terminie przekazanym drogą elektroniczną.
Wyniki konkursu:
KLASY I - III
Miejsce I – Zofia Miechowicz SP1 Kamień Pomorski
Miejsce II – Alina Florczyńska SP1 Kamień Pomorski
Miejsce III– Oliwia Molińska SP1 Kamień Pomorski
KLASY IV – VIII
Miejsce I – Aleksandra Stogowska SP Jarszewo
Miejsce II – Paweł Małysza SP1 Kamień Pomorski
Miejsce III – Igor Dorzak SP1 Kamień Pomorski
Wyróżnienia:
– Kaja Słodkowska SP Jarszewo
Dziękuję dzieciom za wykonane prace.
Wesołych Świąt :)
A. Leszczyńska
DZIEŃ MISIA
''Światowy Dzień Pluszowego Misia''
25 listopada obchodzimy to święto na całym świecie. Tego dnia w szkole, podczas zajęć towarzyszyli nam nasi pluszowi przyjaciele, nie tylko misie, ale też pluszowe pieski, kotki i wiele wiele innych.
Samorząd Uczniowski
DZIEŃ PIŻAMY
"Dzień Piżamy''
19 listopada świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Piżamy! Tego dnia uczniowie swój codzienny strój do szkoły zamienili na piżamę i wygodne kapcie! Miejmy nadzieję że przez to nikt nie zasnął na piątkowych lekcjach hahaha!
Samorząd Uczniowski
KONKURS " ŻYWE OBRAZY"
„ŻYWE OBRAZY”- zabawa sztuką
czyli reprodukcja dzieł sztuki w formie żywego obrazu.
W Listopadzie uczniowie klasy 6a , 6b naszej szkoły wzięli udział w projekcie „ŻYWE OBRAZY”. Kreatywny konkurs był jednocześnie odskocznią od podręcznika i niezwykle ciekawą wyprawą w świat sztuki. Głównym celem projektu było stworzenie tzw. „żywych obrazów”, czyli rekonstrukcji dzieł malarstwa, portretów czy martwej natury. Chodziło o przedstawienie danej sceny z autentycznych obrazów – dzieł sztuki. Uczniowie naszej szkoły wybrali obraz, przygotowali stroje i w niektórych przypadkach upozowali siebie tak, by przypominać malarski oryginał. Społeczność szkolna oddawała swój głos na jedną pracę.
Oto efekty! Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy. Gratulujemy nagrodzonym!
1.Miejsce Karol Domżalski klasa 6b – Afarin Sajedi „Chef Offer 2”
2.Karol Żarnicki klasa 6a -Leonardo da Vinci „Dama z łasiczką”
3.Dominika Kucper klasa 6a- Johannes Vermeer „Dziewczyna z perłą”Wyróżnienie
Emil Bobowicz klasa 6b- GIOTTO di BONDONE
Organizatorzy:Natalia Kępińska
Katarzyna Burknap- Miechowicz
Notatka i zdjęcia: Kępińska Natalia
BOŻONARODZENIOWA KARTKA DLA BOHATERA
Bożonarodzeniowa Kartka dla Bohatera
Serdecznie zapraszamy dzieci do wykonania kartek, laurek lub napisania listów dla naszych kombatantów,
które zostaną wręczone w dniach 18-19 grudnia wraz z paczkami
w ramach IX Bożonarodzeniowej Paczki dla Bohatera.
Prosimy, o przekazywanie prac do koordynatora akcji, do 3 grudnia 2021r.
Koordynator akcji:
Milena Łuka-Stefańska
KONKURS " SEGREGUJĘ - PRZYRODE SZANUJĘ"
OGÓLNOPOLSKI PROGRAM "TWOJE DANE - TWOJA SPRAWA"
Internet towarzyszy naszym dzieciom już od najmłodszych lat i pełni szczególną rolę w ich życiu, jest nie tylko źródłem wiedzy i rozrywki, ale też umożliwia komunikowanie się z innymi, pozwala zdobywać potrzebne informacje oraz grać w gry. Dzieci powinny jednak zdawać sobie sprawę, że oprócz wielu możliwości edukacyjnych, komunikacyjnych czy rozrywkowych, mogą zostać ofiarami negatywnych skutków tego wirtualnego świata. Dlatego Nasza Szkoła w tym roku po raz kolejny przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Twoje dane - Twoja sprawa".
Celem programu jest uzmysłowienie wszystkim, zarówno uczniom, rodzicom jak i nauczycielom naszej szkoły, że niezbędne jest podejmowanie działań edukacyjnych skierowanych szczególnie do dzieci, które już i tak powszechnie korzystają z Internetu w celu nauki, zabawy i komunikacji, a przy tym często nierozważnie udostępniają informacje o sobie i innych.
Tekst : A. Leszczyńska
PROCEDURY ZAPEWNIAJĄCE PRZECIWDZIAŁANIU COVID - 19
NARODOWY PROGRAMROZWOJU CZYTELNICTWA
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim wystąpiła z wnioskiem o udzielenie wsparcia finansowego w ramach programu wieloletniego - „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” – Priorytet 3
Pieniądze pozyskane w ramach programu mogą być wykorzystane na zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do biblioteki.
Aplikowaliśmy o kwotę 15.000 zł, z tego 12.000 zł zostanie wykorzystane na zakup książek - kwota wsparcia finansowego ze środków budżetu państwa, 3 000 zł na wyposażenie - wysokość finansowego wkładu własnego organu prowadzącego.
W ramach programu zamierzamy zrealizować następujące przedsięwzięcia:
- Konkursy:
Czytające klasy całoroczny konkurs wyłaniający klasy, które wypożyczają najwięcej książek,
Koniecznie przeczytaj – projekt reklamowy, w którym dzieci posługują się różnymi technikami plastycznymi i wykazują pomysłowością w tworzeniu haseł reklamujących książkę i czytanie,
Mikołajki z Mikołajkiem – uczniowie w krótkich wierszykach wyrażają swoje wrażenia z lektury, bawią się słowem i krótką formą.
- Akcje i wydarzenia:
Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników – przygotowania integrują uczniów klas starszych, którzy aktywnie biorą udział w przygotowaniach do uroczystości, ważnego dnia dla pierwszoklasistów przyjętych w poczet czytelników szkoły
Dni głośnego czytania – głośne czytanie w klasach młodszych ulubionych przygód bohaterów literackich przez bibliotekarza i zaproszonych osób, spotkania są czasem, w którym uczniowie chętnie dzielą się swoimi spostrzeżeniami co do książek i dzielą się wrażeniami. W ramach tych spotkań planowana jest akcja Duży czyta małemu – starsi uczniowie czytają młodszym koleżankom i kolegom.
Magia czytania – uczniowie przesyłają zdjęcia swoich ulubionych książek, które obrabiają w programach do edytowania zdjęć, ich wyobraźnia i kreatywność ujęta w magicznych zdjęciach zachęca innych czytelników do sięgania po polecane książki. Zdjęcia będą umieszczane w internetowym albumie fotograficznym szkoły oraz na podstronie biblioteki szkolnej.
Wypożycz książkę na ferie.
Wypożycz książkę na wakacje.
- Inne działania:
Prowadzenie podstrony biblioteki na stronie internetowej szkoły – informacja o działaniach biblioteki szkolnej, treści rozwijające zainteresowania, wspierające i kształtujące czytelnictwo.
Popularyzowanie udziału w czytelniczych konkursach pozaszkolnych.
Przygotowywanie gazetek promujących bibliotekę szkolną i czytanie.
Przygotowywanie wystawek nowości książkowych.
Prowadzenie zajęć bibliotecznych kształtujących kulturę czytelniczą.
Wdrożenie i włączanie się w projekty edukacyjne
z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej.
Praca z aktywem bibliotecznym, organizacja pracy łączników klasowych z biblioteką.
Ekspozycja prac uczniów ilustrujących ich zainteresowania czytelnicze w bibliotece szkolnej.
Indywidualizacja działań wobec uczniów (ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi, uczniów niepełnosprawnych, uczniów zdolnych i innych).
Prowadzenie rozmów z uczniami na temat czytanych książek – rozwijanie i rozbudzanie zainteresowań czytelniczych.
Pomoc uczniom przygotowującym się do zajęć lekcyjnych oraz konkursów.
WIEŚCI Z ŚWIETLICY GRUPY A
"Dziś w świetlicy wydarzenie:
przyjmujemy nowe dzieci!
Będzie uroczystość mała,
atrakcyjnie czas nam zleci!"W piątek 29 października 2021 r. w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie na ,,Świetliczaka". W uroczystości wzięli udział uczniowie klas pierwszych i drugich uczęszczający do świetlicy szkolnej. Aby dostać się do grona Świetliczaków zostali poddani próbie gotowości świetlicowej. Była próba wygimnastykowania języka, wiersze i zagadki przygotowane przez starsze koleżanki. W niezwykle podniosłej atmosferze dzieci ślubowali być dobrymi Świetliczakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Po ślubowaniu każde dziecko było pasowane na Świetliczaka. Uroczystego aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor. Na pamiątkę wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy. Po części oficjalnej świeżo upieczone Świetliczaki zasiedli do słodkiego poczęstunku przygotowanego przez ich rodziców.
Wszystkim nowym ,,Świetliczakom" życzymy dużo sukcesów w nauce oraz wspaniałej zabawy w świetlicy szkolnej.
Tekst: Agnieszka Leszczyńska
JESIEŃ W SZKOLE
,,Złota Jesień”
13 października w dniu, w którym witaliśmy jesień w naszej szkole, młodsze klasy odwiedziła Pani Jesień! Szkolne korytarze zostały pięknie ozdobione w tematyce jesieni a młodsze klasy miło spędziły czas recytując wierszyki.
Samorząd Uczniowski
ZAJĘCIA PRAKTYCZNE - MIKROSKOP KL V
Zajęcia Praktyczne - Mikroskop klasy V
Uczniowie klasy Va,Vb na lekcjach biologii mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności pracy z mikroskopem. Na pierwszej lekcji omówiliśmy budowę mikroskopu, poznaliśmy również zawody w których wykorzystujemy mikroskop. Na kolejnej lekcji przeszliśmy do zajęć praktycznych.
Zadaniem, przygotowanym przez nauczyciela, było samodzielne wykonanie przez dzieci preparatu ze skórki cebuli. Możliwość oglądania pod mikroskopem budowy komórki roślinnej, była dla wszystkich uczestników zajęć bardzo ekscytująca.
Celem zajęć było zaciekawienie uczniów światem tajemniczej biologii – nie przez wykład czy suchą teorię – lecz przez doświadczenia i zajęcia praktyczne z mikroskopem. Kolejny raz sprawdzają się tutaj słowa Konfucjusza: „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”
Notatka i zdjęcia:
Natalia Kępińska
276 ROCZNICA ODKRYCIA KONDENSATORA ELEKTRYCZNEGO
11 października uczniowie klas IA i VIIA wraz z nauczycielkami Paniami Joanną Jarząb-Brendą, Joanna Kaczorowską oraz Mileną Łuka-Stefańską mieli zaszczyt uczestniczyć w obchodach 276 rocznicy odkrycia, jakiego dokonał w dworku kurii dziekana Ewald Jurgen von Kleist. W 1745 roku dziekan kapituły Katedralnej E.J.G. Kleist wykonał udany eksperyment, który przyczynił się do przełomowych badań nad elektrycznością.
Z tej okazji zorganizowano pokaz, który przybliżył nam historię wynalazku, jak i samą postać autora - Ewalda von Kleista.
Po części oficjalnej uroczystość uświetnił występ zespołu dziecięcego uczniów klasy IA
„ O rety Flażolety”.
Obchody zakończyły się słodkim poczęstunkiem dla wszystkich gości.
Milena Łuka- Stefańska
ŻYCZENIA DEN
„Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania i działania!”
B.Conklin
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu oraz wszystkim Pracownikom naszej szkoły chcemy złożyć najserdeczniejsze życzenia. Za okazałe nam serce bardzo dziękujemy!
Samorząd Uczniowski
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
PRZEWODNICZĄCA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
W roku szkolnym 2021 / 2022 Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego działającego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego została uczennica klasy VIII „b”
Bianka Koniarz
Opiekun SU
Katarzyna Burknap-Miechowicz
PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA
Pierwsza pomoc przedmedyczna w szkole
Nagłe wypadki zdarzają się nieustannie i mogą zaskoczyć KAŻDEGO w najmniej oczekiwanym momencie. Warto zatem uaktualnić wcześniej poznaną wiedzę na ten temat i zastosować ją w praktyce.
W dniach od 22.09.2021 r. do 28.09.2021 r. w klasach I – VIII odbyły się pogadanki i warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej, którą prowadził Michał Kacperek student Bezpieczeństwa Wodnego Uniwersytetu Szczecińskiego, a zawodowo – ratownik na basenie.
Celem spotkań było przekazanie wiedzy i nabycie umiejętności w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej i profilaktyki zdrowia w tym Covid – 19.
Michał w czasie spotkań z dziećmi i młodzieżą uczył ich jak podjąć natychmiastową pomoc i opiekę nad poszkodowanym lub osobą, która nagle zachorowała.
Podczas warsztatów uczniowie zaznajomili się i nabyli kompetencje dotyczące zasad pierwszej pomocy . Wyposażyły one nas wszystkich w narzędzia, dzięki którym możemy ustabilizować stan pacjenta do momentu przybycia pogotowia ratunkowego i zadbania o własne zdrowie i bezpieczeństwo.
Praktyczne ćwiczenia pozwoliły uczniom stać się bardziej pewnymi siebie, skłonnymi podjąć natychmiastowe działanie i zapanować nad sobą w trudnych okolicznościach.
Wiedza i umiejętności zdobyte w czasie trwania warsztatów będą utrwalane w trakcie zajęć edukacyjnych.
Dziękujemy Michałowi za profesjonalną wiedzę , zaangażowanie i pomoc w realizacji celów zawartych w realizacji programu wychowawczo- profilaktycznego szkoły.
Uczniowie, rodzice i nauczyciele
AKCJA CHARYTATYWNA
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w akcji charytatywnej:
„ Nakręć się na pomaganie”
Akcja skierowana jest do wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kamieniu Pomorskim i jej celem jest zbiórka plastikowych nakrętek. Całkowity dochód ze sprzedaży nakrętek zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację Miłosza Zielińskiego z Goleniowa. Chłopiec cierpi na padaczkę lekooporną i miopatię- zanik mięśni.
Nakrętki zbieramy od 04.10.2021r. do 05.11.2021r.. Uczniowie przynoszą je wychowawcom do klas, a następnie zostają one przekazane nam, czyli organizatorom akcji. Później osobiście dostarczamy je rodzicom chłopca.
Joanna Kaczorowska, Milena Łuka- Stefańska
Archiwum Aktualności