• EKOLOGICZNA SZKOŁA

• Program pogłębia u młodzieży świadomość dotyczącą środowiska naturalnego, więź z naturą i poczucie odpowiedzialności za lokalne otoczenie. Skupia się na rozbudzeniu u uczniów i uczennic zainteresowania tym, co dookoła nas, uczy rozpoznawania zagrożeń i wyzwań związanych z ochroną przyrody.

W celu wzmocnienia świadomości ekologicznej, aktywności obywatelskiej i zaangażowania uczniów i uczennic w działania na rzecz ich otoczenia zachęcamy młodzież (w ramach zajęć szkolnych i indywidualnych działań) do poznawania najbliższej przyrody: w pobliżu szkoły, domu, ale również cenne przyrodniczo tereny miasta: parki, trawniki, łąki kwietne, skwery, bulwary, lasy miejskie. Zachęcamy młodzież, by dostrzegła wartość naturalnych ekosystemów, ich funkcje przyrodnicze oraz społeczne.

Istotnym edukacji ekologicznej jest kształtowanie postaw odpowiedzialności za środowisko, empatii, poczucia sprawczości oraz rozwijanie umiejętności uczniów i uczennic, które w przyszłości pozwolą im zmierzyć się z globalnymi wyzwaniami związanymi ze środowiskiem naturalnym.

Dlaczego edukacja ekologiczna w szkole?

Szkoła odgrywa dużą rolę w tym, aby błędy popełnione przez poprzednie pokolenia,

nie były powtarzane.

Program realizowany jest od września 2021r.

Koordynator ds ekologii

Natalia Kępińska

• DZIEŃ BEZ PLECAKA

• Dnia 18 marca w naszej szkole był nietypowy dzień. Uczniowie naszej szkoły zamiast plecaka wzięli ze sobą przeróżne zamienniki. A wszystkie nasze pomysły możecie zobaczyć w galerii zdjęć strony szkoły ;)

• IMPREZA PROFILAKTYCZNO - INTEGRUJĄCA

• Szkolny ,,Dzień Kobiet,,

W dniu 4 marca w naszej szkole był wyjątkowy dzień. Zorganizowana była impreza integracyjno – profilaktyczna, były zabawy przy muzyce i wszyscy uczniowie się wspaniałe bawili. Odbył się również konkurs na ,,Super Dziewczynę,, a każde klasy robiły plakaty na temat Bezpieczeństwa w sieci.

Mamy nadzieję że wszyscy byli zadowoleni:)