Aktualności

          • VIII MIĘDZYGMINNY KONKURS MATEMATYCZNY

          •  

            Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Chrobrego, w Kamieniu Pomorskim organizuje VIII Międzygminny Konkurs Matematyczny.

            Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych Gminy Kamień Pomorski oraz Gminy Świerzno, Gminy Golczewo, Gminy Międzyzdroje, Gminy Wolin, Gminy Dziwnów. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV – VIII.

            Każda szkoła ma prawo zgłosić czterech uczestników.

            Konkursu odbędzie się 17 marca 2023 o godzinie 12.00 w Szkole Podstawowej nr 1 im Bolesława Chrobrego Plac Katedralny 5 w Kamieniu Pomorskim.

            Organizator powołuje komisję konkursową w składzie:

            Przewodniczący – pani Beata Grankin;

            Zastępca przewodniczącego – pan Jarosław Wołoszczak

            Członkowie – nauczyciele przybyli z uczniami na konkurs.

            Sekretarz – pani Małgorzata Golusda

            Termin zgłoszenia: do 10 marca 2023r.

            Poczta elektroniczna: e-mail info.sp1kamienpomorski@gmail.com

            Adres pocztowy: Szkoła Podstawowa nr 1 Plac Katedralny 5 72-400 Kamień Pomorski.

                                       

          • LEKCJE W MUZEUM HISTORII ZIEMI KAMIEŃSKIEJ

          •    Uczniowie klas ósmych SP nr 1 im B. Chrobrego odwiedzili wystawę przygotowaną w MHZK, poświęconą żołnierzom niezłomnym.

            Jednym z bohaterów wystawy jest Józef Boś, żołnierz niezłomny, działający w okolicach Kamienia Pomorskiego.

            Bardzo dziękujemy pracownikom MHZK za ciepłe przyjęcie. Pani A. Rogackiej uczniowie klasy 8 c dziękują za ponadprogramową, interesującą lekcję fizyki.

                                                                                                                   TEKST I ZDJĘCIA MAŁGORZATA GOLUSDA

          • REKRUTACJA DO ŚWIETLICY

          •  

            Komunikat

             

            Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim uprzejmie przypomina o składaniu wniosków do świetlicy.

            Zgodnie z Regulaminem do świetlicy przyjmowani będą wyłącznie uczniowie klas I-III rodziców pracujących oraz uczniowie dojeżdżający autobusem szkolnym.

            Liczba miejsc jest ograniczona, wobec tego bierzemy pod uwagę kolejność podań.

             

             

            Wypełnioną kartę zgłoszenia dziecka do świetlicy można złożyć w formie papierowej pozostawiając  w skrzynce podawczej przy wejściu do świetlicy szkolnej lub przekazując nauczycielowi świetlicy oraz dostarczając do sekretariatu szkoły.

             

            Karty zapisu dziecka do świetlicy szkolnej w bieżącym roku szkolnym dostępne są do pobrania na stronie internetowej szkoły oraz w świetlicy szkolnej lub sekretariacie szkoły.

             

            Termin składania  wniosków do 07.09.

            Prosimy o wyposażenie dziecka w wyprawkę plastyczną potrzebną do zajęć świetlicowych.

             

            Wykaz materiałów plastycznych:            

             

            • blok rysunkowy biały 2 szt.                                    

            • blok techniczny biały                                                                        

            • blok techniczny kolorowy                   

            • kredki ołówkowe lub pastelowe       

            • klej                                                    

            • plastelina

            • wycinanki

            • nożyczki                 

                               

            Wszystkie materiały prosimy umieścić w podpisanej teczce / kopercie plastikowej, którą należy przekazać bezpośrednio do rąk wychowawcy świetlicy.

             

          • BAL KARNAWAŁOWY

          • Niech żyje bal!

            Radość uczniów z nadchodzących ferii zimowych spotęgował bal noworoczny okraszony walentynkami. Radosne pląsy przebranych w karnawałowe stroje uczniów opanowały całą szkołę. W salach lekcyjnych korzystano ze słodkiego poczęstunku.

            Tytuł „Królowej balu” otrzymała Martyna Adamczak z klasy II A, „Królem karnawału” został pierwszoklasista Bartłomiej Piskorz.

            Naszym karnawałowym władcom gratulujemy!

            Do zobaczenia na balu za rok!

            WYCHOWAWCZYNI KLASY IIA

          • PRZYGODA Z KALIGRAFIĄ

          •  

            We wtorek 07.02.2023 r. miło nam było gościć panią Ewę Joannę Sankowską, która dla uczniów naszej szkoły przygotowała warsztaty kaligrafii. Gospodarzem wydarzenia była klasa II A.

             

            Kaligrafia jest sztuką starannego i estetycznego pisania.

            Odbyliśmy podróż w czasie poznając historię pisma.

            Obecnie piszemy na papierze, najczęściej w zeszytach, ale kiedyś wykuwano napisy w kamieniu, pisano rylcem na tabliczkach woskowych, papirusie, pergaminie. Poznaliśmy różne kroje pisma od starożytności po współczesność. Zachwyciły nas stalówki, obsadki, ptasie pióra i to, że niektóre litery ozdabiano prawdziwym złotem!

            Pisanie z wykorzystaniem atramentu nie należy do łatwych zadań…

             

            Książki w dawnych czasach, przed wynalezieniem druku, były pisane ręcznie przez skrybów. Powstanie książki trwało kilka lat i dlatego do czytelników kierowano poniższe słowa:

             

            „Czytelniku, przewracaj kartki powoli i palce trzymaj z dala od liter.

            Albowiem, jak grad niszczy płody ziemi, tak nieobyty czytelnik staje się zepsuciem dla pisma i księgi”.

                                                                                  TEKST WYCHOWAWCZYNI KLASY II A JOANNA JARZĄB-BRENDA

                                                                                  ZDJĘCIA MAŁGORZATA KULIŃSKA

             

          • DNI TEMATYCZNE

          • Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, dwa tygodnie poprzedzające zimowe ferie zamieniły się w naszej szkole w pełne pomysłowości akcenty.

            Odbyło się sześć dni tematycznych – dzień bez plecaka, dzień piżamy i kapci, dzień czapki i okularów, dzień postaci z filmów/bajek, dzień stroju sportowego oraz dzień nauczyciela – kiedy to uczniowie mogli przebrać się za swoich nauczycieli.

            W trakcie tych dni, uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością wprowadzając siebie i innych

            w dobry nastrój w oczekiwaniu na karnawałowo – walentynkowy bal oraz zimowy odpoczynek podczas ferii.

                                         TEKST OPIEKUN SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO KATARZYNA BURKNAP-MIECHOWICZ

                                         ZDJĘCIA MAŁGORZATA KULIŃSKA, SAMORZĄD UCZNIOWSKI

             

          • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

          • W środę 25.01.2023 r. uczniowie klasy lll B Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamieniu Pomorskim wspólne z wychowawcą p. Małgorzatą Chołodowską przygotowali z okazji Dnia Babci i Dziadka  uroczyste przedstawienie.

            Piosenki, wiersze i inscenizacje rozbrzmiewały tego dnia w naszej szkole. Wnukowie obdarowali Babcie i Dziadków własnoręcznie wykonanymi laurkami i prezentami. Zaproszeni goście nie kryli wzruszenia i gromkimi brawami nagradzali występujących.

            Na zakończenie uroczystośći nie zabrakło również wypieków, kawy i herbaty.

                                                                                                                                      MAŁGORZATA CHOŁODOWSKA

          • WIZYTA W PRZEDSZKOLU

          • Dnia 27.01.2023 r. uczniowie klasy IIIB oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego odwiedzili Przedszkole Publiczne nr 2 w Kamieniu Pomorskim. Trzecioklasiści przygotowali inscenizację wiersza J. Brzechwy ,, Jajko,, oraz opowiadali o tym dlaczego warto uczyć się w naszej szkole. Miłym akcentem był również słodki poczęstunek w postaci czekoladowych babeczek, którymi starsi koledzy poczęstowali przedszkolakłw. Spotkanie zakończyliśmy wspólną zabawą.

          • LEKCJA W PRAKTYCE

          • DOSKONALIMY JĘZYK ANGIELSKI – WYMIANA KARTEK ŚWIĄTECZNYCH

                           Grudniowa lekcja w praktyce – chętni uczniowie klasy V „a” i VI „b” przygotowali własnoręcznie kartki świąteczne oraz redagowali życzenia w języku angielskim, by w tym magicznym okresie przedświątecznym nawiązać współpracę z rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej z Rzepina. Wszystkie kartki zostały przesłane do adresata. W zamian i do nas dotarła koperta wypełniona świątecznymi karnetami. Ten miły gest wymiany życzeń wprawił wszystkich w cudowny nastrój. Jest to z pewnością dobry początek owocnej współpracy między szkołami.

            Tekst/zdjęcia

            K.Burknap-Miechowicz

          • KONKURS BIBLIOTECZNY

          • KONKURS BIBLIOTECZNY

            DLA KLAS IV - VIII

             

            Mikołajki z Mikołajkiem

             

            ROZSTRZYGNIĘTY

             

            I MIEJSCE JULIA MAZUR-OSTROWSKA VB

            II MIEJSCE KACPER RYCZKO VI B

            III MIEJSCE NIKOLA KUROWSKA VII A

             

            GRATULUJEMY!!!

            Zapraszam na stronę biblioteki gdzie można przeczytać wiersze laureatów.

            Małgorzata Kulińska

             

          • KONKURS POLONISTYCZNY

          • ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSACH POLONISTYCZNYCH


            Wielce Szanowni Państwo,
            mamy zaszczyt zaprosić Uczennice i Uczniów z Państwa
            Szkoły do udziału w ogólnopolskich konkursach: "Z kaligrafią
            na co dzień" oraz "Savoir-vivre na co dzień".

            KULTURA JEST QL!!!

            CHARAKTER PISMA ZDRADZA TWOJĄ OSOBOWOŚĆ!!!

            W załączniku przesyłamy plakaty konkursowe wraz z regulaminami konkursów.



            Proszę przyjąć wyrazy szacunku
            dr Andrzej Michalski

            REGULAMIN_KONKURSU_KALIGRAFIA_2023.pdf

            SAVOIR-VIVRE_2023_REGULAMIN_KONKURSU.pdf

          • WIECZOREK ANDRZEJKOWY

          • WIECZOREK ANDRZEJKOWY

            Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego dnia 25 listopada zorganizowali zabawę dla uczniów klas IV – VIII z okazji Andrzejek. Głównym celem przedsięwzięcia było uwrażliwienie wszystkich uczestników na piękno tradycji oraz jej podtrzymywanie. Tego popołudnia w specjalnie przygotowanej sali, odbyły się tradycyjne wróżby, dzięki którym każdy chętny mógł dowiedzieć się co go czeka w niedalekiej przyszłości. Obok wróżb był i czas na dyskotekę. Dzięki współpracy z nową Radą Rodziców zabawa taneczna miała profesjonalną oprawę muzyczną, za co serdecznie dziękujemy.

            Opiekun Samorządu Uczniowskiego

            Katarzyna Burknap -Miechowicz

          • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

          • W dniu 25 listopada 2022 roku dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamieniu Pomorskim uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.  Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.

            Wszystkie przyniesione misie były bardzo wyjątkowe, każdy był inny. Podczas całego dnia dzieciom towarzyszyły ich ulubione pluszaki. W każdej klasie dzieci tańczyły z misiami, śpiewały piosenki o misiach, słuchały wierszy i opowiadań o misiach. Dzieci ze starszych klas czytały fragmenty książek o misiu Puchatku. Wszyscy doskonale się  bawili w towarzystwie swoich pluszowych  przyjaciół.

             

            Opracowała

            Iwona Dunal, Katarzyna Kosoń

             

          • KOMUNIKAT

          • Szanowni Państwo, w związku ze zwiększoną liczbą zachorowań na grypę oraz zachorowania grypopodobne, proszę o załatwianie wszystkich spraw za pomocą dziennika elektronicznego Librus lub telefonicznie.

            W sprawach pilnych możliwy jest osobisty kontakt Rodzica ze Szkołą, po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielem, wychowawcą czy pedagogiem.

            Na terenie szkoły,rodzice, czy inne osoby obce, powinny przebywać w maseczkach - zgodnie z procedurami obowiązującymi w szkole.

            Bardzo proszę, by rodzice dzieci przyprowadzających do świetlicy lub dzieci z klas  I- III pozostawiali swoje pociechy w szatni.Przy odbiorze dzieci z zajęć proszę zasygnalizować swoją obecność i oczekiwać w szatni.

            Dyrektor przypomina o w/w zasadach w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci i przebywających na terenie szkoły pracowników.

            Pozdrawiam serdecznie

            Beata Grankin

          • KAMIEŃ W BARWACH BIAŁO - CZERWONYCH

          • „Kamień w barwach biało  czerwonych”


            W środę 9 listopada,  nasza szkoła przystąpiła do udziału w akcji promowanej przez Kamieński Dom Kultury - Kamień w barwach biało-czerwonych. Wszystkie klasy, w tym samym czasie tworzyły kokardy narodowe.Odwiedzili nas przedstawiciele Kamieńskiego Domu Kultury oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku aby wspomóc tych najmłodszych w pracy. Wszystkie materiały potrzebne do stworzenia kotylionów zostały dostarczone przez organizatorów.
            Utworzone przez nas kotyliony zostały rozdane mieszkańcom miasta w czasie obchodów 11 listopada.Celem akcji było uszanowanie tradycji, integracja z mieszkańcami oraz widoczność barw narodowych podczas wydarzeń patriotycznych.

            Tekst i zdjęcia

            Opiekun Samorządu Uczniowskiego

            Katarzyna Burknap-Miechowicz