Aktualności

          • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbyło się 4 września na nowym boisku szkolnym. Tradycyjnie przybyli na uroczystość uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Szczególnie liczną grupę stanowili rodzice uczniów klas pierwszych.

            Zebranych powitała pani dyrektor Beata Grankim, pan wicedyrektor Jarosław Wołoszczak oraz pan wiceburmistrz Leszek Szefliński.

            Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami przeszli do klas.

                                                                                                                       TEKST I ZDJĘCIA MAŁGORZATA GOLUSDA

          • „SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW” - WIELKA SZKOLNA LOTERIA!

          • Nasza Szkoła po raz drugi startuje w loterii sieci Lidl Polska. Już w piątek 1 września rusza akcja „Szkoły Pełne Talentów #2”. Zapraszamy wszystkich chętnych do wsparcia naszego udziału. „Talenciaki”, czyli kupony jakie dostajemy w sklepie przynosimy do szkoły. Można je składać w specjalnych skrzynkach, które znajdują się w sali numer 5 i 7 oraz w szkolnej szatni.

            Można także samodzielnie zeskanować kod QR z kuponu, przypisując go do naszej placówki. Zachęcamy Was wszystkich do udziału. Jest to kolejna szansa na nagrody między innymi sprzęt sportowy, elektroniczny czy też różnego rodzaju pomoce naukowe, które wzbogacą naszą placówkę.

            Poczujmy razem drużynową moc z „Talenciakami”.

                                                                                                                        Koordynatorzy akcji na terenie szkoły

                                                                                                                        KATARZYNA BURKNAP-MIECHOWICZ

                                                                                                                        NATALIA KĘPIŃSKA

             

          • CZYTELNICY ROKU 2022/2023

          • NAJWIĘCEJ KSIĄŻEK W ROKU SZKOLNYM 2022/20203 WYPOŻYCZYLI UCZNIOWIE:

             

            W KL. I – III

            Alina Florczyńska IIA  40

            Zofia Miechowicz IIIB  33

            Anastazja Adamowicz IIIB  28

             

            W KL. IV – VIII

            Stanisław Kilanowski IVA  63

            Amelia Dawidowicz VIIIB  41

            Hanna Andrzejewska VIB  29

            Jessica Sołtysiak VIB  29 

                                                                                                                                           MAŁGORZATA KULIŃSKA

          • SZAFKI UCZNIOWSKIE

          • Do dnia 15.06.2013r. do godziny 12:00 wszyscy uczniowie korzystający z szafek

            zobowiązani są do ich opróżnienia i zwrotu wszystkich posiadanych kluczy. Klucze powinny być oznaczone numerem znajdującym się w prawym dolnym rogu szafki.

             

            W klasach I – III klucze zbierają wychowawcy.

            Uczniowie klas IV – VII oddaja klucze osobiście do p. Reginy Batiuk w pomieszczeniu 25C (dawny sklepik), w godzinach od 8:00 do 13:00.

            Klasy VIII zdaja klucze wychowawcom.

            Uczniowie, którzy korzystali z szafek w bieżącym roku szkolnym, będą mieli przydzielone szafki na następny rok szkolny w nowej lokalizacji.

             

            W przypadku zgubienia kluczy lub nie zwrócenia ich z innych powodów, uczeń zobowiązany jest do wpłacenia kwoty na zakup nowego zamka ( 25zł za zamek do szafki metalowej lub 15zł za zamek do szafki drewnianej).

             

            Wpłaty należy dokonać na konto szkoły z adnotacją: „za zamek do szafki” i okazać dowód wpłaty p. Reginie Batiuk do dn. 21.06.2023.

            Numer konta szkoły:

            69 9393 0000 0017 4004 2000 0010

             

            Uczniowie, którzy nie dopełnią formalności związanych z powyższymi obowiązkami, nie będą mogli korzystać z szafek w przyszłym roku szkolnym.

                                                                                                                                                   REGINA BATIUK

          • LAS W SŁOIKU

          •         W ramach zajęć z przyrody uczniowie z klas IV po zapoznaniu się z tematyką zajęć związanych z lasem, postanowili zdobytą wiedzę wykorzystać w praktyce.

            Wykonali w słoikach  miniaturowy, lecz prawdziwy i samowystarczalny ekosystem. Dzięki temu, że do roślin dociera światło, zachodzi proces fotosyntezy. Szczelne zamknięcie zapewnia odpowiednią wilgotność. W zamkniętym obiegu krąży woda oraz składniki mineralne. Natomiast bakterie bytujące w glebie pochłaniają tlen i wytwarzają dwutlenek węgla. Rośliny powinny dobrze się rozwijać, a ich właściciele muszą dbać jedynie o to, aby co jakiś czas przekręcać słoik tak, żeby wszystkie rośliny miały równomierny dostęp do światła słonecznego.


            Najwięcej radości sprawiają uczniom własnoręcznie wykonane prace, które wymagajądobrego przygotowania i planowania, a ponadto doskonalą umiejętności manualne.

                                                                                                         NAUCZYCIEL PRZYRODY NATALIA KĘPIŃSKA

          • SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW - JĘZYK ANGIELSKI

          • Bardzo miło nam poinformować, że nasi uczniowie w roku szkolnym 2022/2023 zostali laureatami wielu konkursów i olimpiad z języka angielskiego!

             

            Ogólnopolska Olimpiada z języka angielskiego OLIMPUS

            Oliwia Kowalińska z klasy VII b, LAUREAT, miejsce 1

            Hanna Jurczak z klasy IV a- LAUREAT, miejsce 9

             

            Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy MULTITEST z języka angielskiego

            Aleksander Borczyk z klasy VIII b – WYRÓŻNIENIE

             

            Ogólnopolski Konkurs z języka angielskiego Zuch

            Agata Kilanowska z klasy I a- LAUREAT, miejsce 13

             

            Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy Galileo 2023 z języka angielskiego

            Oliwia Kowalińska z klasy VII b- LAUREAT, miejsce 3

            Wiktor Mróz z klasy VII b- LAUREAT, miejsce 7

            Barbara Gawęda z klasy VI b- LAUREAT, miejsce 7

            Oliwia Kosierb z klasy VI a- WYRÓŻNIENIE

            Wojciech Włodarczyk z klasy VII b- WYRÓŻNIENIE

            Anna Pietkiewicz z klasy VIII a- WYRÓŻNIENIE

             

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

             

                                                                                                                                           JOANNA KACZOROWSKA

          • WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNO- JĘZYKOWEGO „MY FAVOURITE SEASON- MOJA ULUBIONA PORA ROKU”

          • Komisja Konkursowa w składzie:
            p. Jadwiga Rokicka
            p. Małgorzata Kulińska

            wyłoniła zwycięzców konkursu plastycznego:
            I MIEJSCE - Agata Kilanowska   kl.I a
            II MIEJSCE -Wiktor Dziuba      kl.I b
            III MIEJSCE- Kornelia Pańczak  kl.I b

            Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zgłosili do konkursu swoje prace!

                                                                                                JOANNA KACZOROWSKA i MILENA ŁUKA- STEFAŃSKA

          • BIWAK NA POŻEGNANNIE MAJA

          •         W dniach 29-31 maja odbył się biwak klas VIB, VIIA i VIIB. Uczniowie wraz z opiekunami zatrzymali się w ośrodku kolonijno – wypoczynkowym „Dziejba Leśna” w Pogorzelicy.

            Był to czas pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji. Dobra zabawa, aktywny wypoczynek, spacery szlakiem nadmorskich miejscowości i rozmowy wieczorową porą były wspaniałą okazją dointegracji grupy, umocnienia więzi koleżeńskich oraz poznania samych siebie.

            Cały pobyt był doskonałą formą wypoczynku na świeżym powietrzu przy sprzyjającej pogodzie. Dostarczył wielu wrażeń i radości dzięki czemu wszyscy mogli przenieść się myślami, do czekających tuż za rogiem wakacji.

            Wychowawcy
            Małgorzata Golusda
            Natalia Kępińska
            Katarzyna Burknap-Miechowicz
            Opiekunowie:
            Małgorzata Kulińska
            Agnieszka Kulas
            Dorota Forell

             

            TEKST KATARZYNA BURKNAP-MIECHOWICZ
                                                                                                                                  

          • FINALIŚCI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

          • Z dumą informujemy, że uczennica Oliwia Kowalińska z klasy VII b oraz uczeń Aleksander Borczyk z klasy VIII b zostali finalistami etapu wojewódzkiego Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Oliwia reprezentowała szkołę w Konkursie  Języka Angielskiego, Aleksander brał udział w Konkursie Historycznym. Serdecznie gratulujemy tak wysokich wyników!

                                                                                                                                           JOANNA KACZOROWSKA

          • 26 MAJA

          • „ Macierzyństwo to taki zawód,
            w którym nie można pracować na zmiany”
            ( J. Picoult )

            Święto wszystkich mam obchodzimy w Polsce 26 maja. Tego dnia dzieci obdarowują
            swoje mamy laurkami, prezentami, kwiatkami lub czekoladkami.
            W tym dniu dziękujemy mamom za trud włożony w nasze wychowanie.
            W ramach tego święta nasze świetliczaki również przygotowywały upominki dla swoich
            mam a także gazetki ścienne, które znajdują się na korytarzach naszej szkoły.

                                                                                                    TEKST I ZDJĘCIA MAGDALENA CZESNOWICZ

          • IIIA I IIB NA WYCIECZCE

          •         18 maja 2023 r. klasy IIIaIIb wybrały się  pod opieką swoich wychowawczyń Pani Agnieszki i Pani Mileny do Parku Pomerania w Dygowie. Celem wycieczki było propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu, integracja zespołów klasowych oraz zacieśnianie relacji koleżeńskich.

            Na terenie parku znajdują się: trampoliny, baseny kulkowe, gigantyczny tor przeszkód, zjeżdżalnie, place zabaw. Największą zaletą tego miejsca jest niezależność od pogody. Skacząc na trampolinach , uczniowie rozwijali ogólną sprawność fizyczną, koordynację oraz kształtowali właściwą postawę ciała. Wspólne skakanie wprawiło wszystkich  w znakomity nastrój , wyzwoliło mnóstwo pozytywnej energii. Podczas wycieczki dzieci mogły również zobaczyć różne gatunki zwierząt były to osiołki, lamy, łanie, gołębie ozdobne, kury ozdobne i wiele innych.


            Pobyt w Parku Pomerania  dostarczył wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Uczniowie wrócili zmęczeni, ale zadowoleni i z uśmiechami  na twarzach.

                                                                                                                                         AGNIESZKA LESZCZYŃSKA

             

          • Dzień Ziemi

          • W roku szkolnym społeczność szkolna z klas siódmych i ósmych uczestniczyła w projekcie z okazji Dnia Ziemi 2023 „Dzień Ziemi - Splątani ze światem”, organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Uczniowie wraz z nauczycielem biologii p. Natalią Kępińską mieli do wykonania zadania przeprowadzone w terenie związane z tematyką ekologiczną, również uczestniczyli w webinarium “Cała szkoła (i okolica) na rzecz środowiska” .

            Tytuł zadania: Splątani ze światem

            Zadanie, w którym uczniowie i uczennice w odosobnieniu zamienili się w badaczy wybranego terenu, a także ćwiczyli swoją uważność i koncentrację.Dzięki zadaniu będą rozwijali umiejętności obserwacji swojego bezpośredniego otoczenia, a także dostrzegania powiązań między różnymi elementami środowiska naturalnego (bioróżnorodność) a człowiekiem i jego działalnością. Na koniec zostały przekazane sprawozdania z realizacji w wyniku czego po dobrze wykonanych zadaniach przekazanych w terminie nasza szkoła otrzymała zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo.

                                                                                             KOORDYNATOR, NOTATKA, ZDJĘCIA NATALIA KĘPIŃSKA

          • KONKURS PLASTYCZNY "BIEG PO ZDROWIE" ROZSTRZYGNIĘTY !

          • Główne cele konkursu:

            - zachęcenie uczniów klas I-IV do rozwijania umiejętności plastycznych,

            - opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży,

            - pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego,

            - zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.

             

            Wyróżnieni uczniowie:

            Nina Stasiak IB

            Igor Kalin IB

            Oskar Ćwikowski IB

            Martyna Adamczak IIA

            Maciej Konieczny IIA

            Alina Florczyńska IIA

            Laura Gawryszewska IIB

            Antoni Borzymowski IIB

            Zuzanna Tworek IIB

            Lena Kochanowicz IIIA

            Marianna Maćkiewicz IIIA

            Marcel Grymuza IIIA

            Franciszek Pasias IIIB

            Zahar Havryliuk IIIB

            Tomasz Pensik IIIB

            Julia Tulejska IVA

            Stanisław Kilanowski IVA

            Berenika Wójcik IVA

            Mikołaj Halejcio IVB

            Nina Włodarczyk IVB

                                                                                                           KOORDYNATOR KONKURSU:

                                                                                                           MILENA ŁUKA-STEFAŃSKA

                                                                                                           JADWIGA ROKICKA

                                                                                                           DOROTA FORELL