JESIENNE WARSZTATY W GRODNIE
Kolorowa jesień to pora wspaniałych wycieczek. W przepięknej scenerii Wolińskiego Parku Narodowego, na brzegu morza i w okolicy jeziora Gardno - czwartoklasiści z klas: A i B przeżywali swoją pierwszą naukową przygodę. Uczestniczyli w zajęciach warsztatowych na temat „Życie w kropli wody”, zorganizowanych przez Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów.
Praca przebiegała nie tylko w terenie, ale także w laboratorium, gdzie uczniowie badali mikroskopowo organizmy żyjące w różnych środowiskach wodnych.
Piękna aura sprawiła, że podsumowanie pracy grupowej odbyło się na plaży, gdzie dzieci uformowały z piasku, muszelek, gałązek, kamyków, obejrzane wcześniej organizmy.
Wyjazd do Grodna był dla czwartoklasistów niezapomnianą przygodą i wspaniałą lekcją przyrody.
Iwona Warzbińska