Aktualności

          • KARTA ROWEROWA

          • Egzamin na kartę rowerową

             W dniu 3 czerwca 2022 r. uczniowie Szkoły Podstawowej  nr.1 w Kamieniu Pomorskim  do egzaminu na kartę rowerową, do część teoretycznej, a 10 czerwca 2022r. do części praktycznej.

             Celem  tego egzaminu było:

            • popularyzowanie zasad i przepisów ruchu drogowego,
            • kształtowanie nawyków właściwego zachowania się na drodze,
            • popularyzowanie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy,
            • popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

            Egzamin składał się z dwóch części.

            1. Część teoretyczna.

            Było to sprawdzenie wiadomości, część odbywała się w formie testu jednokrotnego wyboru w wersji papierowej. Pytania dotyczyły: ogólnej znajomości przepisów ruchu drogowego, znajomości znaków drogowych i zasad ruchu drogowego obowiązujących pieszych i rowerzystów, zasad przejazdu przez skrzyżowania,  udzielania pierwszej pomocy medycznej.

            Celem egzaminu teoretycznego było sprawdzenie znajomości przepisów ruchu drogowego niezbędnych do bezpiecznego kierowania rowerem w ruchu drogowym. Na rozwiązanie testu uczniowie mieli 30 minut. Aby go zdać, musieli poprawnie odpowiedzieć na 25 pytań i zdobyć co najmniej 80% pytań zawartych w teście. Uczniowie, którzy zaliczyli część teoretyczną przystąpili do egzaminu praktycznego.

            1. Część praktyczna

            Egzamin praktyczny odbył się w Miasteczku Ruchu Drogowego. Polegał  na ocenie kierującego rowerem pod względem:
            a)  przestrzegania przepisów w ruchu drogowym,
            b)  umiejętności prawidłowej techniki jazdy, a w szczególności:
                · pozycja kierującego na rowerze,
                · upewnienie się o możliwości jazdy,
                · upewnianie się o możliwości skrętów i sygnalizowanie zmian kierunku jazdy,
                · hamowanie i zatrzymywanie pojazdu w określonym miejscu.

            Nad bezpiecznym i sprawnym przeprowadzeniem egzaminów czuwali  zaproszeni policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamienia Pomorskiego. Do egzamin          na kartę rowerową do części teoretycznej przystąpiło 80 uczniów zaliczyło 16 uczniów       w część praktycznej brało udział 15 uczniów i wszyscy uzyskali wynik pozytywny,               1 osoba nieobecna podczas egzaminu.

            Wszystkim szczęśliwym posiadaczom – pierwszego w życiu „prawa jazdy” Gratulujemy!

          • INFORMACJA

          •  

            Szanowni Państwo informujemy o możliwości zapisu dzieci do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2022/2023. Pierwszeństwo zapisów mają klasy I i II w razie wolnych miejsc zostaną przyjęci uczniowie klas III. Wnioski dla klas I są dostępne u wychowawcy klasy lub nauczyciela świetlicy. Uczniowie będą przyjmowani zgodnie z regulaminem i procedurami obowiązującymi w świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej nr1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim.

            A.Leszczyńska

          • TURNIEJ SZACHOWY

          • Turniej Szachowy o Puchar Wicedyrektora Szkoły

             

            W dniu 03.06.2022 odbył się Turniej Szachowy o Puchar Wicedyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego. Turniej rozgrywany był w dwóch grupach wiekowych:

            - Grupa pierwsza uczniowie klas I-III

            - Grupa druga uczniowie klas IV-VIII

             

            Do turnieju zgłosiło się 63 uczniów. Po wstępnej kwalifikacji i weryfikacji umiejętność zawodników do rywalizacji przystąpiło po 16 zawodników w każdej grupie wiekowej.

             

            Zawodnicy grupy pierwszej prowadzili rozgrywki systemem pucharowym. Zawodnicy grupy drugiej rozgrywali turniej systemem szwajcarskim na dystansie pięciu partii.

            Uczniowie rywalizowali z dużym zaangażowaniem.

             

            Zwycięzcami turnieju zostali:

             

            W grupie pierwszej – Igor Janiszewski z klasy IIIB

             

            W grupie drugiej – Jakub Zachwieja z klasy VIIIA

             

            Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom.

            Klasyfikacja:

            KATEGORIA I - III

             

            Miejsce 1

            Janiszewski Igor IIIB

            Miejsce 2

            Adamczak Wiktor IIIB

            Miejsce 3

            Sędłak Jakub IIB

            4. BorokhDanylo IIIB

            5. Mazurek Miłosz IIB

            6. Domżalski Adam IIB

            6. ZemlianskyIhor IIB

            6. Pawelczyk Filip IIB

            9. Stanisław Kilanowski IIIA

            9. Skupin Ewelina IIIB

            9. Miechowicz Zosia IIB

            9. Pietkiewicz Tolek IIB

            9. Adamowicz Anastazja IIB

            9. Adamczak Martyna IA

            9. Florczyńska Alina IA

            9. Sikora Antoni IB

             

            KATEGORIA IV - VIII

            Miejsce 1

            Zachwieja Jakub VIIIA

            Miejsce 2

            Grabarski Adrian VIIIB

            Miejsce 3

            Rapcia Kacper VIIIC

            4. Szymak Rafał VIIIB

            4. Markiewicz Hubert VIIIB

            4. Bobowicz Emil VIB

            4. Skupin Oliwier VB

            8. Bysiak Nikodem VIIC

            8. KorsunTymur VIB

            8. Żuk Aleksander IVB

            11. Michalak Stanisław VIIIB

            11. Salanek Kinga VIIIB

            11. Kowalińska Oliwia VIB

            14. Drygała Eryk VIIIB

            15. Domżalski Karol VIB

            16. Dzioch Karol IVA

             

            Bardzo dziękuję Pani Alicji Burknap za przygotowanie dyplomów, Panu Sebastianowi Wodzińskiemu za prowadzenie i sędziowanie turnieju oraz Pani Katarzynie Burknap-Miechowicz za pomoc w organizacji.

            Bardzo dziękujemy Burmistrzowi Kamienia Pomorskiego za sfinansowanie nagród.

             

            Jarosław Wołoszczak

          • INFORMACJA

          • INFORMACJA

            Serdecznie zapraszamy rodziców klas I roku szkolnego 2022/2023 na zebranie organizacyjne, które odbędzie się dnia 13.06.2022r. o godzinie 16.00 w auli naszej szkoły.

             

          • WYCIECZKA REKREACYJNO - EDUKACYJNA

          • Wycieczka rekreacyjno - edukacyjna

            23 maja uczniowie klas V „b”, VI „a” i VI „b” wraz z wychowawcami, wybrali się na wycieczkę krajoznawczą by poznać okolice województwa pomorskiego. Pierwszym punktem wyprawy był „Sea Park” – fokarium w Sarbsku. Jest to jedyny w Polsce park rekreacyjno – edukacyjny z żywymi ssakami morskimi. W tym miejscu nie było czasu na nudę. Główną atrakcją parku są foki bałtyckie, a także pochodzące z dalszych rejonów uchatki kalifornijskie i kotiki południowoamerykańskie, które uczniowie mogli podziwiać podczas oglądania wodnego show oraz pokazie karmienia. Dzięki nowoczesnej technologii uczestnicy wycieczki przenieśli się w czasie, podczas pobytu  w prehistorycznym oceanarium 3D. Muzeum współczesnego rękodzieła marynistycznego, park miniatur latarni morskich czy też park makiet zwierzęcych to kolejne atrakcje tego miejsca. Po pełnym wrażeń pobycie w Sarbsku, przyszedł czas na wyprawę do Sowińskiego Parku Narodowego. Tu uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli na podbój unikatowych w skali świata „ruchomych wydm” w Łebie. Po wdrapaniu się na szczyt wydm wszyscy podziwiali pustynny krajobraz, jezioro Łebsko oraz oczywiście Morze Bałtyckie.

            Na koniec wycieczki, uczestnicy zgodnie stwierdzili, że był to udany dzień pełen pozytywnych wrażeń.

             

            Tekst: Katarzyna Burknap – Miechowicz

            Zdjęcia: wychowawcy klas

             

        • WYNIKI KONKURSU
          • WYNIKI KONKURSU

          •             KONKURS BIBLIOTECZNY

             

             Z KSIĄŻKĄ WSZĘDZIE

             

            ROZSTRZYGNIĘTY

             

            Bardzo dziękujemy za włożony trud, pomysłowość

            i przesłanie interesujących zdjęć

            inspirowanych książką

            i czytaniem.

             

            Komisja konkursowa przyznała

            cztery pierwsze miejsca:

             

            W klasach I – III

             

                    Piotr Socha klasa I b

                    Alina Florczyńska klasa I a

             

            W klasach IV - VIII

             

            Zofia Michalska klasa VI b

            Olivier Buszkiewicz i Oliwier Skupin klasa V b

          • ZAJĘCIA PRAKTYCZNE - ,,LAS W SŁOIKU,,

          • Zajęcia praktyczne - „ Las w słoiku”

             

            Uczniowie klas czwartych na lekcji przyrody po zapoznaniu się z podstawowymi wiadomościami na temat lasu przeszli do działania czyli wykorzystali zdobytą wiedzę w praktyce.Swoją pracę uczniowie zaczęli od zgromadzenia potrzebnych materiałów a następnie, z ogromnym zapałem, zaczęli tworzyć swoje mini ekosystemy. Efekt przerósł ich najśmielsze oczekiwania, a zadowolenie i duma malowały się na twarzach czwartoklasistów. Las w słoiku, czyli miniaturowych rozmiarów zagajnik, szczelnie zamknięty w szklanym słoju, to trend, który podbił serca miłośników, jak i amatorów roślin. W dużych naczyniach ze szkła odtwarza się naturalne środowisko leśne, umieszczając w nich mchy, paprocie, sukulenty, a nawet rośliny kwitnące. Wyglądem przypomina magiczny świat z Hobbita zamknięty w niewielkiej szklanej przestrzeni.

             

             

            Notatka i zdjęcia

            nauczyciel przyrody

            Kępińska Natalia

             

          • AKCJA CHARYTATYWNA

          • "Człowiek jest wielki nie przez to ,co posiada,
            lecz przez to kim jest,
            nie przez to, co ma,
            lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

            Jan Paweł II

             

                   Podsumowanie akcji charytatywnej ,,SP 1 Pomagamy”

             

             

             W dniach 12 i 13 maja odbył się szkolny kiermasz słodkości. Cała akcja miała  na celu pomoc  naszemu byłemu uczniowi – Michałowi Urbaniakowi, który walczy ze struniakiem.

            Zorganizowana przez nas akcja charytatywna spotkała się z ogromnym odzewem z Waszej strony . Wszystkie zebrane produkty: ciasta , lizaki ,galaretki itp. cieszyły się ogromnym powodzeniem. Udało nam się zebrać kwotę w wysokości 2.005,00

            Cieszymy się, że tak szybko zareagowaliście na nasz apel. Udowodniliście, że można na Was liczyć, że jesteście otwarci i że macie wielkie serca, za co Wam Wszystkim bardzo dziękujemy!

             

             

          • PRZEDSZKOLAKI W SZKOLE

          • W czwartek 12 maja br. naszą szkołę odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 1, Przedszkola nr 2 oraz Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego przy PSONI w Kamieniu Pomorskim.  Organizatorami ów wizyty były Panie: Joanna Jarząb-Brenda, Małgorzata Chołodowska oraz Milena Łuka-Stefańska.
                         Celem ich wizyty było zapoznanie z pracownikami, budynkiem  szkolnym oraz warunkami nauki. Kształtowanie pozytywnego stosunku do szkoły, nauczycieli i obowiązków szkolnych. Zachęcenie dzieci do edukacji w klasie pierwszej, wzbogacenie doświadczeń  i wiadomości  przyszłych pierwszoklasistów związanych ze szkołą.
                         Dzieci odwiedziły salę nr 19, gdzie oglądały kącik naukowy, a także wzięły udział  w doświadczeniach fizycznych przygotowanych przez Panią Joannę Jarząb-Brendę - opiekuna sali nr 19 i wychowawczynię klasy I A. Następnym punktem zwiedzania szkoły były zajęcia praktyczne z wykorzystaniem gier dydaktycznych w sali komputerowej. Przyszli uczniowie z wielkim zapałem rozwiązywali zadania na komputerach, pod czujnym okiem koleżanek i kolegów z klasy VIII. W klaso-pracowni biologiczno-chemicznej przedszkolaki miały okazję przyglądać się doświadczeniom chemicznym i biologicznym przygotowanym przez uczennice klas VI i VIII pod opieką Pani Natalii Kępińskiej oraz Pana Sławomira Guzika. Dalszym punktem wizyty było zwiedzanie sali gimnastycznej, gdzie dzieci z uśmiechami na twarzach wzięły udział w grach i zabawach ruchowych.
                         Uświetnieniem tego dnia było spotkanie w auli szkoły z Panią dyrektor Beatą Grankin oraz wysłuchanie koncertu zespołu „O rety! Flażolety!” prowadzonego przez Panią Joannę Jarząb-Brendę.
                         Dzieci opuszczały szkołę z upominkami i z obietnicą, że chętnie do niej powrócą.

             

             

            Opracowała:

            Milena Łuka-Srefańska

          • SP1 POMAGAJMY!!!

          • SP1 POMAGAMY!!!

            W dniach 12 i 13 maja odbędzie się szkolny kiermasz słodkości. Cała akcja ma na celu pomóc naszemu byłemu uczniowi – Michałowi Urbaniakowi, który walczy ze struniakiem.

            Liczymy na pomoc i wsparcie Społeczności Uczniowskiej, Grona Pedagogicznego oraz mieszkańców miasta.

            Wspólnie pomóżmy wygrać mu życie, odzyskać zdrowie i wrócić do normalności.

          • NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

          • NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

             

            Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim wystąpiła z wnioskiem o udzielenie wsparcia finansowego w ramach programu wieloletniego - „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” – Priorytet 3

             

            Pieniądze pozyskane w ramach programu będą wykorzystane na zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do biblioteki.

            Aplikowaliśmy o kwotę 15.000 zł, z tego 12.000 zł zostanie wykorzystane na zakup książek - kwota wsparcia finansowego ze środków budżetu państwa, 3 000 zł na wyposażenie - wysokość finansowego wkładu własnego organu prowadzącego.

             

            W ramach programu zamierzamy zrealizować następujące przedsięwzięcia:

            1. Konkursy:

            Czytające klasy całoroczny konkurs wyłaniający klasy, które wypożyczają najwięcej książek,

            Koniecznie przeczytaj – projekt reklamowy, w którym dzieci posługują się różnymi technikami plastycznymi i wykazują pomysłowością w tworzeniu haseł reklamujących książkę i czytanie,

            Mikołajki z Mikołajkiem – uczniowie w krótkich wierszykach wyrażają swoje wrażenia z lektury, bawią się słowem i krótką  formą.

            1. Akcje i wydarzenia:

            Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników –  przygotowania integrują uczniów klas starszych, którzy aktywnie biorą udział w przygotowaniach do uroczystości, ważnego dnia dla pierwszoklasistów przyjętych w poczet czytelników szkoły

            Dni głośnego czytania – głośne czytanie w klasach młodszych ulubionych przygód bohaterów literackich przez bibliotekarza i zaproszonych osób, spotkania są czasem, w którym uczniowie chętnie dzielą się swoimi spostrzeżeniami co do książek i dzielą się wrażeniami. W ramach tych spotkań planowana jest akcja Duży czyta małemu – starsi uczniowie czytają młodszym koleżankom i kolegom.

            Magia czytania – uczniowie przesyłają zdjęcia swoich ulubionych książek, które obrabiają w programach do edytowania zdjęć, ich wyobraźnia i kreatywność ujęta w magicznych zdjęciach zachęca innych czytelników do sięgania po polecane książki. Zdjęcia będą umieszczanew internetowym albumie fotograficznym szkoły oraz na podstronie biblioteki szkolnej.

            Wypożycz książkę na ferie.

            Wypożycz książkę na wakacje.

            1. Inne działania:

            Prowadzenie podstrony biblioteki na stronie internetowej szkoły – informacja o działaniach biblioteki szkolnej, treści rozwijające  zainteresowania, wspierające i kształtujące czytelnictwo.

            Popularyzowanie udziału w  czytelniczych konkursach pozaszkolnych.

            Przygotowywanie gazetek promujących bibliotekę szkolną i czytanie.

            Przygotowywanie wystawek nowości książkowych.

            Prowadzenie zajęć bibliotecznych kształtujących kulturę czytelniczą.

            Wdrożenie i włączanie się w  projekty edukacyjne

            z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej.

            Praca z aktywem bibliotecznym, organizacja pracy łączników klasowych z biblioteką.

            Ekspozycja prac uczniów ilustrujących ich zainteresowania czytelnicze w bibliotece szkolnej.

            Indywidualizacja działań wobec uczniów (ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi, uczniów niepełnosprawnych, uczniów zdolnych i innych).

            Prowadzenie  rozmów z uczniami na temat czytanych książek – rozwijanie i rozbudzanie zainteresowań czytelniczych.

            Pomoc uczniom przygotowującym się do zajęć lekcyjnych oraz konkursów.

            Narodowy_Program_Rozwoju_Czytelnictwa_21-25.doc​​​​​​​

             

        • DZIEŃ GODNOŚCI
          • DZIEŃ GODNOŚCI

          • Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

             

            Piątego maja obchodzimy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Święto zostało zapoczątkowane we Francji na początku lat 90 ubiegłego wieku.

            Nasza szkoła również wzięła udział w obchodach święta. Uczniowie klasy IA i IB wraz z wychowawczyniami : Iwoną Dunal,  Joanną Jarząb- Brendą i Nikolą Rapą przygotowali emblematy  z logo szkoły  oraz grzechotki i baloniki, które zabrali ze sobą na barwny korowód, który przeszedł ulicami miasta, przy dźwiękach muzyki granej przez orkiestrę Marynarki Wojennej w Świnoujściu. Po przemarszu uczestnicy spotkali się w sali konferencyjnej przy ul. Garncarskiej, gdzie po części oficjalnej i przemówieniach uczniowie klasy IA zagrali koncert na flażoletach. Wszyscy byliśmy zachwyceni występem młodych artystów, którzy rozwijają swoje zainteresowania na zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych przez panią Joannę Jarząb Brendę - koło „O Rety flażolety”. Uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi oklaskami.  Po występie dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy prowadzonej przez DJ. Wybrano królową i króla balu, rozstrzygnięto konkurs na najciekawsze przebrania, wręczono upominki.

            To była wspaniała inicjatywa, cudowna zabawa ale też dobra okazja na przemyślenie otaczającej nas rzeczywistości i  wsłuchanie się w problemy osób z niepełnosprawnościami dotyczące barier, które napotykają w codziennym życiu. 

          • WYJAZD DO TEATRU

          • Dnia 04 maja uczniowie klas I i II wybrali się na wycieczkę do Teatru w Gryficach, na sztukę pt. „Piękna i Bestia” wystawianą przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia.

            Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowania sztuką teatralną poprzez bezpośredni kontakt z teatrem i aktorami oraz utrwalenie pojęć związanych z działalnością teatralną.

            Uczniowie oglądając spektakl aktywnie przeżywali sztukę, uśmiechali się i z ogromnym zainteresowaniem śledzili losy bohaterów.

            Po zakończonym spektaklu uczniowie wzięli udział w krótkich warsztatach, w czasie których razem z aktorami śpiewali piosenkę prezentując poznaną choreografię.

          • EWAKUACJA

          • Ewakuacja


            Systematycznie, co najmniej raz w roku,  w Szkole Podstawowej  nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim przeprowadzana jest próbna ewakuacja szkoły. Biorą                                   w niej udział nauczyciele, uczniowie, pracownicy niepedagogiczni oraz wszyscy obecni na daną chwilę w budynku ludzie. W organizacji i szkoleniach pomagają nam przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Kamieniu Pomorskim, a także przedstawiciele Komendy Powitowej Policji w Kamieniu Pomorskim.


                        W tym roku ewakuacja odbyła się dwukrotnie, raz w związku z alarmem przeciwpożarowym /wrzesień/ a drugi w związku z alarmem bombowym /28.04.2022r./

              Po zarządzeniu alarmu przez Dyrektor szkoły, niezwłocznie poinformowana została Komenda Powiatowa Policji w Kamieniu Pomorskim oraz Burmistrz Kamienia Pomorskiego, a także Państwowa Straż Pożarna. W tym czasie sekretarka włączyła alarm dźwiękowy /dzwonek/. Równocześnie powiadomiono o ewakuacji głosem, używając komunikatu „Alarm, proszę opuścić budynek szkoły„

            Wyprowadzenie ludzi z budynku przebiegało bardzo sprawnie – w ciągu 2,10 minuty opuszczono wszystkie pomieszczenia, które pozostawiono z kluczami w zamkach, udostępnione do sprawdzenia.

            Na boisku szkolnym nauczyciele zgłosili wicedyrektorowi szkoły stany liczbowe grup, które znajdowały się pod ich opieką. W tym czasie przyjechali policjanci z KPP w Kamieniu Pomorskim. Dyrekcja jako kierująca przebiegiem akcji złożyła krótki raport o przebiegu akcji, a następnie podporządkowano się poleceniom dowódcy przybyłej jednostki, chwilkę później do szkoły dodtarli również przedstawiciele PSP w Kamieniu Pomorskim.


            Ewakuacja przebiegała sprawnie i bez paniki. Po przeprowadzonej kontroli budynku Dyrektor szkoły odwołała alarm. Zespoły klasowe pod opieką nauczycieli wróciły do sal lekcyjnych.


            Cały przebieg próbnej ewakuacji można uznać za udany. Szkoła jest przygotowana do ewakuowania placówki w razie zagrożenia.


            Bardzo dziękujemy przedstawicielom Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim za pomoc i koordynowanie akcją.

            Ewakuacja-instrukcja.doc

            protokol_2022.odt

        • KONKURS BIBLIOTECZNY
          • KONKURS BIBLIOTECZNY

          • Konkurs biblioteczny

             

             Z KSIĄŻKĄ WSZĘDZIE

             

            #jaiksiążka

            #czytamwszędzie

            #robięzdjęciatelefonem

            Zrób zdjęcie ksiażki:

            w oryginalnym otoczeniu, może z czytelnikami, może w niezwykłych, nietypowych okolicznościach.

            Liczymy na ciekawe pomysły i nieszablonowe zdjęcia.

            Dobrej zabawy!

             

            Na zdjęcia czekamy do 16 maja pod adresem

            mg.kulinska@gmail.com