• WIECZOREK ANDRZEJKOWY

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego dnia 25 listopada zorganizowali zabawę dla uczniów klas IV – VIII z okazji Andrzejek. Głównym celem przedsięwzięcia było uwrażliwienie wszystkich uczestników na piękno tradycji oraz jej podtrzymywanie. Tego popołudnia w specjalnie przygotowanej sali, odbyły się tradycyjne wróżby, dzięki którym każdy chętny mógł dowiedzieć się co go czeka w niedalekiej przyszłości. Obok wróżb był i czas na dyskotekę. Dzięki współpracy z nową Radą Rodziców zabawa taneczna miała profesjonalną oprawę muzyczną, za co serdecznie dziękujemy.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

Katarzyna Burknap -Miechowicz

• DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

• W dniu 25 listopada 2022 roku dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamieniu Pomorskim uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.  Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.

Wszystkie przyniesione misie były bardzo wyjątkowe, każdy był inny. Podczas całego dnia dzieciom towarzyszyły ich ulubione pluszaki. W każdej klasie dzieci tańczyły z misiami, śpiewały piosenki o misiach, słuchały wierszy i opowiadań o misiach. Dzieci ze starszych klas czytały fragmenty książek o misiu Puchatku. Wszyscy doskonale się  bawili w towarzystwie swoich pluszowych  przyjaciół.

Iwona Dunal, Katarzyna Kosoń

• KOMUNIKAT

• Szanowni Państwo, w związku ze zwiększoną liczbą zachorowań na grypę oraz zachorowania grypopodobne, proszę o załatwianie wszystkich spraw za pomocą dziennika elektronicznego Librus lub telefonicznie.

W sprawach pilnych możliwy jest osobisty kontakt Rodzica ze Szkołą, po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielem, wychowawcą czy pedagogiem.

Na terenie szkoły,rodzice, czy inne osoby obce, powinny przebywać w maseczkach - zgodnie z procedurami obowiązującymi w szkole.

Bardzo proszę, by rodzice dzieci przyprowadzających do świetlicy lub dzieci z klas  I- III pozostawiali swoje pociechy w szatni.Przy odbiorze dzieci z zajęć proszę zasygnalizować swoją obecność i oczekiwać w szatni.

Dyrektor przypomina o w/w zasadach w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci i przebywających na terenie szkoły pracowników.

Beata Grankin

• KAMIEŃ W BARWACH BIAŁO - CZERWONYCH

• „Kamień w barwach biało  czerwonych”

W środę 9 listopada,  nasza szkoła przystąpiła do udziału w akcji promowanej przez Kamieński Dom Kultury - Kamień w barwach biało-czerwonych. Wszystkie klasy, w tym samym czasie tworzyły kokardy narodowe.Odwiedzili nas przedstawiciele Kamieńskiego Domu Kultury oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku aby wspomóc tych najmłodszych w pracy. Wszystkie materiały potrzebne do stworzenia kotylionów zostały dostarczone przez organizatorów.
            Utworzone przez nas kotyliony zostały rozdane mieszkańcom miasta w czasie obchodów 11 listopada.Celem akcji było uszanowanie tradycji, integracja z mieszkańcami oraz widoczność barw narodowych podczas wydarzeń patriotycznych.

Tekst i zdjęcia

Opiekun Samorządu Uczniowskiego