Aktualności

          • 44. EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM W KAMIENIU POMORSKIM

          • W Hali Widowiskowo-Sportowej w Kamieniu Pomorskim odbył się Etap Powiatowy 44. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych.

            Turniej miał na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach oraz popularyzację przepisów i zasad ruchu drogowego.

            Wzięło w nim udział 5 szkół z powiatu kamieńskiego. Rywalizacja obejmowała konkurencje związane z przepisami ruchu drogowego, udzielaniem pierwszej pomocy oraz jazdą rowerem na torze przeszkód. Najlepszą drużyną w roczniku 2008 i młodsi okazała się Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Golczewie. Szkoła Podstawowa nr 1 w Kamieniu Pomorskim - grupa młodsza zajęła drugie miejsce. W roczniku 2011 i młodsi zwyciężyli uczniowie Szkoły Podstawowej im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie. Najlepiej indywidualnie wypadli Kacper Jasik, Mieszko Gajlun, Zuzanna Zająć, Kacper Kubacki, Natasza Borowa drugie miejsce oraz Mateusz Około-Kułak.

            Turniej był finansowany przez różne instytucje, a jego organizację wsparli pracownicy Starostwa Powiatowego, Policji, szkół oraz członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Powiatu Kamieńskiego.

                                                                                                                                                BARTOSZ STRZAŁKA

          • DZIEŃ ZDROWIA W SP NR 1

          •  

            Światowy Dzień Zdrowia jest obchodzony 7 kwietnia i każdego roku zwraca uwagę na konkretny temat zdrowotny, który dotyczy ludzi na całym świecie. W tegorocznych obchodach jego hasłem przewodnim jest: „Zdrowie dla wszystkich – budowanie solidarności i odporności”.

             

            Nasza szkoła organizuje szereg akcji, które promują zdrowy styl życia oraz dbałość o środowisko.

             

            Wdniach 12 – 14 kwietnia 2023 roku uczestniczyliśmy również w obchodach związanych ze Światowym Dniem Zdrowia. Codziennie nasi uczniowei starali się przynosić zdrowe i pożywne drugie śniadanie, jak również zastąpić słodkie napoje wodą. Klasy czwarte i siódme na zajęciach edukacyjnych z przyrody i biologii, po przeprowadzonej wcześniej części teoretycznej, przeszły do działań praktycznych. Każdy uczeń miał za zadanie przygotowanie zdrowego posiłku wg swoich upodobań.

             

            19.04.2023r. gościliśmy w naszej szkole panią Lenę Leśniak, która jest psychodietetyczką.

            Klasy 4-8 miały możliwość uczestniczenia w ciekawych warsztatach na temat zdrowego odżywiania. Również na zajęciach z języka angielskiego uczniowie klasVI realizowali te zagadnienia, łącząc naukę słownictwa z edukacją prozdrowotną: czytano teksty o zdrowych posiłkach, układano swój plan posiłków korzystając z wcześniej poznanych wyrażeń. Na podsumowanie wykonano plakaty promujące zdrowe posiłki i aktywność fizyczną „Healthy lifestyle”.

             

            Moda na zdrowe odżywianie trwa w najlepsze. Walczymy z podjadaniem czipsów, słodkich batoników, czy innych niezdrowych przekąsek. Zawsze warto rozmawiać na ten temat, samemu przy tym ostentacyjnie i z zachwytem podgryzając marchewkę. Działanie przez przykład...działa!

             

                                                                                        ORGANIZATORZY:

                                                                 NAUCZYCIEL PRZYRODY I BIOLOGII – NATALIA KĘPIŃSKA

                                                                 NAUCZYCIEL J.ANGIELSKIEGO – KATARZYNA BURKNAP – MIECHOWICZ

                                                                 ZDJĘCIA- NATALIA KĘPIŃSKA, KATARZYNA BURKNAP - MIECHOWICZ

          • PRZEDSZKOLAKI W JEDYNCE 2023

          • A w szkole na nas czeka

            rzecz nowa: OBOWIĄZEK

            i coraz mniej zabawek,

            i coraz więcej książek.

            I choć może trudniejsze

            będą następne lata -

            otworzy się przed nami

            ciekawa księga świata.

             

            Tradycją naszej szkoły od 2010 roku stały się coroczne odwiedziny dzieci z kamieńskich przedszkoli. 15.03.2023 przybyły do nas dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1 i nr 2, Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego przy PSONI i Niepublicznego Przedszkola i Szkoły Językowej „Mini Bus”. Do dyspozycji gości była sala gimnastyczna, aula, sala nr 5 i 19 z doświadczeniami naukowymi i kreatywnymi zabawkami. O swojej pracy opowiedziała pani logopeda. Wrażeniami ze zwiedzania placówki dzieci dzieliły się z dyrekcją szkoły Spotkanie zakończyło się krótkim występem dziecięcego zespołu muzycznego „O rety! Flażolety”.

            Do zobaczenia za rok!

                                                                                                                         JOANNA JARZĄB-BRENDA

             

          • KONKURS WIELKANOCNY

          • Konkurs został już rozstrzygnięty :)

            Drogie dzieci dziękuję Wam za wykonane prace. Dyplomy oraz nagrody zostaną wręczone po przerwie świątecznej.

            Wyniki konkursu:

            MIEJSCE I   Wiktor Dziuba kl. I b

            MIEJSCE II  Julia Bystrzycka kl. II a

            MIEJSCE III  Pola Warenycia kl. II a

            Dziękuję za udział w konkursie :)  Wesołych Świąt :)

                                                                                                                                        AGNIESZKA LESZCZYŃSKA

          • EASTER CARDS

          • Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, chętni uczniowie klasy Va i VIb wzięli udział w międzyszkolnej wymianie kartek świątecznych z uczniami Szkoły Podstawowej z Rzepina. To nasze drugie działanie podjęte w ramach współpracy projektowej między szkołami.

             

            Projekt podobnie jak w grudniu, polegał na własnoręcznym wykonaniu kartek oraz redagowaniu życzeń w języku angielskim. Ideą całego przedsięwzięcia jest wymiana doświadczeń językowych, nawiązanie znajomości z rówieśnikami oraz kultywowanie tradycyjnego sposobu składania życzeń w formie pocztówkowej.

             

            Wszystkie kartki zostały przesłane do naszych kolegów i koleżanek z Rzepina.

                                                                                           TEKST/ZDJĘCIA KATARZYNA BURKNAP-MIECHOWICZ

          • KONKURS RECYTATORSKI

          •     Dnia 25 marca 2023 roku w Kamieńskim Domu Kultury odbył się przegląd powiatowy Małego Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołę reprezentowali:Wojciech Kowalski z klasy III b, Maria MarszałJulia Tulejska z klasy IV b oraz Oliwia Kowalińska z klasy VII b.

            Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Wojciech Kowalski zdobył III miejsce w kategorii wiekowej klas I - III, zaś uczennica Oliwia Kowalińska uzyskała II miejsce w kategorii wiekowej klas VII - VIII. Tym samym Oliwia zakwalifikowała się do przeglądu wojewódzkiego, który odbędzie się w dniach 13-14 maja 2023 roku w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                                                                  AGNIESZKA HOŁUB

             

          • ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

          •   2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 roku. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowaniu wrażliwości społecznej w tym zakresie.31.03.2023 r. uczniowie naszej szkoły wybrali garderobę w kolorze niebieskim zwracając tym samym uwagę na potrzeby i możliwości dzieci ze spektrum autyzmu.Kwiecień będzie też poświęcony nauce empatii i tolerancji dla kolegów ze spektrum autyzmu.

                                                                                            DOROTA FORELL I MAGDALENA CZESNOWICZ

          • PROJEKT PRZYRODNICZY DLA KLAS CZWARTYCH „UKSZTAŁTOWANIE TERENU”

          • W drugim semestrze roku szkolnego 2022/2023 uczniowie klas czwartych

            na lekcjach przyrody zdobywali wiedzę na temat ukształtowania powierzchni Ziemi.

            Po teorii przyszedł czas na wykorzystanie wiedzy w praktyce.

            Zadaniem uczniów, było wykonanie modelu. Uczniowie wykazali się kreatywnością i talentem plastycznym.

            Wiele ciekawych prac znajduję się na wystawie umiejscowionej w holu szkolnym.

                                                                              NAUCZYCIEL PRZYRODY  NATALIA KĘPIŃSKA

          • JESTEŚMY EKO W SZKOLE

          •   W celu wzmocnienia świadomości ekologicznej, aktywności obywatelskiej i zaangażowania uczniów i uczennic w działania na rzecz ich otoczenia zachęcamy młodzież (w ramach zajęć szkolnych i indywidualnych działań) do poznawania praw i potrzeb przyrody.

            W roku szkolnym 2022/2023 ustawiliśmy na korytarzach osobne pojemniki do segregacji odpadów – aby zachęcić uczniów do segregowania śmieci i promować recykling.

            Na zajęciach z przyrody, biologii, godzinach wychowawczych została przeprowadzona pogadanka i prezentacja na temat „Segregacji śmieci”.

            Po zajęciach przystąpiliśmy do zajęć praktycznych wykorzystując pojemniki, które znajdują się na holu naszej szkoły.

                                                                                     KOORDYNATOR DS. EKOLOGII NATALIA KĘPIŃSKA

             

             

          • ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

          • 21 marca oprócz pierwszego dnia wiosny obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa czyli dzień osób z trisomią 21.

            Zespół ten stanowi szereg współistniejących poważnych wad i dolegliwości.

            Życie osób z Zespołem Downa przybliżyła uczniom naszej szkoły pedagog specjalny Pani M. Czesnowicz oraz pedagog Dorota Forell.

            Celem zajęć było zwiększanie świadomości społecznej dotyczącej Zespołu Downa, propagowanie praw ludzi z tą wadą genetyczną i integracja z nimi.

            Wyjątkowo w tym dniu uczniowie założyli kolorowe, różniące się od siebie skarpetki, które symbolizują niedopasowanie genotypowe występujące u dotkniętych zespołem osób.

            W szkole z okazji tego dnia powstała ścienna gazetka informacyjna.

                                                                                               DOROTA FORELL , MAGDALENA CZESNOWICZ

             

          • KRÓLESTWO POSEJDONA

          • Mityczny świat bogów i sił nadprzyrodzonych ubarwił naszą szkolną rzeczywistość.

            W klasie Va Posejdon i jego królestwo stały się inspiracją do twórczej  i artystycznej interpretacji mitologii. Uczniowie uruchomili swoją wyobraźnię  i kreatywność, by stworzyć makiety przedstawiające podwodny świat władcy mórz  i oceanów.

            Projekt zakończył się przezentacją prac i dyskusją nad procesem twórczym, któremu towarzyszyły emocje, trudności, wyzwania oraz ogromna satysfakcja.

                                                                               AGNIESZKA HOŁUB, MAŁGORZATA KULIŃSKA

             

             

          • PROJEKT W KLASIE IV B

          •  

            Uczniowie kl. IV b Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim na lekcjach języka polskiego omawiali lekturę „Akademia Pana Kleksa”. Podsumowaniem zajęć był projekt polegający na stworzeniu makiety przedstawiającej tę niezwykłą szkołę.

            Prace mogły być wykonywane indywidualnie lub grupowo.

            W przygotowaniach makiet mogli pomagać dzieciom rodzice i rodzeństwo.

            Uczniowie wspólnie z nauczycielem, panią Beatą Grankin, zaplanowali działania, termin oraz sposób prezentacji prac.

            Wystawę przyniesionych przez uczniów prac zorganizowano w sali języka polskiego. Uwieńczeniem projektu była prezentacja multimedialna przygotowana przez Dawida, który samodzielnie wykonał zdjęcia prac i stworzył prezentację.

            Wszystkie makiety bardzo nam się podobały.

            Uczniowie byli zadowoleni ze swoich wytworów i pełni podziwu dla prac innych uczniów, jednak najbardziej zaskoczył nas Dawid wykonaną przez siebie prezentacją multimedialną. Wspólnie uznaliśmy, że zostanie umieszczona na stronie szkoły.

                                                                                                                                          

                                                                                                                                              BEATA GRANKIN

          • KONKURS PLASTYCZNY

          •  

            Z przyjemnością informujemy, iż konkurs plastyczny pt. „ Bezpieczne ferie” został rozstrzygnięty.

            Konkurs miał na celu zachęcić uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej do poszerzania wiedzy w zakresie bezpiecznego spędzania czasu w czasie ferii zimowych. Propagowanie zasad bezpiecznego wypoczynku w miejscu zamieszkania oraz w ruchu drogowym, jak również rozwijanie umiejętności plastycznych wśród uczniów.

            Komisja konkursowa wyłoniła trzy zwycięskie prace.

            I miejsce - Gabriela Borysiuk

            II miejsce - Kornelia Pańczak

            III miejsce - Amelia Małysza

             

                                              TEKST I ZDJĘCIE    KOORDYNATOR KONKURSU MILENA ŁUKA-STEFAŃSKA

             

          • SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW

          • Nasza szkoła brała udział w akcji sieci sklepów Lidl – „Szkoły Pełne Talentów”, mającej na celu rozbudzanie aktywności i wsparcia placówek oświatowych w podejmowanych przez nie działaniach na rzecz uczniów / wychowanków. Po rejestracji na stronie organizatora, rozpoczęliśmy zbiórkę „Talenciaków” – specjalnych kuponów wydawanych przy zakupach. Każdy „Talenciak”, to 1 punkt. Kody z kuponów były sukcesywnie wprowadzane na profilu naszej szkoły. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców, uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły udało się uzbierać w sumie 13390 kuponów, co przełożyło się na taką samą ilość punktów na koncie naszej szkoły.

            Po rozmowach z nauczycielami, oraz w odpowiedzi na potrzeby uczniów, zebrane punkty zostały wymienione dnia 12 grudnia 2022 r., na następujące nagrody:

            1. Anatomiczny model serca, 1sztuka – 500 telenciaków

            2. Pakiet planszówek dla starszych, 1 zestaw – 400 talenciaków

            3. Pakiet planszówek dla młodszych, 1 zestaw – 300 talenciaków

            4. Tablice magnetyczne – układ rozrodczy, 1 sztuka – 300 talenciaków

            5. Tablice magnetyczne – układ pokarmowy, 1 sztuka – 200 talenciaków

            6. Tablice magnetyczne – układ krwionośny, 1 sztuka – 300 talenciaków

            7. Oś liczbowa do 100, 2 sztuki – 1800 talenciaków

            8. Magnetyczna pięciolinia, 1 sztuka – 300 talenciaków

            9. Zestaw nut samoprzylepnych, 1 zestaw – 400 talenciaków

            10. Stół do piłkarzyków, 1 sztuka – 5700 talenciaków

            11. Magiczny kapelusz matematyczny, 1 sztuka – 300 talenciaków

            12. Znaczniki drużynowe, 1 zestaw – 550 talenciaków

            13. Grupowy zestaw plastyczny, 1 zestaw – 300 talenciaków

            14. Zestaw szachów, 1 zestaw – 850 talenciaków

            15. Głośnik multimedialny, 1 sztuka – 1100 talenciaków

            W sumie wykorzystano 13300 kuponów, niewykorzystanych zostało 90.

            Od zakończenia akcji i złożenia zamówienia, do szkoły napływają wybrane nagrody. Na dzień dzisiejszy mamy odebranych 11 przesyłek. Cztery brakujące zostaną przekazane szkole do końca marca (informacja po rozmowie telefonicznej z organizatorami).

            Raz jeszcze, serdecznie dziękujemy każdemu, kto włączył się w akcję „Szkoły Pełne Talentów”.

                                                  

                                          TEKST I ZDJĘCIA       KOORDYNATORZY AKCJI NA TERENIE SZKOŁY

                                                KĘPIŃSKA NATALIA,  BURKNAP-MIECHOWICZ KATARZYNA

          • ZARZĄDZENIE

          • Zarządzenie nr 12/2022/2023Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskimz dnia 13.03.2023r.w sprawie organizacji pracy szkoływ dniu 14 marca 2023 r.

            Na podstawie: art. 125a ust. 7 Ustawy Prawo oświatowe (Dz.U.2021.1082 t.j.) oraz § 18 ust. rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U. z 2020 r. poz. 1604), po uzyskaniu zgody Organu Prowadzącego

            Zarządzam co następuje:

            1. W związku z brakiem wody w szkole, spowodowanym pracami naprawczymi kanalizacji wodnej realizowanymi przez PGK, ustalam naukę w trybie stacjonarnym w klasach I - III zgodnie z obowiązującym tygodniowym planem zajęć, nie dłużej jednak niż do godziny 12.35.

            2. Zajęcia w klasach IV- VIII do godziny 12.35 odbywać się będą stacjonarnie, pozostałe zajęcia realizowane w trybie zdalnym.

            3. Świetlica szkolna pozostaje czynna do godziny 12.35.

            4. Nauczanie zdalne jest realizowane dla uczniów klas IV-VIII na 6,7,8 godzinie lekcyjnej z wykorzystaniem dziennika elektronicznego.

            5. Nauczyciele prześlą tematy lekcji i zadania do realizacji dla uczniów za pośrednictwem dziennika elektronicznego - moduł: ZADANIA DOMOWE lub za pomocą wiadomości wysłanych do uczniów i rodziców.

            6. Otwarcie wiadomości przez uczniów jest równoznaczne z obecnością na lekcji.

            7. Zajęcia z pomocy psychologiczno – pedagogicznej, zaj. rewalidacyjne, logopedyczne, nauczanie indywidualne itp. realizowane są na terenie szkoły do godz. 12.35 /piąta godzina lekcyjna/. Pozostałe zajęcia odbywają się online – patrz pkt 5 i 6.

            8. Zobowiązuję nauczycieli do:

            1) udzielania wskazówek uczniom na bieżąco w czasie zajęć prowadzonych w wariancie zdalnym;2) dbałości o właściwy dobór zadań edukacyjnych i zastosowanych metod.3) sprawdzania zawartości oraz przydatności zaplanowanych do realizacji działań.

            9. Nauczyciele wspomagający, nauczyciele świetlicy, pedagodzy, logopeda, nauczyciel bibliotekarz pełnią swoje obowiązki w miejscu pracy do godz. 12.35.

            10. Pracownicy administracyjni pełnią swoje obowiązki w miejscu pracy.

            11. Pracownicy obsługi pełnią swoje obowiązki w miejscu pracy. Wszyscy przychodzą na rano.

            12. Przewidywany jest tylko jeden kurs autobusu – odjazd godz. 12.40., drugi kurs jest odwołany

            Zarządzenie obowiązuje nauczycieli i pracowników szkoły.

            Do wiadomości: Uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły.

            Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podjęcia z mocą obowiązującą od 13.03.2023r.

                                                                                                              DYREKTOR SZKOŁY BEATA GRANKIN