• PASOWANIE NA ŚWIETLICZAKA

• "Dziś w świetlicy wydarzenie:przyjmujemy nowe dzieci!

Będzie uroczystość mała,atrakcyjnie czas nam zleci!"

Dnia 25 października w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste ,,Pasowanie na Świetliczaka". Uroczystość rozpoczęły dziewczynki z zespołu ,,O rety!Flażolety'' pod kierownictwem Pani Joanny Jarząb- Brenda, które wprowadziły nam niezwykły nastrój pięknie grając na flażoletach. Uroczystość była poświęcona uczniom klas pierwszych, które uczęszczają do świetlicy szkolnej. Aby dostać się do grona Świetliczaków zostali poddani próbie gotowości świetlicowej. Była próba uśmiechu, mądrości i wiedzy o regulaminie świetlicy (wszystkie zaliczone wzorowo :) ) Były wiersze i zagadki przygotowane przez starsze koleżanki i kolegów. W niezwykle podniosłej atmosferze dzieci ślubowali być dobrymi Świetliczakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po ślubowaniu każde dziecko było pasowane na Świetliczaka. Uroczystego aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor Beata Grankin. Na pamiątkę tego dnia wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy.

Wszystkim nowym ,,Świetliczakom" życzymy dużo sukcesów w nauce oraz wspaniałej zabawy w świetlicy szkolnej.

A. Leszczyńska

Dzieci rodzą się ze skrzydłami. Nauczyciele pomagają im je rozwinąć” J. Korczak

13 października odbyło się w naszej szkole spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Aby wyrazić wdzięczność za trud pracy szkolnej, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przekazali życzenia i podziękowania udekorowane muzycznym akcentem dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły.

• SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej nr 1 im. B. Chrobrego w Kamieniu Pomorskim w roku szkolnym 2022 / 2023 została Anna Pietkiewicz, uczennica klasy VIII „a”.

Gratulujemy!

Katarzyna Burknap-Miechowicz

• WOLONTARIAT SZKOLNY

•

Dnia 5 października wolontariusze wraz ze swoim opiekunem porządkowali groby na kamieńskim cmentarzu. Wszyscy z zapałem grabili i zbierali spadające z drzew liście.

• SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW

• Szkoły pełne talentów” - WIELKA SZKOLNA LOTERIA!

Nasza Szkoła startuje w loterii sieci Lidl Polska, której twarzą zostali Anna i Robert Lewandowscy. Zapraszamy wszystkich chętnych do wsparcia naszego udziału. „Talenciaki”, czyli kupony jakie dostajemy w sklepie przynosimy do szkoły. Można je składać w specjalnej skrzynce, która znajduje się w szkolnej szatni lub przekazać u koordynatorów akcji. Można także samodzielnie zeskanować kod QR z kuponu, przypisując go do naszej placówki. Zachęcamy Was do udziału. Jest to szansa na nagrody między innymi sprzęt sportowy, elektroniczny czy też różnego rodzaju pomoce naukowe.

Akcja trwa do 13 listopada. Liczymy na Wasze „Talenciaki”

Koordynatorzy akcji na terenie szkoły

Natalia Kępińska

Katarzyna Burknap-Miechowicz