• 26 MAJA

• „ Macierzyństwo to taki zawód,
            w którym nie można pracować na zmiany”
            ( J. Picoult )

Święto wszystkich mam obchodzimy w Polsce 26 maja. Tego dnia dzieci obdarowują
            swoje mamy laurkami, prezentami, kwiatkami lub czekoladkami.
            W tym dniu dziękujemy mamom za trud włożony w nasze wychowanie.
            W ramach tego święta nasze świetliczaki również przygotowywały upominki dla swoich
            mam a także gazetki ścienne, które znajdują się na korytarzach naszej szkoły.

TEKST I ZDJĘCIA MAGDALENA CZESNOWICZ

• IIIA I IIB NA WYCIECZCE

•         18 maja 2023 r. klasy IIIa i IIb wybrały się  pod opieką swoich wychowawczyń Pani Agnieszki i Pani Mileny do Parku Pomerania w Dygowie. Celem wycieczki było propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu, integracja zespołów klasowych oraz zacieśnianie relacji koleżeńskich.

Na terenie parku znajdują się: trampoliny, baseny kulkowe, gigantyczny tor przeszkód, zjeżdżalnie, place zabaw. Największą zaletą tego miejsca jest niezależność od pogody. Skacząc na trampolinach , uczniowie rozwijali ogólną sprawność fizyczną, koordynację oraz kształtowali właściwą postawę ciała. Wspólne skakanie wprawiło wszystkich  w znakomity nastrój , wyzwoliło mnóstwo pozytywnej energii. Podczas wycieczki dzieci mogły również zobaczyć różne gatunki zwierząt były to osiołki, lamy, łanie, gołębie ozdobne, kury ozdobne i wiele innych.

Pobyt w Parku Pomerania  dostarczył wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Uczniowie wrócili zmęczeni, ale zadowoleni i z uśmiechami  na twarzach.

AGNIESZKA LESZCZYŃSKA

• Dzień Ziemi

• W roku szkolnym społeczność szkolna z klas siódmych i ósmych uczestniczyła w projekcie z okazji Dnia Ziemi 2023 „Dzień Ziemi - Splątani ze światem”, organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Uczniowie wraz z nauczycielem biologii p. Natalią Kępińską mieli do wykonania zadania przeprowadzone w terenie związane z tematyką ekologiczną, również uczestniczyli w webinarium “Cała szkoła (i okolica) na rzecz środowiska” .

Tytuł zadania: Splątani ze światem

Zadanie, w którym uczniowie i uczennice w odosobnieniu zamienili się w badaczy wybranego terenu, a także ćwiczyli swoją uważność i koncentrację.Dzięki zadaniu będą rozwijali umiejętności obserwacji swojego bezpośredniego otoczenia, a także dostrzegania powiązań między różnymi elementami środowiska naturalnego (bioróżnorodność) a człowiekiem i jego działalnością. Na koniec zostały przekazane sprawozdania z realizacji w wyniku czego po dobrze wykonanych zadaniach przekazanych w terminie nasza szkoła otrzymała zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo.

KOORDYNATOR, NOTATKA, ZDJĘCIA NATALIA KĘPIŃSKA

• KONKURS PLASTYCZNY "BIEG PO ZDROWIE" ROZSTRZYGNIĘTY !

• Główne cele konkursu:

- zachęcenie uczniów klas I-IV do rozwijania umiejętności plastycznych,

- opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży,

- pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego,

- zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.

Wyróżnieni uczniowie:

Nina Stasiak IB