Aktualności
LEŚNY KONKURS PLASTYCZNY
TWOJE DANE - TWOJA SPRAWA
PASOWANIE NA ŚWIETLICZAKA
"Dziś w świetlicy wydarzenie:przyjmujemy nowe dzieci!
Będzie uroczystość mała,atrakcyjnie czas nam zleci!"
Dnia 25 października w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste ,,Pasowanie na Świetliczaka". Uroczystość rozpoczęły dziewczynki z zespołu ,,O rety!Flażolety'' pod kierownictwem Pani Joanny Jarząb- Brenda, które wprowadziły nam niezwykły nastrój pięknie grając na flażoletach. Uroczystość była poświęcona uczniom klas pierwszych, które uczęszczają do świetlicy szkolnej. Aby dostać się do grona Świetliczaków zostali poddani próbie gotowości świetlicowej. Była próba uśmiechu, mądrości i wiedzy o regulaminie świetlicy (wszystkie zaliczone wzorowo :) ) Były wiersze i zagadki przygotowane przez starsze koleżanki i kolegów. W niezwykle podniosłej atmosferze dzieci ślubowali być dobrymi Świetliczakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po ślubowaniu każde dziecko było pasowane na Świetliczaka. Uroczystego aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor Beata Grankin. Na pamiątkę tego dnia wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy.
Wszystkim nowym ,,Świetliczakom" życzymy dużo sukcesów w nauce oraz wspaniałej zabawy w świetlicy szkolnej.
A. Leszczyńska
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
„Dzieci rodzą się ze skrzydłami. Nauczyciele pomagają im je rozwinąć” J. Korczak
13 października odbyło się w naszej szkole spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Aby wyrazić wdzięczność za trud pracy szkolnej, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przekazali życzenia i podziękowania udekorowane muzycznym akcentem dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły.
Samorząd Uczniowski
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej nr 1 im. B. Chrobrego w Kamieniu Pomorskim w roku szkolnym 2022 / 2023 została Anna Pietkiewicz, uczennica klasy VIII „a”.
Gratulujemy!
Opiekun SU
Katarzyna Burknap-Miechowicz
WOLONTARIAT SZKOLNY
Dnia 5 października wolontariusze wraz ze swoim opiekunem porządkowali groby na kamieńskim cmentarzu. Wszyscy z zapałem grabili i zbierali spadające z drzew liście.
SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW
„Szkoły pełne talentów” - WIELKA SZKOLNA LOTERIA!
Nasza Szkoła startuje w loterii sieci Lidl Polska, której twarzą zostali Anna i Robert Lewandowscy. Zapraszamy wszystkich chętnych do wsparcia naszego udziału. „Talenciaki”, czyli kupony jakie dostajemy w sklepie przynosimy do szkoły. Można je składać w specjalnej skrzynce, która znajduje się w szkolnej szatni lub przekazać u koordynatorów akcji. Można także samodzielnie zeskanować kod QR z kuponu, przypisując go do naszej placówki. Zachęcamy Was do udziału. Jest to szansa na nagrody między innymi sprzęt sportowy, elektroniczny czy też różnego rodzaju pomoce naukowe.
Akcja trwa do 13 listopada. Liczymy na Wasze „Talenciaki”
Koordynatorzy akcji na terenie szkoły
Natalia Kępińska
Katarzyna Burknap-Miechowicz
UZYSKANE CERTYFIKATY PODCZAS 29 AKCJI SPRZĄTANIA ŚWIATA
AKCJA - SPRZĄTANIE ŚWIATA
Finał 29. Akcji Czas start!
Wszystkie śmieci są nasze!
Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała również na celu pokazanie uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami. 23 września uczniowie naszej szkoły zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej. Rozpoczęto ją pogadanką na temat bezpieczeństwa oraz celów głównych akcji. Dzieci sprzątały teren wokół szkoły, teren miasta. Dzięki , słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia. Dodatkowo niektóre klasy przeszły do zajęć praktycznych -zamienili się w ogrodników! Wspólnie posadzili kwiaty do klasowych kącików przyrody. Przekonali się, że sadzenie kwiatów to naprawdę interesujące zajęcie i bardzo pożyteczne ponieważ kwiaty oczyszczają i nawilżają powietrze.
Dziękuję wszystkim za zaangażowanie.
Koordynator : Kępińska Natalia
WYKAZ GODZIN KONSULTACJI
GODZINY WYCHOWAWCZE ZE ŚWIATEM
Żyjemy w globalnym świecie, w którym nasze życie nieodwracalnie powiązane jest z życiem reszty planety. Nie możemy uniknąć tych współzależności, jednak często trudno nam je zrozumieć.
Po raz kolejny nasza szkoła bierze udział w programie "Godziny Wychowawcze ze Światem" to całoroczny cykl zajęć, które stanowią zaproszenie do zgłębiania wyzwań współczesnego świata.
Program powstał w odpowiedzi na potrzebę prowadzenia atrakcyjnych zajęć wychowawczych oraz kształtowanie postaw (m.in. empatii, otwartości i osobistego zaangażowania) i umiejętności (m.in. współpracy).
Koordynator programu : Natalia Kępińska
TWOJE DANE - TWOJA SPRAWA
„Twoje dane – Twoja sprawa”
Szanowni Państwo nasza placówka po raz kolejny przystąpiła do edycji programu edukacyjnego UODO „Twoje dane – Twoja sprawa”, którego celem jest upowszechnienie wiedzy o ochronie danych osobowych wśród uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Program realizowany jest pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Rzecznika Praw Dziecka. Program pozwala nam na poszerzenie wiedzy o tym, jak poprawnie przetwarzać dane osobowe oraz jak skutecznie przeciwdziałać naruszeniom ochrony danych. Uczniowie pozyskają wiedzę, która ułatwi im funkcjonowanie nie tylko w społeczności szkolnej, ale także w środowisku lokalnym, a w przyszłości i zawodowym.
W ramach programu uczestnicy będą mogli wziąć udział w: konferencjach, szkoleniach, webinariach.
Koordynator
A. Leszczyńska
LISTA DZIECI PRZYJĘTYCH DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ
ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW OD 02.09.2022
ORGANIZACJA ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO
LISTY UCZNIÓW KLAS 1
APEL PODSUMOWUJĄCY ROK SZKOLNY 2021/2022
Dnia 21 czerwca w naszej szkole odbył się apel podsumowujący rok nauki. Uczniowie ciężko pracowali, aby uzyskać jak najlepsze wyniki w nauce i w zachowaniu dlatego w czasie apelu zostały wręczone nagrody za konkursy. Było ich bardzo wiele. Dzieci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki książkowe. Wszystkim wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy osiągniętych sukcesów, a nauczycielom, rodzicom dziękujemy za pracę z dziećmi przez cały rok szkolny. Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji, abyście po wakacjach powrócili do szkoły z nowym zapasem sił do nauki i pracy.
Do zobaczenia we wrześniu :)
EKOLOGICZNA SZKOŁA
OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EKOLOGICZNY
Nasza Szkoła bierze udział w jednym z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla szkół podstawowych ( klas I – III), poświęconym tematyce ekologicznej, organizowanej przez markę Kubuś.
Klasy IIA i IIB wzięły udział w zajęciach związanych z troską o środowisko naturalne, a tematem przewodnim ów zajęć było hasło „ Nad morzem. Dbam o segregację śmieci i tworzę z nich coś nowego”.
Uczniowie z ogromnym zapałem wzięli udział w lekcji. Wykazali się ogromną wiedzą związaną z ochroną naszej Planety i jeszcze większą troską o nią.
Koordynator projektu:
Milena Łuka - Stefańska
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
UWAGA
Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Chrobrego
w Kamieniu Pomorskimuprzejmie informuje, że:
uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022,
odbędzie siędnia 24 czerwca 2022r.
godz. 9:00
( boisko szkolne )
Archiwum Aktualności