Aktualności

        • AKCJA CHARYTATYWNA
          • AKCJA CHARYTATYWNA

          •   AKCJA CHARYTATYWNA

             

                                    Do dnia 18.05.2018 roku w naszej szkole będzie trwała akcja               zbiórka plastikowych nakrętek.

                                      Dochód z ich sprzedaży fundacja przeznaczy na leczenie                      i rehabilitację Antosia ze Szczecina.

                      Nakrętki należy oddawać do pań: Mileny Łuka                                 i Agnieszki Leszczyńskiej.

             

          • Światowy Dzień Zdrowia

          • Światowy Dzień Zdrowia

            Dzień Zdrowia w Szkole Podst. nr 1 im. Bolesława Chrobrego obchodzony był 18.04.2018r, jako wydarzenie mające na celu upamiętnienie powstania Światowej Organizacji Zdrowia i zwrócenie uwagi społeczności szkolnej na znaczenie racjonalnego odżywiania. Z tej okazji dzieci obejrzały film edukacyjny, zapoznały się z piosenką o zdrowym odżywianiu. wykonały piękne prace plastyczne na temat piramidy zdrowia jak również utworzyły własne hasła.  W klasach I-VII odbyły się pogadanki, które zachęciły dzieci do zdrowego i aktywnego stylu życia oraz uczestniczyły w aktywnych przerwach czyli brały udział w tańcach.Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko ze zdrową żywnością – owocami i warzywami, gdzie przygotowała każda klasa.

            Każda klasa została nagrodzona dyplomami.

            Organizatorami Dnia Zdrowia były panie: Iwona Bielawska, Natalia Kępińska, Agnieszka Leszczyńska, Olga Szpakowska.


          • WYNIKI KONKURSU ,, DRZEWO W LITERATURZE I SZTUCE''

          • WYNIKI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU

             PLASTYCZNO – LITERACKIEGO

            „DRZEWO W LITERATURZE I SZTUCE”

             

            Dnia 09.04.2018 roku komisja konkursowa

            • części plastycznej w składzie:

            p. Hanna Szczeszek

            p. Katarzyna Chrostowska

            p. Marek Ananicz

            p. Michał Ćwikliński

            • części  literackiej w składzie:

            p. Janina Krzysztofik

            p. Mirosława Malinowska - Papuga

            p. Elżbieta Skuza

            kierując się kryteriami określonymi w regulaminie konkursu, postanowiła przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

             Część plastyczna

            Kategoria wiekowa 5-6 lat

            I miejsce – ZOFIA MIECHOWICZ - NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE INTEGRACYJNE W KAMIENIU POMORSKIM

            II miejsce – SONIA BIELASZEWSKA  - PUBLICZNE PRZEDSZKOLE NR 2  W KAMIENIU POMORSKIM

            III miejsce –NADIA SZCZEŚNIAK – PRZEDSZKOLE PUBLICZNE NR 3  W NOWOGARDZIE

            Kategoria wiekowa 7-9 lat

            I miejsce – MAJA KUS  - SZKOŁA PODSTAWOWA W WOLINIE

            II miejsce – NADIA KOCZEDOF – SZKOŁA PODSTAWOWA W STRACHOCINIE

            III miejsce – MARIA GAWROŃSKA – SPORTOWA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 

            IM. POLSKICH OLIMPIJCZYKÓW W KOSZALINIE

            Wyróżnienie

            • KALINA ŚWIDERSKA – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 IM.  LEONIDA TELIGI W KAMIENIU POMORSKIM
            • MARTYNA GURAZDOWSKA – SZKOŁA PODSTAWOWA W ORZECHOWIE

            Kategoria wiekowa 10-12 lat

            I miejsce – AGATA MALINOWSKA  - SZKOŁA PODSTAWOWA BANIE

            II miejsce – MARCEL PŁUSA – SZKOŁA PODSTAWOWA W ORZECHOWIE

            II miejsce – JAKUB SERBIN – ZESPÓŁ SZKOLNO PRZEDSZKOLNY NIECHORZE

            III miejsce – MAŁGORZATA CIEŚLA – SZKOŁA PODSTAWOWA  NT 1 IM. KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO W WAŁCZU

            Wyróżnienie

            • MAGDALENA IDZIK -  SZKOŁA PODSTAWOWA W JARSZEWIE

             

            Kategoria wiekowa 13-14 lat

            I miejsce – KAROLINA WOŁOSIAK  - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1  IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W KAMIENIU POMORSKIM

            II miejsce –ZOFIA RUCKA -  SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 W SZCZECINIE

            II miejsce – EMILIA CHŁOPEK – ZESPÓŁ SZKOLNO PRZEDSZKOLNY W NIECHORZU

            III miejsce –HANNA BYTNIEWSKA – JUDASZ – SZKOŁA PODSTAWOWA STARGARD

            Wyróżnienie

            • OLIWIA LEWANDOWSKA – SZKOŁA PODSTAWOWA IM. OLIMPIJCZYKÓW POLSKICH W KRZYMOWIE
            • MARTYNA CHMIELEWSKA – SZKOŁA PODSTAWOWA  -BANIE
            • MAREK SŁODZIŃSKI - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 52 W SZCZECINIE

             

            Część literacka

            I miejsce – FILIP PASZEWSKI SZKOŁA PODSTAWOWA NR5 IM. JANA PAWŁA II     W STARGARDZIE   

            I miejsce – ANNA KULIBERDA SZKOŁA PODSTAWOWA NR2 IM. LEONIDA TELIGI  W KAMIENIU POMORSKIM

            II miejsce – MARIA LASKOWSKA SZKOŁA PODSTAWOWA NR18 W SZCZECINIE

            II miejsce – MARTYNA SALECKA SZKOŁA PODSTAWOWA IM. KAWALERÓW ORDERU UŚMIECHU W STOŁECZNEJ

            III miejsce – MARTYNA PRACZ  SZKOŁA PODSTAWOWA NR56 W SZCZECINIE

            III miejsce – ALEKSANDRA LIS SZKOŁA PODSTAWOWA IM. KAWALERÓW ORDERU UŚMIECHU W STOŁECZNEJ

             

             

             

            mgr Agnieszka Kulas  

                                                                                                                    Agnieszka Leszczyńska

        • ,,Żyj smacznie i kolorowo"
          • ,,Żyj smacznie i kolorowo"

          • Czym jest dobra energia, jak wzmocnić umysł, czy przekąski mogą być nie tylko smaczne, ale i pożywne? Na te pytania odpowiedzą organizatorzy ósmej już edycji programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”. Program, do tej pory realizowany z sukcesem w szkołach gimnazjalnych,w tym roku obejmie swoim zasięgiem również uczniów szkół podstawowych z klas 5-7, natomiast materiały dydaktyczne zostaną wzbogacone o atrakcyjną, karcianą grę edukacyjną Yedzo.Nasza Szkoła również przystąpiła do programu edukacyjnego.

            Misja programu:

            1.Dobre odżywianie-Uczymy, że prawdziwe odżywianie to podstawa zdrowia i dobrego nastroju.

            2.Gotowanie-Pokazujemy, że gotowanie to świetna zabawa.

            3.Wspólne posiłki-Zachęcamy do wspólnych posiłków w rodzinnej atmosferze.

            4.Wspólna aktywność-Zachęcamy do regularnej aktywności fizycznej.

            Koordynatorzy programu "Żyj smacznie i zdrowo"-N.Kępińska ,I.Bielawska.

            W ramach programu uczniowie klasy Va na lekcji przyrody rozmawiali z wychowawczynią o zdrowym odżywianiu i zdrowych przekąskach, które mogą przynosić do szkoły. Drugą częścią zajęć było zrobienie zdrowych i kolorowych kanapek.

            Uczniowie pracowali w grupach. Praca była ciężka, ale przyniosła uczniom dużo radości. A efekty pracy widać na zdjęciach. Na koniec uczniowie mogli oddać się rozkoszy smakowania swoich przepięknych, kolorowych i co najważniejsze, zdrowych kanapek. Zajęcia były bardzo smaczne…;)

            Autor tekstu i zdjęć -N.Kępińska,I.Bielawska

        • ,,Góra grosza''
          • ,,Góra grosza''

          • „GÓRA GROSZA”

            Uczniowie naszej szkoły także w tym roku włączyli się w zbiórkę grosików w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Celem akcji jest zbieranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. W ciągu trwania całego przedsięwzięcia chętne oddziały naszej szkoły zbierały pieniądze, by później nastąpiło wielkie liczenie. Kwota uzbierana przez nas w tym roku to 367, 73 zł.

            Samorząd Uczniowski

        • Akcja
          • Akcja

          • AKCJA „KSIĄŻKA DLA RODAKA”

             

            W dniach 5.02. – 12.02. 2018 r. nasza szkoła brała udział w akcji „Książka dla Rodaka”. Przez tydzień czasu udało nam się uzbierać 137 książek ( bajki, baśnie, lektury szkolne, literatura historyczna, literatura przygodowa, encyklopedie), które dnia 19 lutego zostały odebrane przez przedstawiciela organizatorów całej akcji.

            Zebrane przez nas książki zostaną przekazane do Ośrodka dla Polaków w Mińsku oraz biblioteki w Mons (Belgia). Maja one służyć dzieciom, młodzieży oraz dorosłym w nauce języka polskiego.

            Samorząd Uczniowski

        • Dyskoteka
          • Dyskoteka

          • DYSKOTEKA WALENTYNKOWO – KARNAWAŁOWA

            Tradycyjnie, tuż przed światowym Dniem Zakochanych, Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę szkolną dla uczniów klas IV – VII. Okazją do zabawy, był także kończący się karnawał. Dyskoteka rozpoczęła się o 16.00 i trwała dwie godziny. Podczas imprezy przedstawiciele SU zadbali o odpowiednią muzykę – były to przede wszystkim skoczne i wesołe kawałki, przy których nogi same rwały się do tańca. Nie zabrakło jednak i nastrojowych melodii. W trakcie trwania zabawy przeprowadzone zostały konkursy dla uczestników oraz wybór „Królowej i Króla dyskoteki”, którymi w tym roku zostali Maja Filipczak i Jakub Nowacki.

            Czas dyskoteki upłynął na dobrej zabawie w miłym towarzystwie. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali opiekunowie SU oraz wychowawcy klas.

            Samorząd Uczniowski

          • Dzień wiosny

          • Dnia 21 marca 2018r, uczniowie ze SP nr 1im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim udały się do Szczecina z okazji „Dnia wiosny” w celu obejrzenia filmu „Cudowny Chłopak”, jak również odwiedzili jedną z największych w Polsce „Papugarnię Carmen” - można było spotkać ponad 100 papug należących do różnych gatunków. Nie zabrakło również zabaw sportowych w „Parku trampolin”.

            Dzieci z dobrymi humorami wraz z wychowawcami klas IVB, IVC, VA,VB po udanym pobycie w Szczecinie wróciły do szkoły.

             

             

            Tekst i zdjęcia: I. Bielawska,  N. Kępińska

          • Wyniki VI Międzygminnego Konkursu Matematycznego

          • Wyniki VI Międzygminnego Konkursu Matematycznego

             

            W dniu 16 marca 2018 odbył się drugi etap, organizowanego przez naszą szkołę, Międzygminnego Konkursu Matematycznego skierowanego do uczniów klas IV – VII uczących się w powiecie kamieńskim. Jest o już szósta edycja tego konkursu.

            Do konkursu zgłosiło się 5 szkół podstawowych. Były to szkoły:

            SP w Dziwnowie;

            SP im. B. Chrobrego w Golczewie;

            SP nr 2 im. L. Teligi w Kamieniu Pomorskim;

            SP w Jarszewie

            SP nr 1 im. B. Chrobrego w Kamieniu Pomorskim.

            Konkurs miał wysoki i wyrównany poziomie. Komisja konkursowa złożona z dyrektorów  i nauczycieli matematyki ze szkół biorących udział w konkursie pod kierownictwem przewodniczącej pani Beaty Grankin przyznała:

            I miejsce w kategorii klas IV:

            Idzik Szymon  - SP w Jarszewie

            Wyróżnienie:

            Warmbier Zofia - SP nr 2  im. Leonida Teligi  w Kamieniu Pomorskim

            I miejsce w kategorii klas V i VI:

            Górczyński Oskar - SP w Jarszewie

            Wyróżnienie:

            Krupa Aleksandra - SP nr 2  im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim

            I miejsce w kategorii klas VII:

            Zieliński Julian - ZSP w Golczewie

            Wyróżnienie:

            Kowalska Wiktoria - SP nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym. Gratulujemy wszystkim uczniom biorącym udział. Dyrektorom i nauczycielom matematyki dziękujemy za przygotowanie uczniów i podjęciu współpracy w celu propagowania matematyki w naszym powiecie.

            Dziękujemy naszym sponsorom za wsparcie materialne i rzeczowe, bez których organizacja konkursu byłaby niemożliwa:

            Burmistrzowi Kamienia Pomorskiego panu Stanisławowi Kurłło;

            Staroście Powiatu Kamieńskiego panu Józefowi Malcowi

            Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego;

            Pani Agnieszce Leszczyńskiej;

            Pani Agnieszce Kulas.

             

            Autor: Jarosław Wołoszczak

             

             

          • Skrócenie lekcji

          •  

            Zarządzenie nr 31/2017/2018

            Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim

            z dnia 14 marca 2018r.w

            sprawie odwołania zajęć lekcyjnych

            Dnia 15.03.2018r. (czwartek),

            w związku z pogrzebem Pani Jadwigi Mruk i umożliwieniem uczestniczenia uczniów i nauczycieli w uroczystościach pogrzebowych odwołuje się 7 i 8 godzinę lekcyjną.Zajęcia w tym dniu odbywają się do godziny 13.30.Świetlica szkolna pracuje zgodnie z harmonogramem.

        • Jadwiga Mruk
          • Jadwiga Mruk

          •  

            Jadwiga Mruk ur. 15.01.1959r. w Łodzi

             

             Absolwentka Akademii Rolniczej we Wrocławiu - magister inżynier rolnictwa

            Absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego Wydziału Nauk Przyrodniczych Studiów Podyplomowych

            –  nauczyciel biologii i przyrody

             

            Praca zawodowa:

            - od 01.09.1983- do 31.08.1997r. – Szkoła Podstawowa w Mechowie

            - od 01.09.1997- do  15.01.2018r. –Szkoła Podstawowa nr 1 im. B. Chrobrego

            w Kamieniu Pomorskim

            -od 16.01.2018r.-emerytka

          • Każdy człowiek...

          • „Każdy człowiek, nawet najskromniejszy, zostawia ślad po sobie, jego życie zahacza o przeszłość i sięga w przyszłość…. „

            Ślad, który zostawiła  Pani Jadwiga Mruk nie przeminie, wychowankowie będą wspominać lekcje przyrody, godziny rozmów o życiu.

            Są chwile i ludzie, których się nie zapomina. Pani Jadwiga – Nasza Kasia - należy do takich ludzi.

            W naszej pamięci pozostanie jako wesoła, rzetelna koleżanka, na którą zawsze można liczyć.

            Odeszła w chwili, kiedy mogłaby rozpocząć nowe życie.

            Trudno jest powiedzieć  - Żegnaj na zawsze

             

            Z wyrazami żalu i szczerego współczucia

            Dyrekcja, nauczyciele oraz pracownicy

            Szkoły Podstawowej nr 1

            im. Bolesława Chrobrego

             w Kamieniu Pomorskim

             

             

        • Konkurs w bibliotece
          • Konkurs w bibliotece

          • KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY

             

            KOMISJI NABJBARDZIEJ SPODOBAŁ SIĘ ULUBIONY BOHATER PRZEDSTAWIONY PRZEZ

             

            MATEUSZA PSZCZÓŁKOWSKIEGO Z KLASY III C, KTÓRY ZDOBYŁ IMIEJSCE

             

            II MIEJSCE ZAJĘŁA PAULINA GRABARSKA 

            Z KLASY III C

             

            III MIEJSCE PRZYPADŁO ALEKSANDEROWI BORCZYKOWI 

            Z KLASY III B

          • ,,O rety ! Flażolety''

          • Z życia zespołu muzycznego "O rety! Flażolety"

            Czas prób i kolędowania wymaga pracy, chęci i czasu. Jednak to, co lubimy daje nam zadowolenie, radość i spełnienie. Niejednej babci i dziadkowi zakręciła się w oku łza wzruszenia na dźwięk znanych i lubianych melodii. Zwłaszcza w wykonaniu najmłodszych dzieci, które potrafią z zaangażowaniem i oddaniem zaprezentować się na scenie. Przed nami nowe utwory do opracowania i przygotowania z okazji zbliżających się uroczystości.

             

            Z muzycznym pozdrowieniem członkowie zespołu: Aleksander Borczyk, Lena Budrewicz, Aleksandra Cierlicka, Julia Ćwilkińska, Kacper Dolatowski, Lena Filipczak, Ernestyna Marcinkowska, Joanna Pietrzak, Roxana Radziszewski i Małgorzata Szwed

             

            Autor tekstu i zdjęć

            Joanna Jarząb-Brenda

            opiekun zespołu "O rety! Flażolety"

          • Sadzimy kwiaty.

          • Sadzimy kwiaty

            Jak powinno przebiegać sadzenie kwiatów doniczkowych? Kiedy konieczne będzie nawożenie? Czy wszystkie rośliny doniczkowe sadzone są w ten sam sposób?

            Klasa 5a w ramach zajęć z przyrody "Odkrywa tajemnicę roślin".W formie zajęć praktycznych każde dziecko zasadziło kwiat w wybranym przez siebie gatunku i kolorze. Dzięki temu klasa przyrodnicza została wzbogacona w nowe rośliny.

             

            Autor zdjęć i notatki

            Kępińska Natalia

          • Lekcja przyrody.

          • Lekcja przyrody.

            Sadzimy kwiaty

            Jak powinno przebiegać sadzenie kwiatów doniczkowych? Kiedy konieczne będzie nawożenie? Czy wszystkie rośliny doniczkowe sadzone są w ten sam sposób?

            Klasa 5a w ramach zajęć z przyrody "Odkrywa tajemnicę roślin".W formie zajęć praktycznych każde dziecko zasadziło kwiat w wybranym przez siebie gatunku i kolorze. Dzięki temu klasa przyrodnicza została wzbogacona w nowe rośliny.

             

            Autor zdjęć i notatki

            Kępińska Natalia

        • Nowy wpis
          • Nowy wpis

          • kolllllllllll llllllllllllllllllll llllllllll kkkkkkkkkk iiiiiii oo ii uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu uyyyyyyyyyyyh hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh hhhhhhhhhhhh