• TALENTY U CHROBREGO

• Na początku października rozpoczęliśmy szkolną promocję talentów uczniowskich. Wychodząc z założenia, że w naszej szkole jest wiele niesamowitych osobliwości postanowiliśmy ukazać to na forum placówki.

Zaplanowane cykliczne wystawy ukazujące różnego rodzaju talenty rozpoczęła wystawa uczennicy klasy VIIIa. Karina Vapnichna podzieliła się z nami swoją artystyczną duszą. Przedstawiła swoje prace, w których opierała się na wykorzystaniu ołówka w przedstawieniu swojej wizji otaczającego świata.

OPIEKUN SU KATARZYNA BURKNAP-MIECHOWICZ

• „ZA TRUD, ZA SERCE, ZA UŚMIECH – DZIĘKUJEMY” DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

• Dnia 13 października odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od życzeń i przemówienia Pani Dyrektor i przedstawicieli Rady Rodziców.

Po oficjalnych wystąpieniach przyszedł czas na uświetnienie tego spotkania muzyką, tańcem, słowem i odrobiną poczucia humoru w wykonaniu przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.

Młodzi artyści w imieniu całej społeczności uczniowskiej docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczycieli, ich poświęcenie, czujność i troskę.

OPIEKUN SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO KATARZYNA BURKNAP-MIECHOWICZ

• Z WIZYTĄ W SOSNOWICACH

• W dniu 12 października 2023 roku wolontariusze działający w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim udali się z wizytą do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Sosnowicach. Uczniowie przekazali na rzecz schroniska karmę mokrą i suchą, koce oraz legowiska dla psiaków.

Podczas spotkania z dyrektorem ośrodka poznali specyfikę funkcjonowania sosnowickiego schroniska. Po oprowadzeniu po ośrodku nasi uczniowie zabrali psy na długi spacer w trakcie którego, mieli możliwość zaprzyjaźnienia się z czworonogami.

Wolontariusze dziękują wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy w jakikolwiek sposób wsparli ich akcję. Wolontariusze już dziś planują kolejny wyjazd:)

SŁAWOMIR GUZIK

• PORZĄDKOWANIE CMENTARZA

• Dnia 5 października 2023 roku wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 1 sprzątali nagrobki na kamieńskim cmentarzu. W akcji wzięli udział uczniowie klas piątych, siódmych i ósmych naszej szkoły.

SŁAWOMIR GUZIK

• VI EDYCJA #SPRZĄTAMYDLAPOLSKI

• 6 października uczniowie klas I-VIII zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej.

Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Wspólne przedsięwzięcie miało również na celu pokazanie uczniom, że rozwiązanie problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczną zbiórką śmieci lecz głównie zmianą nawyków w codziennym życiu.

Akcja przebiegła szybko i sprawnie a efekty pracy uczniów były zadowalające. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

TEKST KOORDYNATOR DS.EKOLOGII NATALIA KĘPIŃSKA

ZDJĘCIA WYCHOWAWCY KLAS

• WYCIECZKA DO MORSKIEGO CENTRUM NAUKI W SZCZECINIE

• 27 września 2023 roku klasy VIIB i VIIIb odwiedzili najnowocześniejszy obiekt w Polsce - Morskie Centrum Nauki.

Interaktywne stanowiska na trzech poziomach prezentują różnorodne zjawiska związane z żeglugą, falami, wiatrem, rybołówstwem oraz życiem w porcie. Dzieci bawiły się znakomicie. Zwiedzały, badały, testowały ciekawe eksponaty, uczestniczyły w multimedialnej zabawie.

Po zwiedzaniu udaliśmy się na seans filmowy do kina Helios na film ”Kosmiczny chłopiec”.

Po wielu godzinach dobrej zabawy, zmęczone ale bardzo zadowolone dzieci wróciły do domu.

To był super dzień pełen niezapomnianych wrażeń i emocji.

WYCHOWAWCY KLAS:

MAŁGORZATA GOLUSDA KLASA VIIB